Використання кадрів


За замовчуванням Word вставляє графіку з вирівнюванням ліворуч. Текст закінчується над малюнком і продовжується під ним.

Для того щоб текст обрамляв малюнок з усіх боків, його потрібно помістити в кадр.

Кадр — це обмежена прямокутна ділянка документа, яка може оброблятися як окремий документ. У кадрі можна помістити будь-який елемент документа (текст, малюнок). Форматування кадру та основного документа може здійснюватися незалежно. Засоби Word дають можливість створювати в документі кадр, зазначивши його розміри та розташування. В кадр можна помістити виділений фрагмент документа. Кадр можна переміщувати по сторінці, змінювати його розміри, фіксувати його прив’язку до певного абзацу. Для створення кадру слід використати командуВставка/Надпись. Курсор миші в цьому разі змінить свою форму на хрестик. Помістивши курсор у те місце документа, де передбачається розмістити лівий верхній кут документа, слід натиснути ліву кнопку миші і, не відпускаючи її, розтягти кадр до потрібних розмірів. Якщо перед подачею команди в документі був виділений фрагмент, то розміри кадру відповідатимуть розмірам виділеного фрагмента. Якщо виділеного фрагмента немає, то створюється порожній кадр. Для виділення кадру слід помістити курсор миші всередину кадру і натиснути кнопку миші. Виділений кадр облямовується штрихо­вою рамкою.

Маніпуляції з кадром здійснюються в режимі перегляду розмітки сторінки. Для пересунення кадру слід встановити курсор на штриховій рамці. При цьому він набуває вигляду чотиристоронньої стрілки.Під час переміщення курсора, натиснувши кнопку, спостерігаємо разом з ним переміщення прямокутної штрихової рамки, яка показує нове розташування кадру. Після відпускання кнопки миші кадр переміститься на нове місце.

Для зміни розміру кадру слід виділити кадр і встановити курсор на один із маркерів в обрамленні кадру. Після того як курсор набере вигляду двосторонньої стрілки, потрібно переміщати його доти, доки кадр не набуде потрібного розміру.

Розміри, розташування та інші параметри виділеного кадру можна змінити, використовуючи командуФормат надписиконтекстного меню. Ця команда відкриває вікно, у якому можна змінити параметри:

Цвета и линии –– визначає колір заливки і лінії та тип і товщину лінії;

Размер — визначає ширину і висоту кадру;

Положение — визначає положення на сторінці по вертикалі та по горизонталі;

Обтекание–– визначає, буде текст обрамляти кадр чи ні.

Допоміжне оформлення документа можна виконати за допомогою команди Формат/Границы и заливка. На екрані з’явля­ється вікно діалогу Границы и заливка, в якому слід відкрити вкладкуГраницы.

ОпціяТип вікна дає можливість включати/виключати обрамлення і задавати його тип (рамка, рамка з тінню). ОпціяЛиния визначає тип лінії. Для встановлення кольору фону слід відкрити вставку Заливкавікна діалогуГраницы и заливка абзаца та вибрати візерунок і колір фону виділеного фрагмента. Для встановлення обрамлення можна використовувати і кнопку Внешние границы панелей інструментів Форматирование.



Дата добавления: 2020-07-18; просмотров: 493;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.