Виміру параметрів якості аналогових сигналів, переданих у системі Е1


Останньою групою вимірів канального рівня в системах передачі Е1 є аналіз параметрів якості передачі аналогових сигналів. Ця категорія вимірів первинної мережі характерна тільки для систем передачі Е1, оскільки тільки в потоці Е1 здійснюється пряме мультиплексирование аналогових сигналів (каналів ТЧ). При експлуатації систем передачі Е1 виникає задача оцінки якості наданих ними аналогових каналів. Мова йде саме про оцінку, оскільки повний аналіз аналогового каналу передбачає тестування по специфікації вимірів каналів ТЧ і для експлуатації цифрової первинної мережі навряд чи виправданий.

Для проведення вимірів по оцінці якості аналогових сигналів використовується методологія тонального тестування усередині потоку Е1. Для цього аналізатор Е1 у цифровому виді передає одночастотний сигнал в одному з канальних інтервалів. Також для аналізу може використовуватися сторонній генератор одночастотного аналогового сигналу, що підключається безпосередньо до входу мультиплексора ИКМ-30. Другий аналізатор відновлює одночастотний сигнал і аналізує параметри якості передачі аналогового сигналу. До таких параметрів мо-гут відноситися: частота переданого одночастотного сигналу; рівень одночастотного сигналу; рівень шумів у переданому сигналі, вимірюваний із широкополосным або софометричеким фільтром; відношення сигнал/шум на заданій частоті. Вимір останніх двох параметрів реалізовано не у всіх вимірювальних приладах. Це цілком припустимо, оскільки вся приведена тут група вимірів є додатковою. Як приклад одержуваного в процесі вимірів результату представлене відповідне екранне меню аналізатора VICTOR. Як видно, на екрані вказується номер канального інтервалу (ТS), номер каналу (Сhаnnеl) у системі ИКМ-30 (нагадаємо, що в системі ИКМ-30 ТS16 приділяється під сверхцикловую структуру, у такий спосіб 16-й розмовний канал відповідає не Т516, а Т317). Як основні результати на екрані представлені: значення частоти тестового сигналу (Frequenc.=1020 Гц, що відповідає найбільше часто используемому сигналові - див. [1]); рівень тестового сигналу в dBm0 (-0,31); додаткові параметри кодування по А-законі відповідно до ITU-Т G.711 - максімальный піковий код, мінімальний піковий код і середнє значення коду при компандировании аналогового сигналу; оскільки сигнал у даному випадку симетричний і компандирование здійснюється без порушень, то значення середнього оду Аverage Соdе = 0.

Рис. 17.Схема аналізу параметрів аналогового сигналу, переданого в потоці Е1

Найбільш важливим параметром оцінки якості передачі аналогового сигналу в потоці Е1 є рівень тестового сигналу. Знаючи рівень сигналу, який генерірується й обмірюваний рівень, можна вимірити рівень загасання аналогового сигналу при його передачі по Е1. У відсутності тестового сигналу вимір рівня дасть оцінку рівня шумів в аналоговому сигналі. Знаючи рівень прийнятого сигналу і рівень шумів, можна також оцінити відношення сигнал/шум переданого аналогового сигналу.

Параметр частоти тестового сигналу використовується для оцінки внесеного системою Е1 частотного перекручування в аналоговий сигнал. У випадку порушень кодування і мультиплексирования частота тестового сигналу може змінитися. Коливання прийнятої частоти тестового сигналу означають, що система Е1 вносить частотну нестабільність в аналоговий сигнал, що також є наслідком несправності.

Нарешті, для аналізу коректності процесів мультиплексирования аналогових сигналів можуть використовуватися перераховані вище параметри по G.711, однак вони, хоча і можуть бути корисні для діагностики мул

 

 



Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 304;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.