Технічна міцність будинку готелю


Призначення: створення фізичних бар'єрів, що перешкод­жають несанкціонованому проникненню до готелю, шляхом руйнування (злому) його інженерних конструкцій.

Побудова: це завдання максимально може бути вирішене лише при будівництві нового будинку або при генеральній ре­конструкції, що допускає перепланування. В інших випадках можуть бути рекомендовані такі заходи підвищення технічної міцності будинку:

• встановлення металевих ґрат на вікнах першого і цоколь­ного поверхів, обклеювання шибок зазначених вікон, а та­кож вікон готельних номерів (усіх або лише категорії люкс) захисною плівкою;

• встановлення металевих дверей на входах до найбільш відповідальних приміщень і блоків приміщень;• оснащення найбільш важливих дверей високоякісними замковими пристроями, встановлення турнікетів, прохідних кабін, шлюзів.

Створення комплексної інтегрованої системи безпеки до­зволяє не лише значно підвищити ступінь забезпечення безпе­ки будинку і його мешканців, але і значно підвищити якість обслуговування клієнтів, полегшити роботу обслуговуючого персоналу. Наприклад, всі готельні номери можна оснастити спеціалізованими пультами, пов'язаними з загальним комплек­сом автоматизації будинку, що забезпечують управління освіт­ленням, радіоприймачами, телевізорами, викликом покоївки, технікою, передачу тривожного сигналу до служби безпеки, прохання про медичну допомогу тощо. Виносне табло такого пульту може висвітлювати напис типу «Прохання не турбувати» або «Приберіть, будь ласка, мій номер». Як такий пульт, що має, однак, менший набір функцій, може бути використано, наприк­лад, кодонабірний пристрій системи управління доступом.

Крім того, менеджер готелю, покоївки, техніки завжди змо­жуть мати повну інформацію про життєдіяльність будинку: вільний або зайнятий той чи інший номер, в якому стані знахо­диться система життєзабезпечення тощо, що значно полегшить їхню роботу.

Повна комп'ютеризація допоможе автоматизувати багато процесів обліку.

Можливі інші варіанти застосування систем комплексу тех­нічних засобів безпеки з метою підвищення якості готельного обслуговування, полегшення праці співробітників готелю.

Отже, переваги побудови інтегрованого комплексу техніч­них засобів безпеки безперечні: повний взаємозв'язок усіх си­стем забезпечує високий ступінь автоматизації багатьох про­цесів управління готелем, полегшує і прискорює процес прий­няття рішень оператором служби безпеки в екстремальній ситуації, надаючи оператору повну інформацію від усіх систем, автоматизуючи деякі дії; за рахунок передачі інформації іншим службам готелю полегшується робота покоївок, техніків, адмі­ністраторів тощо; підвищується рівень готельного обслугову­вання, гості почувають себе більш комфортно і спокійно.

Існує два шляхи побудови інтегрованого комплексу. Пер­ший — звертання до могутньої спеціалізованої фірми, що має

 

все необхідне для проведення такої роботи і досить солідний стаж роботи в цій області. Це гарантує повну взаємну сумісність усіх систем, функціональну закінченість, надійність. Однак у цьому випадку фірма-інсталятор схильна нав'язувати замовни­кові свої правила і пристрасті, а в ряді випадків і завищувати вартість проведення робіт.

Другий — вибір оптимального набору технічних засобів від різних виробників за допомогою фірми консультанта та інте­грація підсистем за допомогою комп'ютерних засобів. У цьому випадку вдається краще врахувати специфіку готелю, врахува­ти вже наявне обладнання, заощадити значні кошти. Однак цей шлях вимагає більшої уваги керівництва готелю, уважного роз­глядання і вирішення питань взаємної сумісності підсистем, розробки матзабезпечення тощо.

У будь-якому разі перед прийняттям рішення рекомен­дується провести конкурс — тендер декількох фірм-інсталяторів з розглядом пропонованих ними техніко-економічних обґрун­тувань.

У разі, коли готель уже має досить сучасні підсистеми без­пеки, що добре себе зарекомендували, наприклад телевізійно­го спостереження або пожежогасіння та їх демонтаж з метою заміни недоцільний, припустима часткова інтеграція старого і нового обладнання з метою модернізації комплексу шляхом зміни його конфігурації і додання йому нових функціональних можливостей. Взагалі, говорячи про принципи організації ком­плексу, необхідно враховувати характерні риси і конкретні умо­ви функціонування об'єкта, а також, наявні фінансові можли­вості.



Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 562;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.