Призначення й класифікація засобів індивідуального захисту (ЗІЗ)


У комплексі захисних заходів важливе значення має забезпечення населення засобами індивідуального захисту (ЗІЗ), що призначені для захисту організму людини від впливу радіоактивних, небезпечних хімічних речовин і бактеріальних засобів.

Усі особи, які працюють або відвідують ділянки робіт з відкритими радіоактивними джерелами, або НХР повинні бути забезпечені ЗІЗ у залежності від виду і класу робіт. Усі ЗІЗ для робіт з радіоактивними речовинами у відкритому вигляді мають виготовлятися з матеріалів, що добре дезактивуються, або бути одноразового використання.

До засобів радіаційного та хімічного захисту населення та забезпечення особового складу формувань особливого періоду на випадок надзвичайної ситуації у мирний і воєнний час належать:

засоби індивідуального захисту органів дихання від бойових отруйних речовин;

засоби захисту шкіри;

промислові засоби захисту органів дихання від небезпечних хімічних речовин;

респіратори;

прилади радіаційної розвідки і дозиметричного контролю;

військові прилади хімічної розвідки;

спеціальні (промислові) прилади хімічної розвідки;

джерела живлення і засоби індикації для перелічених приладів;

ватно-марлеві пов'язки

Засоби індивідуального захисту підрозділяються на підставі таких принципів:

За призначенням:

• Засоби захисту органів дихання;

• Засоби захисту шкіри;

• Медичні засоби захисту.

За принципом захистуЗІЗ поділяються на фільтруючі та ізолюючі. Ізолюючі - цілком ізолюють організм людини від навколишнього середовища.

За засобом виготовленняЗІЗ поділяються на засоби, що виготовляються промисловістю і найпростіші, що виготовляються самим населенням із підручних матеріалів.

За формами забезпеченняЗІЗ можуть бути табельні (основні), забезпечення якими передбачається табелями (нормами) оснащення залежно від організаційної структури формувань, і не табельні, що видаються формуванням і населенню як додаток до табельних засобів або в порядку заміни їх.

Порядок забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту встановлюються Постановою КМУN 1200від 19 серпня 2002 р.«Про затвердження Порядку забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту».

Протигази фільтруючі є основним засобом індивідуального захисту і поділяються на такі групи:

- цивільні (ГП-5, ГП-5м, ГП-7, ГП-7в);

- дитячі (ДП-6м - для 1,5-2 року; ДП-6 - для старшого віку; ПДФ-Д - від 1,5 до 7 років; ПДФ-Ш - від 7 до 17 років; ПДФ-7 - від 1,5 до 14 років. Для дітей до 1,5 років видаються камери захисні дитячі КЗД - 4, КЗД - 6 (безупинний термін перебування дитини в камері до 6 годин);

- загальновійськові (РШ - 4, ПМГ-2).



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 319;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.