У надзвичайних ситуаціях
Підготовка системи керування господарством території (області) до рішення завдань у НС спрямована на забезпечення безперервного керівництва діяльністю галузевих і територіальних ланок, а також на раціональне використання виробничих потужностей, матеріальних і трудових ресурсів у цих умовах. Система керування економіки повинна бути підготовлена до переходу при необхідності від централізованого до децентралізованого керування.
Із цією метою передбачається створення у встановленому порядку системи запасних пунктів керування, оснащених сучасними технічними засобами керування, зв'язки й оповіщення про погрозу виникнення НС і забезпечених необхідними робочими документами.
Важливим заходом є підготовка територіальних органів до здійснення керування всіма діючими на території області (міста) об'єднаннями й об'єктами (незалежно від їхньої відомчої приналежності й форм власності) при порушенні або неефективному їхньому зв'язку із центральними й галузевими органами керування.
У цьому зв'язку слід зазначити, що донедавна у всіх областях створювалися й діяли так звані комісії з підвищення стійкості функціонування економіки в умовах НС (воєнного часу).
Аналогічні комісії по ПСФ в умовах НС створюються й у цей час. З метою якісного виконання завдань по підвищенню стійкості функціонування об'єктів економіки й економічного комплексу в цілому ці комісії в рамках роботи територіальної й функціональної підсистем ЦО-ЦЗ повинні підтримувати тісна взаємодія з місцевими адміністраціями, органами керування МНС, комісіями ТЕБ і НС, різними організаціями питаннями, що займаються, декларування безпеки об'єктів економіки, ліцензування діяльності, керування й страхування ризиками на виробництві, а також експертними органами й фахівцями.
. В основу роботи адміністрації міста (району) по даних напрямках покладене визначення стратегічної мети по дослідженню проблеми, основних завдань і напрямків роботи із забезпечення надійного захисту населення. Немаловажну роль у цьому процесі грають державний нагляд і контроль із питань промислової безпеки, а також інші інструменти реалізації й досягнення поставленої мети:
нормативно - правові;
адміністративні;
економічні.
З метою підвищення ефективності і якості керування економікою ведеться підготовка галузевих і територіальних автоматизованих систем керування (АСУ), а також АСУ виробничих об'єднань і великих підприємств для рішення завдань у НС.
Для одержання сигналу про виникнення НС і іншої необхідної інформації про складну обстановку, доведення відповідні розпорядження до виконавців при рішенні загальних завдань у НС, організується взаємодію галузевих, територіальних і військових органів керування, передбачається погоджене використання пунктів керування, АСУ, сполучення всіх задіяних систем зв'язку й оповіщення.
В основі АСУ даним процесом покладений механізм аналізу уразливості об'єктів досліджень і оцінка стійкості роботи об'єктів дослідження.
Підготовка системи керування, сил і засобів відомчих підсистем ЦО-ЦЗ до ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійних лих повинна бути спрямована на :
- створення умов для своєчасного оповіщення персоналу й населення;
- проведення РіІНР.
Ці мети досягаються шляхом:
1. Завчасної підготовки сил і засобів ЦО-ЦЗ;
2. Підготовкою системи керування відомчих підсистем ЦО-ЦЗ;
Типові заходи щодо підготовки сил і засобів містять у собі:
1.1 Створення й навчання формувань, матеріально-технічне забезпечення;
1.2 Створення надзвичайних резервних фондів матеріально-технічних ресурсів;
1.3 Підготовка до розгортання постів спостереження й контролю;
1.4 Підготовка до використання місцевих ресурсів;
1.5 Забезпечення автономними енерго- водо джерелами;
1.6 Створення й схоронність страхового фонду документації;
Підготовка системи керування відомчої підсистеми ЦО-ЦЗ містить у собі наступні типові заходи:
2.1 Розробка й постановка завдань галузевим ланкам на ліквідацію наслідків аварій й НС;
2.2 Забезпечення галузевих органів керування нормативно-технічної документації;
2.3 Створення СНЛК на території об'єктів галузі й прилягаючої місцевості;
2.4 Створення й підтримка в готовності систем оповіщення;
2.5 Створення систем збору й аналізу інформації про джерела НС;
2.6 Створення системи пунктів керування;
2.7 Розвиток системи зв'язку в галузі;
2.8 Уточнення прогнозів можливих НС і планів дій;
2.9 Організація взаємодії галузевих органів керування з органами військового командування (ОВК);
2.10 Підготовка галузевих і об'єктових АСУ до роботи в НС;
2.11 Підготовка персоналу органів керування галузі й об'єкта;
2.12 Забезпечення контролю за безпечним функціонуванням об'єктів і їхньої готовності;
2.13 Забезпечення НІОКР із проблем підвищення стійкості.
Важливе місце системі керування економікою (об'єктом господарювання) займають управлінські кадри. Підготовка керівної сполуки й фахівців органів керування народного господарства забезпечуються проведенням курсу спеціальних занять, самостійною роботою з вивчення відповідних документів і літератури, навчанням в учбово-методичних центрах, а також на відомчих курсах і в інститутах підвищення кваліфікації. Основною й найбільш ефективною формою підготовки органів керування й вхідного в них персоналу є навчання й тренування (у т.ч. по ЦО).
У ході навчань варто звертати увагу на вдосконалювання методів збору, узагальнення й аналізу даних про обстановку, розробку обґрунтованих пропозицій для прийняття рішень, на своєчасне доведення завдань до виконавців і здійснення контролю за виконанням заходів.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 349;