Основи конструкції повітряної системи охолодження

Деяка частина сучасних автомобільних двигунів обладнана системами повітряного охолодження. Схема такої системи охолодження наведена на рис. 4.25. Основними елементами системи є вентилятор 9 та дефлектори 4, 7, 8 - пристрої для спрямування потоку повітря, що обдуває ребра на зовнішніх поверхнях циліндрів.

 

Для регулювання потоку повітря, що створює вентилятор, застосовано напрямний апарат з лопастями 9 і 10. Завдяки йому знижується завихрення потоків повітря, що надходить до вентилятора, і дещо зменшується шум під час роботи двигуна. Для зменшення загальної ваги двигуна ротор вентилятора і напрямний апарат відлиті, як правило, з алюмінієвого сплаву.

Привід вентилятора виконується клинопасовою передачею від шківа колінчастого вала. Для захисту вентилятора від сторонніх предметів і для деякого зменшення забруднення поверхонь, що охолоджуються, напрямний апарат обладнаний захисною сіткою 11.

Тепловий режим двигуна регулюють за допомогою дросельного диска, який встановлено за захисною сіткою. Крім того, регулювання досягається автоматичним відкриттям або закриттям радіатора для охолодження мастила системи мащення двигуна.

Повітряна система охолодження простіша за конструкцією і майже не потребує обслуговування під час експлуатації. Але основним недоліком такої системи є нерівномірність охолодження окремих циліндрів двигуна. Крім того, більш потужний, ніж у двигунів з рідинним охолодженням, вентилятор повітряної системи охолодження відбирає значну частку потужності двигуна і створює більше шуму.

Контрольні питання

1. Які основні недоліки повітряної системи охолодження?

2. В яких випадках циркуляція рідини здійснюється по великому колу, а в яких по малому?

3. Для чого необхідний передпусковий підігрівач?Дата добавления: 2016-06-29; просмотров: 1606; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2022 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.012 сек.