Призначення, завдання, склад та функції основних підрозділів забезпечення авіаційної бригади
Батальйон аеродромно-технічного забезпечення (батз) призначений для :
- підтримання аеродрому у постійній експлуатаційній готовності до забезпечення польотів авіаційною бригадою в мирний час та при веденні бойових дій;
- забезпечення підготовки літальних апаратів до польотів, заправки їх паливо-мастильними матеріалами, спеціальними рідинами, зарядки киснем, азотом, стисненим повітрям та іншими газами.
Командир батз підпорядковується заступнику командира авбр з тилу – начальнику тилу.
До складу батальйону входять управління та основні підрозділи. До основних підрозділів відносяться : аеродромно-експлуатаційна рота, технічна рота та група газозабезпечення.
Аеродромно-експлуатаційна рота призначена для підтримання в постійній експлуатаційній готовності і проведення поточного ремонту льотного поля, рульових доріжок, місць стоянки літальних апаратів, внутрішньо аеродромних доріг. Рота приймає участь у проведенні інженерних заходів щодо маскування і відновлення аеродромів.
Технічна рота призначена для забезпечення підготовки літальних апаратів до польотів (заправки пальним, маслами та спеціальними рідинами, зарядки медичним киснем, азотом, стиснутим повітрям та іншими скрапленими або стиснутими газами, кондиціювання та підігріву повітря, запуску двигунів, перевірки електричних та гідравлічних систем, забезпечення буксирування літальних апаратів).
Група газозабезпечення призначена для добування медичного кисню, азоту та інших скраплених або стиснутих газів, які необхідні для забезпечення польотів ЛА і зарядки (заправки) ними спеціальних машин аеродромно-технічного забезпечення.
Батальйон зв’язку та радіотехнічного забезпечення (бз РТЗ) призначений для забезпечення управління бойовими діями (бойовою підготовкою) авіаційної бригади, а також для забезпечення зльоту, навігації та посадки літальних апаратів вдень і вночі, в простих і складних метеоумовах (СМУ) з двох напрямків зльоту та посадки основного аеродрому авбр.
На бз РТЗ покладаються такі завдання:
- забезпечення прийому (передачі) сигналів (команд, розпоряджень) бойового управління при приведенні у вищі ступені бойової готовності, а також розпоряджень і команд на виклик авіації;
- забезпечення зв’язку з вищими, підлеглими і взаємодіючими органами і пунктами управління за будь-яких умов обстановки;
- збір, обробка та узагальнення інформації про повітряну обстановку, видача її на пункти управління та екіпажам літальних апаратів;
- забезпечення управління повітряним рухом;
- забезпечення наведення літаків на наземні та повітряні цілі, зльоту та посадки літаків вдень та вночі в простих та складних метеорологічних умовах.
До складу бз РТЗ входять:
- вузол зв’язку;
- радіолокаційна група ( для бз РТЗ авбр(б), авбр(ш), авбр(т), авбр(р));
- вузол зв’язку та радіотехнічного забезпечення;
- група регламенту і ремонту.
Вузол зв’язку забезпечує: наземний та повітряний радіозв’язок з ПУ вищих та взаємодіючих ланок управління, екіпажами у повітрі; засекречений та відкритий телефонний та телеграфний зв’язок, службовий (гучномовний) внутрішній зв’язок з ПУ вищих та взаємодіючих ланок управління, а також з підлеглими підрозділами авбр; обмін відкритою та засекреченою інформацією між органами і пунктами управління.
Радіолокаційна група забезпечує радіолокаційною інформацією ПУ польотами на аеродромі та об’єкти АСУ.
Вузол РТЗ забезпечує розгортання та роботу засобів радіо- світлотехнічного забезпечення оперативного аеродрому для одного напрямку зльоту та посадки, а також забезпечує радіозв’язок ПУ польотами з екіпажами повітряних суден.
Група регламенту і ремонту проводить регламентні роботи та ремонт засобів зв’язку та радіотехнічного забезпечення.
Батальйон автоматизованих систем управління призначений для забезпечення автоматизованого управління бойовими діями авіаційної бригади.
До складу басу входять центри: автоматизованих засобів управління, наведення авіації, виявлення та цілевказівки і рота зв’язку.
Батальйон охорони призначений для безпосереднього здійснення заходів по охороні, наземній і протиповітряній обороні об’єктів авбр.
До складу батальйону охорони входять стрілецькі роти, кулеметний взвод, відділення зенітних кулеметів і розрахунок переносного ЗРК.
Техніко-експлуатаційна частина (ТЕЧ) АТ призначена для виконання заходів ІАЗ авбр, підрозділів постійного базування та тих, що здійснюють аеродромний маневр (переліт).
Спеціальна інженерна служба (СІС) призначена для здійснення певних заходів з ракетно-технічного забезпечення.
Таким чином, підрозділи забезпечення призначені для забезпечення бойової діяльності авбр.
Питання для самоконтролю
1. Суть та зміст тактики авіації Повітряних Сил.
2. Основні завдання тактики авіації Повітряних Сил.
3. Призначення і завдання авіації Повітряних Сил.
4. Склад та організація авіації Повітряних Сил.
5. Призначення, завдання і організаційна структура авіаційної бригади.
6. Призначення, завдання та організаційна структура тилу авіаційної бригади.
7. Призначення, завдання та склад підрозділів забезпечення.
8. Які основні типи бойових літаків стоять на озброєнні авіації Повітряних Сил України?
9. Шляхи підтримання справності, боєготовності та підвищення бойового потенціалу авіації Повітряних Сил.
Дата добавления: 2020-07-18; просмотров: 615;