Система живлення карбюраторних двигунів


Процес приготування пальної суміші бензину з повітрям у двигунах із зовнішнім сумішоутворенням відбувається у спеціальному приладі -карбюраторі. Основою цього процесу є подача певної кількості палива у потік повітря. При цьому паливо повинно бути добре розпилене, випаруване і перемішане з повітрям.

Найкращою вважається така займиста суміш, в якій все паливо перебуває у паровій фазі і рівномірно перемішане з повітрям.

В основі конструкції будь-якого сучасного карбюратора використовується схема (рис. 4.26) найпростішого - елементарного карбюратора, основними елементами якого є: поплавцева камера 1, паливний жиклер 2, дифузор 3, розпилювач 4, змішувальна камера 5 і дросельна заслінка 6.

Поплавцева камера і розпилювач - це сполучені порожнини, рівень рідини в яких за умов рівного тиску однаковий. За допомогою паливного насоса (на схемі не вказаний) бензин надходить з паливного бака автомобіля до поплавцевої камери. Рівень його завдяки поплавцю і голчастому клапану залишається постійним. Для того, щоб бензин довільно (коли двигун не працює) не витікав із розпилювача, цей рівень повинен бути нижчим на величину Δh, ніж вихідний отвір розпилювача.

Під час роботи двигуна крізь повітряний канал з певною швидкістю проходить потік повітря. У найвужчому місці дифузора 3 ця швидкість максимально збільшується, а тиск Рд, відповідно до закону Бернулі, пропорційно зменшується. Отже при роботі двигуна вихідний отвір розпилювача знаходиться в зоні розрядження, і бензин починає виходити з нього і змішуватись з повітрям. У змішувальній камері ця суміш збільшує свій об'єм, що викликає інтенсивне випаровування бензину.

Важливо зазначити, що кількість бензину, який виходить із розпилювача, а з нею і якість пальної суміші, що готує карбюратор, залежить від різниці між тиском у поплавцевій камері і тиском (розрядженням) у найвужчому місці дифузора. Крім того, кількість бензину, що надходить до розпилювача, залежить від величини отвору паливного жиклера - спеціальної втулки з каліброваним отвором.

Загальну кількість пальної суміші, що готує карбюратор, яка надходить до циліндрів і визначає вихідні параметри двигуна, регулюють за допомогою дросельної заслінки.Дата добавления: 2016-06-29; просмотров: 1434;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.