Склад обладнання ЛАЦ.
Для введення ланцюгів, створення каналів і трактів й організації їхньої експлуатації в ЛАЦ установлюються наступна апаратура: вводна, ісптиувальна, комутаційна, перемикань систем передачі, низькочастотна підсилювальна, проводового мовлення (при відсутності виділеної віщальної апаратної), струморозподілювальна допоміжна й вимірювальна.
Вводна, іспиту вальна та комутаційна апаратура призначена для включення , іспиту та заміни ланцюгів, іситу та заміни ланцюгів; захисту апаратури й обслуговуючого персоналу від небезпечних напруг і токовищ, що виникають на ланцюгах зв'язку; випробування, перемикання й комутації каналів зв'язку, організованих за допомогою систем передачі, а також каналів низької частоти.
Для введення в ЛАЦ міжміських симетричних кабелів і кабелів з´єднувальних ліній застосовуються вводно-кабельні стійки типу ВКС і СВКО різної ємності. На вводно-кабельних стійках установлюються вводні бокси, перехідні лінійні трансформатори, призначені для узгодження вхідних опорів кабельних ланцюгів і станційного обладннання, утворення фантомних ланцюгів і захисту обслуговуючого персоналу від випадкових небезпечних напруг, а також для подачі дистанційного живлення на НПП. На стійці також установлюються трансформатори для. організації каналів службового зв'язку штучними ланцюгами. Схема включення ланцюга симетричного кабелю на ВКС дана на 20.1.
Магістральні коаксіальні кабелі підєднуються за допомогою кінцевих герметизованих кабельних муфт (ОГКМ) до стійок (шаф) дистанційного живлення.
Для здійснення перевірки й контролю за роботою каналів ТЧ, що організуються у ЛАЦ, всі канали проходять через гнізда випробувальної апаратури: випробувально-транзитної стойки типу ИСТ-М і стойки проміжних маніпуляцій (СПМ), а також стойки ВИС. Стійка ВИCT-M розрахована на включення 120 каналів ТЧ і призначена для обслуговування двох- і чотирьохпроводових каналів, а також для здійснення тимчасових двох- і чотирьохпроводових індивідуальних транзитних з'єднань по ТЧ. На стойку СПМ може бути включено 288 каналів за двопроводовою схемою або 144 каналу за чотирьохпроводовою схемою. Вона призначена для перемикання, перевірки й вимірів телеграфних і телефонних каналів.
До комутаційної апаратури відносяться стойки комутації первинних (СКП), вторинних і третинних (СКВТ) груп, а також стойки для організації групового транзиту СТПГ і СТВГ. Стійка комутації первинних груп призначена для комутації 50 стандартних первинних груп; стойка комутації вторинних і третинних груп розрахована на комутацію 30 шістдесяти- або 300-канальиых груп; стійка транзиту первинних груп розрахована на організацію чотирьох або восьми транзитних з'єднань; стійка транзиту вторинних груп СТВГ-2 призначається для організації чотирьох, а СТВГ-3 для організації 12 транзитних з'єднань.
Для перемикання низькочастотних ланцюгів і каналів, взаємного з'єднання окремих вузлів апаратури в низькочастотному спектрі, а також для організації постійного й планового транзиту по каналах ТЧ установлюється проміжна стійка перемикань (ПСП), що представляє металевий каркас, на якому змонтовані гребінки з контактними штифтами. Одна стійка ПСП-2 або ПСП-4 розрахована на 480 шестипровідних кроссировок із двома або чотирма платами реле й подовжувачів.
Апаратури систем передачі, розташовувана в ЛАЦ, призначена для створення каналів і складається з закінченого встаткування й проміжних підсилювачів.
Низькочастотні підсилювальні апаратури містить у собі підсилювачі тональної частоти (СТУ або плати ИТУМ), якими обладнаються канали низької частоти, а також апаратури групового міжміського телефонного зв'язку (ГМТС), призначену для організації й проведення двосторонніх нарад і циркулярних передач по магістральних каналах.
Важливою частиною міжміської мережі є канали міжміського провідного віщання. Для організації високоякісних каналів міжміського віщання й передачі їх на радіомовні вузли в ЛАЦ установлюється апаратури провідного віщання, що працює по спеціальних екранованих парах кабелю, об'єднаним каналам тональної частоти, сталевим ланцюгам і радіорелейним лініям.
Міжміська телевізійна апаратура, призначена для організації й обслуговування каналів телебачення коаксіальними кабельними лініями, в кінцевих пунктах установлюється в спеціальних апаратних міжміського телебачення. Крім апаратури, що входить безпосередньо в тракт каналів зв'язку, у ЛАЦ установлюється струморозподільна, допоміжна й вимірювальна апаратури. Струморозподільна апаратура призначена для розподілу й регулювання напруг, що подається на апаратуру, а також для стабілізації напруг, перемикання й захисти ланцюгів дистанційногоживлення НПП. Допоміжна апаратура необхідна для організації нормальної експлуатації ланцюгів і каналів зв'язку. До неї відноситься обладнання службового зв'язку (ССЗ), стойки й плати телеобслуговування (СТО), плати телесигналізації й керування, апаратура для автоматичного перемикання групових трактів, стойки допоміжні торцеві (СВТ), різні транспаранти й пульт змінного інженера.
Стойки допоміжні торцеві встановлюються на початку ряду апаратури й призначені для струморосподілення, захисту, сигналізації, розподілу управляючих і групових контрольних частот, а також розміщення комплектів службового зв'язку й переговорно-викличних пристроїв (ПВП).
Вимірювальна апаратура комплектується в кількості, не обхідній для проведення всіх вимірів ланцюгів і каналів при їхньому настроюванні й експлуатації.
З метою уніфікації, поліпшення електричних параметрів і зменшення обсягу обладнання систем передачі розроблене уніфіковане кінцеве обладнання для систем передачі із частотним розподілом каналів (ОКОП). Комплекс уніфікованого кінцевого обладнання розроблений для систем передачі по кабельних, радіорелейних лініях прямої видимості (ДО-3600, ДО-1920, К-Ю20Р, ДО-300Р, ДО-120, ДО-60) і по супутникових і тропосферних лініях. Впровадження апаратури ОКОП забезпечує вимоги ЕАСС при зв'язку понад 12 500 км, числі транзитів до 49 (у тому числі до 11 по каналах ТЧ) і можливість передачі дискретної інформації з різними швидкостями.
Система ОКОП охоплює всі різновиди кінцевого обладнання, включаючи стійки перемикання трактів, струморосподільну й сигнальну апаратури. У складі її є також апаратура для формування широкосмугових каналів на основі групових трактів. Комплект обладнання кінцевої станції містить вузлове генераторне обладнання уніфіковану апаратуру стандартних груп і каналів; апаратуру перемикання трактів; апаратуру спряження стандартних груп з лінійним трактом ВЧ систем передачі; допоміжну апаратуру. В якості обладнання індивідуального перетворення використаються стойки СИП-252 і СИП-300. В апаратур використається стандартна схема групоутворення з використанням основних первинних, вторинних, третинних груп.. Лінійний спектр системи на 3600 каналів будується шляхом об'єднання двох груп по 1800 каналів, що складаються із шести третинних груп.
Комплекс апаратури кінцевих станцій розроблений у нової сборнофункціональної конструкції. Основною конструктивноза кінченою одиницею є комплект утворення трактів (КУТ), у якому розміщується обладнання, що виконує певну функцію. Всі комплекти монтуються на стандартних платах висотою 128 мм, установлюваних на каркасі стійки розмірами 2600X680X225 мм із однобічним розміщенням плат, причому окремі комплекти можуть розташовуватися на декількох платах. Усього каркас допускає розміщення 19 комплектів в однорядному розташуванні. Весь монтаж зроблений на друкованих платах.
Рис. 20.2 |
Залежно від заповнення каркасів стійки можуть бути однофункціонального призначення або комбіновані. Заповнення каркаса може виконуватися поступово, залежно від ємності станції; при цьому установку комплектів на каркас стійки починають із нижнього ряду, що забезпечує струнке, без перехлестів, розташування кабелів. З'єднання окремих комплектів і підключення кабелів виробляється через малогабаритні коаксіальні, низькочастотні й комбіновані роз´єми. Різні по функціональному призначенню комплекти з'єднуються між собою через стійки перемикань. Як приклад з'єднання окремих вузлів на мал. 20.2 наведена структурна схема закінченої станції ДО-1920.
Комплекс апаратури кінцевих станцій розрахований на живлення постійним струмом 24 В±10%. При цьому на апаратуру подається три фідери: два основних і один для живлення ланцюгів сигналізації. В окремих випадках передбачається можливість живлення безпосередньо від джерела змінного струму напругою 220 В±3%.
Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 302;