Маркетинг іноземних інвестицій.


В даний час в Україні немає однозначної думки про залучення іноземних інвестицій у розвиток виробництва й економіки.

Супротивники іноземного інвестування вважають, що:

- після капітальних вкладень іноземні компанії і спільні підприємства велику частину прибутку вивозять за кордон, використовуючи її за своїм розсудом;

- технології, що надаються іноземними інвестиціями, як правило, не є передовими і сучасними;

- через різницю в оплаті праці відбувається відтік фахівців, що їдуть у високорозвинені країни.

- часто мають місце випадки підкупу місцевої влади іноземним капіталом і т.д.

У той же час, через гостру недостачу фінансових ресурсів і повільних темпів розвитку виробництва, відсутності сучасних технологій, залучення іноземного капіталу необхідно. Сьогодні більшість підприємств України працюють на старому зношеному устаткуванні з великими витратами енергоресурсів і матеріалів і не мають фінансових можливостей для його відновлення. Найчастіше створювана продукція материалоемкая, має високу ціну, не відповідає міжнародним стандартам і природно є не конкурентноздатної, що в цілому позначається на розвитку економіки країни, життєвому рівні більшості громадян. Таке положення природне вимагає збільшення надходження іноземного капіталу. На даний момент він є незначним і за останні 10 років склав – 4,0 млрд. діл., а в 2000 і 2001 році спостерігається щорічне падіння на 12 % у порівнянні з попередніми роками.

За цей час іноземні інвестиції були вкладені в 7437 підприємств України і головним чином спрямовувалися в харчову промисловість і на переробку сільськогосподарських продуктів – 18,9 % від загального обсягу, машинобудування – 8,4 %, будівництво близько 3,2 % (125 млн.діл.).

Для широкомасштабного залучення іноземних інвестицій у проекти виданий Закон України «Про державну програму заохочення іноземних інвестицій в Україні», яким передбачені наступні пільги:

- застосування норм прискореної амортизації машин і механізмів;

- звільнення податку на прибуток у залежності від обсягу інвестицій;

- надання валового кредиту (відстрочка);

- митні пільги;

- надання на пільгових умовах кредиту за рахунок створюваного для цієї мети спеціального бюджетного фонду;

- страхування інвестиційних ризиків за рахунок спеціального бюджетного фонду.

Цей закон маркетологами повинний бути покладений в основу для дослідження ринку і залучення іноземних інвестицій.

 

Висновки.

Інвестиційна діяльність в Україні здійснюється на підставі виданого законодавства. Капітальні вкладення є одним з видів інвестицій, що вкладаються у відтворення основних фондів і на приріст матеріально-виробничих запасів і являють собою кошти, що виділяються державою, підприємствами й організаціями, банками з різними формами власності, а також приватними особами.

Інвестиційну діяльність здійснюють суб'єкти (учасники) – фізичні і юридичні особи, у якості яких виступають: генеральний інвестор, субинвесторы, замовник, підрядні організації (виконавці робіт), постачальники матеріально-технічних ресурсів і устаткування, розроблювачі проектної документації, банки, страхові компанії, іноземні юридичні і фізичні особи.

Джерелами фінансування інвестиційної діяльності можуть бути бюджетні, власні, притягнуті і позикові кошти, а також безоплатні благодійні внески і пожертвування громадян, підприємств і організацій, усі види іноземних інвестицій.

Відомо, що проблема маркетингу капітального будівництва, капітальних вкладень, у відмінності від традиційних товарів, зважується в місцях їхнього виробництва і споживання. Ріст капітальних вкладень (інвестицій), у тому числі бюджетних залежить, насамперед, від діяльності самих підприємств, роботи будівельних організацій, а також від залучення іноземного капіталу. Сутність маркетингу інвестицій складається в поліпшенні й удосконалюванні керування інвестиціями як на підприємствах замовників, так і в будівельних організаціях.

В умовах дефіциту попиту на будівельну продукцію і з метою збільшення капітальних вкладень, маркетинг інвестицій повинний бути спрямований на ринок підприємств перспективних галузей промисловості, що застосовують ефективні передові технології, методи організації керування виробництвом, що дозволили б звести витрати на одиницю продукції до мінімуму і тим самим збільшити масу прибутку для розширеного відтворення.

Роль маркетингу будівельних організацій складається в зниженні вартості об'єктів будівництва і т.д., з метою одержання підприємствами – замовників додаткового прибутку, що направляється на збільшення капітальних вкладень.

У зв'язку з обмеженими фінансовими ресурсами, низькою платоспроможністю підприємств, значна частка капітальних вкладень, приділяється залученню іноземних інвестицій з використанням для них пільг передбачених законодавством.

 

Питання для самоперевірки.

1. Що таке інвестиції?

2. Що є інвестиційними цінностями?

3. Назвіть учасників інвестиційної діяльності.

4. Що таке інвестиційна діяльність?

5. Хто може бути інвестором?

6. Назвіть джерела фінансування інвестиційної діяльності

7. Які інвестиції відносять до капітальних вкладень?

8. Де і як створюються джерела капітальних вкладень?

9. Від яких факторів і показників залежить ріст капітальних вкладень?

10. Що таке дисконтирование чи поточна вартість і як вона визначається?

11. Як визначити строк окупності капітальних вкладень?

12. Що таке норма ефективності виробництва (норма рентабельності)?

13. Які значення повинне мати норма рентабельності в залежності від класу інвестування?

14. Як визначити прибуток за дострокове введення об'єкта в експлуатацію?

15. Як визначити економічний ефект підрядчика за дострокове введення об'єкта в експлуатацію?

16. Які суперечливі думки існують у залученні іноземних інвестицій?

17. Якими пільгами користаються іноземні інвестори на підставі законодавства України?

 




Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 218;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.