Тактика авіації Повітряних Сил та її завдання
Досвід ведення бойових дій у сучасних війнах і військових конфліктах показує, що без науки армію, яка може успішно вирішувати поставлені перед нею завдання побудувати неможливо. Тому військове керівництво приділяє велику увагу питанням розвитку і вдосконалення воєнної науки.
Основною галуззю воєнної науки є воєнне мистецтво, яке зароджувалось разом із появою армії.
На сьогоднішній день воєнне мистецтво охоплює теорію і практику підготовки та ведення воєнних дій, які є об’єктом його дослідження. Воєнні дії розглядаються як організоване застосування зброї і техніки військовими формуваннями супротивних сторін у збройній боротьбі і складають основний її зміст. Досвід антитерористичної і миротворчої діяльності свідчить, що вона також супроводжується організованим застосуванням зброї і техніки. Отож, якщо організоване застосування зброї і техніки є об’єктом вивчення воєнного мистецтва, то антитерористичні і миротворчі дії, як об’єкт дослідження підпадають під воєнне мистецтво. Тому об’єктом дослідження воєнного мистецтва стає не однорідне явище – воєнні дії, а явище, що має три складові елементи(три роди діяльності): воєнні, антитерористичні і миротворчі дії.
На сучасному етапі розвитку суспільства структура воєнного мистецтва включає три складові елементи: теорію і практику підготовки і ведення воєнних, антитерористичних та миротворчих дій, а не один елемент(воєнні дії), як це було раніше.
Таким чином, воєнне мистецтво –це теорія і практика підготовки і ведення воєнних, антитерористичних і миротворчих дій.
Воєнні дії –це організоване застосування зброї і техніки у збройній боротьбі між законно створеними військовими формуваннями супротивних сторін з метою розгрому формувань зовнішнього противника.
Антитерористичні дії –це організоване застосування зброї і техніки у збройній боротьбі між законно і незаконно створеними військовими формуваннями супротивних сторін з метою розгрому незаконно створених військових формувань.
Миротворчі дії –це організоване застосування зброї і техніки у збройній боротьбі військовими формуваннями нейтральної сторони між супротивними сторонами з метою їх примирення або припинення воєнних дій.
Воєнне мистецтво має три складові елементи:
· Стратегічне мистецтво(стратегія);
· Оперативне мистецтво;
· Тактичне мистецтво(тактика).
Стратегічне мистецтво (стратегія)є вищою галуззю мистецтва і являє собою систему знань, що охоплює теорію і практику підготовки і ведення:
а) для воєнних дій –операцій стратегічних об’єднань і збройної боротьби в цілому;
б) для антитерористичних дій –загальних антитерористичних операцій стратегічних об’єднань (об’єднаних сил);
в) для миротворчих дій –загальних миротворчих операцій стратегічних об’єднань (об’єднаних сил).
Оперативне мистецтвоє середньою і основною галуззю воєнного мистецтва, яка зв’язує стратегічне і тактичне мистецтво і являє собою систему знань, що охоплює теорію і практику підготовки і ведення:
а) для воєнних дій –операцій оперативних об’єднань;
б) для антитерористичних дій -операцій оперативних об’єднань;
в) для миротворчих дій – миротворчих операцій оперативних об’єднань.
Тактичне мистецтво (тактика)є нижчою галуззю воєнного мистецтва, яка складає його фундамент і являє собою систему знань, що охоплює теорію і практику підготовки і ведення:
а) для воєнних дій –боїв з’єднань, частин і підрозділів;
б) для антитерористичних дій –антитерористичних дій з’єднань, частин і підрозділів;
в) для миротворчих дій - миротворчих дій з’єднань, частин і підрозділів.
Військове мистецтво включає:
Кожний вид ЗС і рід військ, виходячи з їх особливостей, поряд з тактикою загальновійськового бою має і свою тактику.
Тактика авіації Повітряних Сил - це наука про закони, принципи, прийоми і способи ведення бойових дій авіаційними з’єднаннями, частинами і підрозділами. Вона включає тактику родів авіації: бомбардувальної, штурмової, винищувальної, розвідувальної, транспортної.
Тактика кожного роду авіація Повітряних Сил розробляється на основі загальних для них положень тактики та базується на принципах загальної тактики з урахуванням призначення, особливостей і озброєння.
Основними завданнями тактики авіації Повітряних Сил є:
- визначення бойових властивостей і бойових можливостей авіаційних з’єднань, частин і підрозділів (апчз) різних родів авіації;
- установлення способів бойових дій і бойових порядків АПЧЗ, а також ефективності застосування засобів ураження;
- організація та здійснення взаємодії зі з’єднаннями і частинами інших видів ЗС і родів авіації;
- організація гнучкого і безперебійного управління і забезпечення бойових дій;
- вивчення тактики противника;
- розробка тактичних вимог до нових зразків авіаційної техніки і озброєння.
Тактика авіації Повітряних Сил творчо змінюється у відповідності з новими бойовими обставинами, постійно шукає досконаліші способи бойових дій і тактичні прийоми.
Тактика авіації Повітряних Сил розвивається під впливом різних факторів. Серед них найбільший вплив на неї має авіаційна техніка, оскільки з підвищенням бойових властивостей нової авіаційної техніки командири знаходять найбільш доцільні форми, способи і тактичні прийоми дій по різних об’єктах і одночасно з цим висувають ряд вимог по удосконаленню і створенню нових зразків техніки.
Важливим фактором, що впливає на тактику авіації Повітряних Сил є творча діяльність особового складу ПС. Важливо не тільки створити більш досконалу авіаційну техніку і озброєння чи засоби ураження, але і своєчасно розробляти найбільш ефективні способи застосування їх при рішенні різних бойових завдань. Велика роль у цьому належить інженерно-технічному складу, так як він, визначаючи можливості авіаційної техніки, або озброєння, організовуючи їх застосування у бойовій обстановці, перетворюють їх можливості у дійсність.
Звідси випливає, що результат бою, операції і війни в цілому залежить від людей, які досконало володіють технікою і мають глибокі знання тактики авіації Повітряних Сил.
Без знання основ тактики авіація Повітряних Силі їх бойового застосування авіаційні спеціалісти не можуть успішно організовувати і здійснювати інженерно-авіаційне та інші види забезпечення бойових дій, якісно виконувати свої функціональні обов’язки за займаною посадою, приймати участь у підвищенні бойової готовності авіаційних підрозділів, частин і з’єднань (апчз).
Дата добавления: 2020-07-18; просмотров: 502;