Сірчистий ангідрид (двоокис сірки, «сірчистий газ»)
Агрегатний стан (при 20° С) і застосування: безбарвний газ із запахом смаленого сірника.
Ознаки поразки: у наслідок роздратування верхніх дихальних шляхів і слизуватих оболонок з'являється кашель, різкий біль в очах, сльозотеча, утруднено подих і ковтання. При високих концентраціях - задишка, ядуха, втрата свідомості, можливий смертельний результат.
Перша допомога потерпілим: одягти на ураженого один з цивільних (ГП-5, ГП-5М, ГП-7, ГП-7У) чи промислових протигазів марок: В (коробки жовтого кольору), Е (чорного кольору), БКФ, МКФ (захисного), чи промислових респіраторів (РПГ-67 У, РУ-60У); на дітей - один з дитячих протигазів, дітей до 1,5 років помістити в захисну камеру. При забрудненні шкіри - змити водою, при припиненні подиху проводитися ШВЛ.
Речовини, що дегазують, і розчини на 1 т НХР: вода 10т, розчин лугу -13т (10%), аміак, гашене вапно -10 т.
Окисли азоту
Агрегатний стан (при 20° С) і застосування: газ червоно-бурого кольору.
Ознаки поразки: уражає верхні дихальні шляхи, легені, викликаючи їхні опіки, при цьому відзначається біль у груді, задишка, сухий кашель, а потім з мокротинням, можливий набряк легень і рефлекторний зупинка подиху.
Перша допомога потерпілим: одягти на постраждалого один із промислових протигазів марок В (коробки жовтого кольору). Вивести (винести) з небезпечної зони, інгаляція кисню. У випадку зупинки подиху - ШВЛ. Надати потерпілим наполовину сидяче положення. Екстрена евакуація з осередку, промити очі і шкіру водою, полоскання водою порожнечі рота, не давати пити, доставити в лікувальний заклад.
Речовини, що дегазують і розчини на 1 т НХР: 10% - ний розчин лугу.
Фосген
Агрегатний стан (при 20° С) і застосування:безбарвний газ із запахом прілого сіна чи гнилих яблук.
Ознаки поразки: речовина задушливої дії, викликає кашель, частий і поверхневий подихи, частий пульс, підвищення температури, головний біль і запаморочення, кисті рук стають синюшно-багряного відтінку, смерть настає від набряку легень.
Перша допомога потерпілим: одягти на постраждалого один із промислових протигазів марки В (коробки жовтого кольору), можна використовувати цивільні протигази (ГП-5, ГП-5М, ГП-7, ГП-7У), на дітей - один з дитячих протигазів, дитини до 1,5 років помістити в захисну камеру (КЗД-5) і вивести (винести) з небезпечної зони. При зупинці подиху - ШВЛ. Очи промивають водою, чи 2 %-н розчином питної соди. Часте гаряче питво (чай, молоко), доставка в лікувальну установу в положенні лежачи.
Речовини, що дегазують і розчини на 1 т НХР: водяна завіса, вода не нормується, аміачна вода (25%) - 3 т, розчини лугів (10%) 10 т.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 358;