Теоретико-методичні основи фізичного виховання


(спортивні споруди)

І. Знання навчального матеріалу передбачає наявність сформованих у студента – випусника таких умінь:

- класифікацію спортивних споруд;

- характеристику основної спортивної споруди;

- покриття спортивних споруд;

- організацію будівництва, ремонту та догляд за спортивними спорудами;

- використовувати свої знання за доглядом спортивних споруд;

- вміти доглядати за спортивними спорудами;

- вміти проводити ремонт простих спортивних споруд;

- класифікацію основної спортивної споруди.вимоги до будівництва футбольних полів, легкоатлетичних секторів та бігових доріжок;

- покриття спортивних майданчиків та бігових доріжок;

ІІ. Програмові вимоги до державного іспиту з теоретико – методичних основ фізичного виховання ( спортивні споруди)

1. Спортивні споруди у дошкільних закладах.

2. Спортивні споруди у загальноосвітніх школах.

3. Вимоги до відкритих споруд у школах.

4. Вимоги до критих спортивних споруд у школах.

5. Характеристика основної спортивної споруди.

6. Характеристика бігових доріжок.

7. Характеристика секторів для штовхань та метань.

8. Характеристика секторів для стрибків.

9. Вимоги до футбольних полів.

10. Покриття спортивних споруд.

11. Штучні покриття.

12. Характеристика комплексниих майданчиків.

13. Характеристика «Стежок здоров‘я».

14. Класифікація спортивних споруд.

15. Історія спортивних споруд.

ІІІ.Термінологічний словник

1. Фізкультурно-оздоровча споруда (приміщення) – споруда (приміщення), розміри якого відповідають вимогам ВСН 46-86 до фізкультурно-оздоровчих споруд.

2. Майданчик спортивний – площинна споруда для певного виду ігор та занять. При площинних спорудах за межами спортивного комплексу повинні бути обладнані роздягальні і душові. Огороджений майданчик для гри в хокей називають хокейною коробкою.

3. Комплексний спортивний майданчик – площинна споруда, обладнання та розмітка якої дають можливість проводити поперемінно різні спортивні ігри та заняття.

4. Поле для спортивної гри чи занять (бейсбол, регбі, футбол, хокей на траві, стрільба із лука) – спеціалізована площинна споруда. Можливе поперемінне використання ігрового поля для кількох видів ігор.

5. Траса спортивна (біатлонна, бобслейна, велосипедна, гірськолижна, кросова, легкоатлетична, лижна, для орієнтування на місцевості) – віддаль між двома кінцевими точками дистанції, визначена правилами змагань і вимогами навчально-тренувального процесу. Площинна споруда.

6. Спортивне ядро в складі: бігова доріжка й легкоатлетичні сектори. Футбольне (ігрове) поле, оточене біговою доріжкою, довжиною 400м і радіусами повороту – 36м. прямі ділянки доріжки – 86м, розмір футбольного поля 105х68м.

7. Спортивна арена – спортивне ядро з трибунами на відкритому повітрі від 1500 чол., у приміщенні – від 500 чол.

8. Спортивний зал – крита спортивна споруда завдовжки не менше 18м, завширшки не менше 9м, і заввишки не менше 5м. (при менших розмірах вживається назва «приміщення спортивного призначення».

9. Спортивний корпус – окрема будівля, основним елементом якої є спортивний зал. Кількість залів не обмежена. Можлива наявність місць для глядачів. У поєднанні з залом (залами) може розміщуватися плавальний басейн.

10. Манеж спортивний (кінний, легкоатлетичний, футбольний) – крита відокремлена або вбудована споруда, розміри якої відповідають вимогам навчально-тренувального процесу і правилам змагань з видів спорту, що використовують як основну площинну споруду великих розмірів. Можливі місця для глядачів. (L=50-150м; В=20-40м; Н=9-12м.)

11. Універсальний спортивно-видовищний (демонстраційний) зал (Палац спорту) – крита споруда (крита арена) на 1000 і більше глядачів. Розміри основного майданчика дають можливість проводити всі види ручних ігор, або, як мінімум, вміщують хокейну коробку з розмірами, що відповідають правилам змагань.

12. Плавальний басейн (басейн для спортивного плавання, водного пола, стрибків у воду або синхронного плавання) – відкрита або крита споруда з основною ванною, розміри якої передбачені правилами змагань. Можливе поєднання кількох видів спорту в одній ванні. Можуть бути місця для глядачів.

13. Стрілецький тир [фран. tirbia tirer - тягнути, натягати (лук), звідси стріляти] – крита або відкрита споруда для стрільби з бойової або спортивної зброї.

14. Напіввідкритий тир – тир, у якого перекриття замінено кулеперехоплювачами (кулевловлючами), що повністю унеможливлює вихід кулі за межі споруди.

15. Стенд стрілецький – споруда для стендової стрільби (стрілецько-мисливської) у складі круглого, траншейного або суміщеного стенду.

16. Стрільбище – комплекс, до якого входять відкриті або криті (напівкриті) споруди для різних видів стрільби.

17. Велотрек – об'ємна крита або відкрита споруда, до складу якої входять полотно з нахиленими за розрахунками віражами, зона тихої їзди і приміщення для обслуговування. Можливі трибуни для глядачів.

18. Велодром – крита споруда, до складу якої входять велотрек і місця для глядачів на 3 тис. місць і більше.

19. Акваторія (спортивна) – спеціально позначена водойма, на якій проводитися учбово-тренувальний процес і змагання із веслового (гребного) і вітрильного (парусного) видів спорту.

20. Гребний канал – штучна споруда з дистанцією 2200м і наявністю «прямої» та «зворотньої» води та необхідними обслуговуючими спорудами.

21. Елінг – приміщення для зберігання і ремонту спортивних суден.

22. Яхт-клуб – комплекс споруд на березі великої водойми для занять вітрильним спортом.

23. База гребна – комплекс споруд для занять весловими, водно-спортивними і парусними видами спорту.

24. База лижна – комплекс споруд, до складу яких входять лижні траси (спеціально обладнані ділянки пересіченої місцевості), роздягальні з душовими і санвузлами, лижні сховища і ремонтна майстерня. До складу трас може входити лижний стадіон – ділянка для старту і фінішу завдовжки не менше 400м і шириною 100м із суддівськими павільйонами, трибунами для глядачів.

25. Трамплін для стрибків на лижах – об'ємна споруда, що включає в себе гору розгону (розбігу) (як правило у вигляді естакади), гору приземлення, площадку для зупинки, розрахована згідно норм ФНС і обладнана необхідними пристроями для навчально-тренувальної і змагальної діяльності.

26. Ковзанярська доріжка з природною кригою – сезонна спортивна споруда з круговою доріжкою завдовжки не менше 250м.

27. Крита ковзанярська доріжка – крито-опалювальна споруда зі штучним крижаним покриттям довжиною не менше 250м. Можливі місця для глядачів.

28. Комплекс спортивний – група однотипних і різних за типами об'ємних і площинних споруд для навчально-тренувальної роботи й змагань, розміщених на одній території і зв'язаних єдністю керівництва. Споруди при цьому можуть бути заблоковані, знаходитись під одним дахом або відокремленими.

29. Стадіон – комплекс, що включає в собі спортивну арену.

30. База збірних команд, учбово тренувальний центр збірних команд – комплекс, що включає в собе спортивні споруди, медико-відновлювальний центр, спальні корпуса, харчовий блок, заклади дозвілля для проведення довгочасних зборів.

 



Дата добавления: 2021-11-16; просмотров: 268;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.