Структура моделі управління ризиками


 

Структурування моделі управління фінансовими ризиками суб’єкта господарювання здійснюється, як правило, відповідно до основних функціонально-організаційних завдань, що став­ляться перед такою моделлю (рис. 9.6). Так, модель управління фінансовими ризиками спрямована на реалізацію зазначених ни­жче завдань, які, у свою чергу, є взаємоузгодженими послідов­ними ітераціями в системі управління фінансовими ризиками.

Рис. 9.6. Структура моделі управління ризиками підприємства

 

На першому етапі реалізації моделі управління ризиками здійс­нюється аналіз та дослідження господарських операцій або їх су­купності в межах операційної, інвестиційної та фінансової діяль­ності суб’єкта господарювання, виявлення альтернативних сцена­ріїв її розвитку та обгрунтування ймовірності відхилення від пла­нового сценарію із формуванням відповідних наслідків для підприємства — виявлення ризиків. Виявлені ризики підприємства мають бути локалізовані по центрах формування ризиків (та/або їх видів) на основі дослідження сукупності якісних параметрів виявленого ризику (зокрема, джерела його формування, форми, виду) та фак­торів їх формування. Ідентифікація ризиків є основою підбору та обгрунтування методів кількісного дослідження такого ризику, а також підтримання управлінських фінансових рішень щодо управ­ління ризиком. Реалізація обраного методу кількісного дослідження ризиків суб’єкта господарювання з метою встановлення абсолютних та відносних величин, що характеризують базові кількісні параметри ідентифікованого ризику на основі усталеної сукупності фінансових показників та коефіцієнтів, забезпечує оцінювання та­кого ризику як послідовного етапу у процесі управління ним. Вод­ночас специфіка ідентифікованого ризику, форма його локалізації та його кількісні виміри визначають особливості проведення нейт­ралізації ризиків суб’єкта господарювання. Це здійснюється через прийняття управлінських фінансових рішень щодо реалізації пре­вентивних заходів фінансового, організаційного або правового ха­рактеру з метою забезпечення ефективності господарської операції суб’єкта господарювання, і може включати, зокрема, уникнення ризику, страхування, диверсифікацію та хеджування.

Розглянута послідовність етапів реалізації моделі управління ризиків (виявлення, ідентифікація, оцінка, нейтралізація) є цикліч­ним процесом із елементами паралельності. Тобто по завершенні одного циклу управління ризиком миттєво реалізується наступ­ний, що є логічною реакцією на мінливість внутрішнього та зов­нішнього економічного середовища, в межах якого постійно з’являються або зникають окремі фактори формування ризику, змінюється їх вплив на результати виконання господарських опе­рацій, здійснення фінансово-господарської діяльності. Аналогіч­ний моніторинг формування та реалізації ризиків (їх виявлення, ідентифікація, оцінка та нейтралізація) у фінансово-господа­рській діяльності підприємства здійснюється паралельно — од­ночасно у розрізі сукупності господарських операцій, видів дія­льності, центрів формування ризиків і т. п.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 261;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.