Смерть від дії технічного струму. Механізм дії на організм людини. Петлі току. Судово-медична діагностика електроміток


Найчастіше в судово-медичній практиці спостерігаються ураження технічним струмом, які виникають у випадках порушення техніки безпеки на виробництві та недотримання правил користування електроприладами у побуті.

Небезпечним для життя є струм, який перевищує напругу 60 В і силу 0,08-0,1 А.

Важливим чинником впливу на перебіг ураження технічним струмом є шлях проходження електричного струму через тіло-петлі струму.Найнебезпечнішими є петлі , в яких струм проходить через життєво важливі органи-головний мозок і серце. З усіх можливих ділянок надходження струму до організму найбільш небезпечною є обличчя, особливо верхня губа ,очі.

Важливе значення має електропровідність в різних тканинах. Так, найбільша вона у спинномозковій рідинні,

сироватки крові, лімфи , дещо менша у крові та м’язовій тканини. Внутрішні органи, які мають щільну основу , мозкова і жирова тканина характеризуються незначною електропровідністю. Через неушкоджену шкіру струм проходить крізь потові і сальні залози.

Електричний струм справляє на організм специфічну і неспецифічну дію.

Специфічнаскладається з електрохімічного,теплового, механічного й біологічного ефектів.

· Електрохімічний проявляється у вигляді електролізу, ушкоджує всі електролітні системи організму

· Тепловий поява опіків з можливістю загибелі тканин майже до їх обвуглювання і розплавленням кіст.реч. з виділенням кальцію фосфат, внаслідок чого в клітинах виникають утворення ,що нагадують намисто з перлів. Від цієї дії у місці контакту з металевим дротом утворюється електромітка

· Механічний характериз. розшаруванням тканин і можливими відриванням частин тіла.

· Біологічний виникають тонічні судоми скелетних м’язів ,які можуть призвести до припинення дихання і вивиху кіток. Тонічне скорочення гладеньких м’язів підвищ.АТ, сечовиділення,дефекацію.

Неспецифічна електричний струм може відкидати людину від джерела струму.

При зовнішньому огляді трупа електромітка є щільним на дотик утворенням світло-жовтого або сіро-жовтого кольору, овальної або округлої форми. Вона має дно , яке западає ,та валикоподібні ,трохи підвищенні краї. Електромітка може бути схожою на подряпину ,невелику різану рану, мозоль. Найчастіше має вигляд сухого пухирця. Шкіра навколо електромітки не змінена ,волосся не спалене. Іноді форма електромітки відбиває особливості дроту.

За механізмом утворення електромітка є наслідком опіку шкіри ІІ-ІІІ ст..і виявляється на місці входу і виходу струму з тіла

Дія електричного струму на шкіру у місці контакту спричиняє її мацерацію,тобто відкладення металу зі струмонесучого дроту. Якщо між струмом і тілом є одяг , то металізація виявляється на одязі.

На відміну від місця входу струму в тіло ,електромітка на місці його виходу не має ознак мацерації.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 337;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.