Розміщення тимчасових будівель на будівельному майданчику


Розміщення тимчасових (інвентарних) будівель на будівельному генеральному плані слід проводити з урахуванням можливості їх використання для всіх будівель і споруд у складі пускового комплексу або черги будівництва. Тимчасові будівлі слід розташовувати щодо сторін світу і переважаючого напряму вітрів з метою забезпечення найбільш сприятливого природного освітлення, провітрювання майданчика, запобігання сніжним або піщаним занесенням.

Вибір місця розміщення підсобних об'єктів за відсутності обмежень по пожежній небезпеці, техніці безпеки і по інших параметрах проводиться з умови мінімуму:

транспортних витрат – для об'єктів виробничого і складського призначення;

витрат на тимчасові інженерні мережі і перш за все (по пріоритету при розгляді) на каналізацію, теплопостачання і водопостачання – для всіх будівель і споруд підсобно-допоміжного і обслуговуючого призначення;

протяжності шляху або втрат часу на пішохідні переходи працюючих – для груп будівель допоміжного призначення;

протяжності і експлуатаційних втрат – для інженерних мереж енерго- і водопостачання, газопостачання та ін.

Виходячи з цих принципів, підсобні будівлі, споруди і установки розміщують на будівельному майданчику на спеціально виділених для цієї мети ділянках, що зазвичай не забудовуються, як правило, у постійних транспортних комунікацій з використанням для експлуатації цих об'єктів постійних інженерних мереж, в безпосередній близькості від основних груп споживачів (в центрі потреби).

Санітарно-побутові приміщення розміщують поблизу входів на будівельний майданчик, на незатоплюваних ділянках території з таким розрахунком, щоб уникнути проходу працюючих через небезпечні зони (котловани, зони розташування будівельних машин і механізмів, залізничні колії без перехідного настилу і т. д.). За наявності на території будівельного майданчика бункерів, бетонорозчинних вузлів і тому подібного побутові приміщення необхідно розміщувати на відстані не менше 50 м від них з навітряного боку.

Розміщення побутових містечок на будівельному майданчику повинне задовольняти наступним вимогам: не утрудняти виконання робіт протягом всього періоду будівництва; забезпечувати повну зручності підходів; забезпечити раціональні схеми підключення всіх видів енергетичних ресурсів.

Набори адміністративних і санітарно-побутових інвентарних будівель слід об'єднувати в побутові містечка на 50…250 працюючих залежно від умов будівництва. Відстань від побутових містечок до робочих місць не повинна перевищувати 500 м. У складі побутових містечок слід суміщати частину виробничих, складських інвентарних будівель (майстерні різного призначення, роздаточні інструментальні, навіси і інші будівлі)

Для розміщення побутових містечок слід використовувати ділянки зелених насаджень; ділянки будівництва подальших комплексів, території підприємств (при розширенні, реконструкції), що діють, території під змонтованими галереями, інші відносно вільні місця.

На будівельному генеральному плані повинні бути показані габарити приміщень, їх прив'язки в плані, місця підключення до інженерних мереж, підходи і під'їзди до будівлі (споруди) повинні бути відображені відомості про їх призначення, кількість, об'єми, розміри в плані, а також номера типових проектів.

Комплекси виробничого побуту або побутові городки формуються відповідно за такими принципами:

зонування території містечка;

мінімізація території, що відводиться під забудову;

компактне і просте формою розміщення об'єктів на території містечка;

мінімізація протяжності доріг, тротуарів і інженерних мереж.

Зонування в побутових городках проводиться за наступними ознаками:

організаційному – окремо групи об'єктів генпідрядних і субпідрядних організацій, причому у складі останніх зазвичай відсутні такі об'єкти як їдальні, медпункти, магазини та ін., які розміщуються в зоні генпідрядної організації;

по функціональному призначенню – група службових (контори, диспетчерські, медпункт і будівля для проведення занять і зборів), які розташовуються біля входу (у містечках на 10...60 чоловік) або в двох - трьох центрах поблизу основних маршрутів руху працюючих (у містечках на 200...500 чоловік); група санітарно-побутових будівель (вбиральні, будівлі для обігріву і відпочинку, їдальні, туалети, душові), при цьому їдальні, туалети і убиральні повинні розташовуватися біля кордонів території містечка, що дозволяє організувати для них, при необхідності каналізаційні вигріби; зона відпочинку, спортивна зона;

за типом будівель – група що перевозяться і буксируваних і група збірно-розбірних будівель одне і двоповерхових.

Побутові містечка розміщуються на будівельному майданчику або в безпосередній близькості від неї, в зоні найбільшої концентрації працюючих, з максимальним наближенням до основних маршрутів їх пересування на будівництві або з будівництва до житлових комплексів. Віддаленість побутових містечок від місць виконання робіт не повинно перевищувати 500 м, при переважній відстані - 200 м. При цьому віддаленість окремих будівель від місць виконання робіт, як правило, не повинна перевищувати: питних фонтанчиків - 75 м, туалетів - 100 м, будівель для обігріву і відпочинку - 150 м.

Побутові містечка не повинні розміщуватися з навітряного боку від об'єктів, що виділяють шкідливі пари, гази, пил і т.п., у відкритих траншей і котлованів, залізничних колій або зон роботи монтажних або інших механізмів, які не обладнані відповідними огорожами, покажчиками, сигналізацією, перехідними містками (настилами) і іншими засобами, що забезпечують безпеку робітників на території містечка або на підході до нього.

В разі видалення побутових містечок від місць виконання робіт більш ніж на 100...200 м, контори лінійного персоналу встановлюють при в'їзді на будівельний майданчик.

Побутові містечка повинні мати всі необхідні інженерні мережі і комунікації: електропостачання, водопостачання, теплопостачання, каналізацію, а також телефонізацію, радіофікацію, пішохідні доріжки, автодороги і майданчики. При розробці побутових містечок перевага віддається централізованим інженерним мережам, а також збірно-розбірним елементам мереж, комунікацій і елементам впорядкування.

Електропостачання побутових містечок повинне забезпечити їх потребу в освітленні (внутрішньому і зовнішньому), роботі устаткування їдальні, приладів опалювання (при необхідності), сушарок і ін. При цьому лінії електропередач мають бути переважно кабельні повітряної прокладки. Електроживлення здійснюється від найближчих ввідно-розподільних пристроїв. Тип джерела електроенергії (підстанція будівельного майданчика, тимчасова електростанція будівельного містечка) визначається при прив'язці побутових містечок до умов будівництва

Опалювання може бути водяним або електричним, причому останнє застосовується переважно для контейнерних будівель, будівель з підлогою, що підігрівається.

Водопостачання повинне забезпечити працюючих питною водою, яка відповідає вимогам ГОСТ 2874–82 «Вода питна». Принципова схема мережі тимчасового водопроводу в побутовому містечку вирішується як кільцева, тупикова або змішана. За відсутності на будівельному майданчику господарсько-питного водопроводу водопостачання здійснюється шляхом доставки води автотранспортом в резервуар питної води, розрахований на тридобову витрату. У контейнерних будівлях, як правило, водопостачання здійснюється з періодично заповнюваних вбудованих баків.

Каналізація розробляється, перш за все, для обслуговування їдалень, душових і убиралень. Вона не передбачається лише в тих випадках, коли число працюючих в найбільш численну зміну не перевищує 25 чоловік. При цьому обмежуються улаштуванням водонепроникних вигребів для убиралень і їдалень.

Для побутових містечок більшої місткості (100...500 чол. і більш) за відсутності централізованої каналізації рекомендується застосування збірно-розбірних очисних споруд заводського виготовлення.

Впорядкування включає роботи по плануванню його території, улаштування пішохідних доріжок, майданчиків для відпочинку, спортивних майданчиків, розміщення на території містечка навісів для відпочинку, місць для куріння, різних стендів, улаштування огорожі, посадку чагарників, квітів і ін.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 238;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.