Рекреаційні ресурси клімату


Рекреація включає всі види оздоровлення, лікування, туризму. Одним із основних рекреаційних ресурсів є клімат, його особливості сприяють організації санаторно-курортного лікування та інших видів рекреаційної діяльності.

Україна, завдяки географічному положенню, має природні умови придатні для широкого розвитку рекреації.

Рекреаційні кліматичні ресурси визначаються показниками, які зумовлюють сприятливість погодних умов для відпочинку, лікування, оздоровлення (тривалість комфортних теплових умов, можливість і тривалість прийняття сонячних і повітряних ванн, таласотерапія та ін.). Територія України має комфортні кліматичні умови, достатні рекреаційні кліматичні ресурси для розвитку рекреації в Україн­ських Карпатах, Кримських горах, на узбережжях морів, озер, водо­сховищ, річок, пізнавального, екологічного, зеленого, спортивного та інших видів туризму.

Для гірських районів узимку характерний розвиток зимових видів відпочинку і спорту. На території Ук­раїнських Карпат і Кримських гір спостерігається ве­лика строкатість у розподілі снігового покриву, ха­рактер залягання якого залежить, головним чином, від особливостей рельєфу (експозиції і крутості схилів) і захищеності території. Розвитку зимових видів відпочинку, зокрема лижного спорту, сприяє велика тривалість залягання стійкого снігового пок­риву, його значна висота а також рельєф - зручні пологі схили. Погодні умови дозволяють до 100 днів займатися зимовими видами рекреації, а на висотах понад 1000 м - близько 40 - 50 днів.

Рекреаційні ресурси клімату — вадливий чинник не лише санаторно-курортного лікування у приміських зонах відпочинку, а й туризму. В останні роки збільшується увага до використання місцевих природних рекреаційних об’єктів. У нашій країні є багато місць з природними мальовничими ландшафтами, які до цього часу залишались поза увагою організаторів відпочинку і туризму.

Розвиток усіх курортів та зон відпочинку, а також таких видів спорту як туризм, альпінізм, гірськолижний спорт з використанням різноманітних природних багатств, у тому числі й рекреаційних ресурсів клімату, досить перспективний.

Характеристика рекреаційних ресурсів клімату свідчить про те, що Україна знаходиться у смузі кліматичного комфорту і на її території можна виділити регіони, найпридатніші для розвитку рекреації:

Ø Крим — придатний протягом цілого року для відпочинку, оздоровлення, лікування і туризму;

Ø Українські Карпати — для лікування, оздоровлення і туризму в літній сезон і проведення зимових видів відпочинку, туризму і гірськолижного спорту;

Ø Узбережжя Чорного і Азовського морів — для літніх видів кліматолікування і відпочинку;

Ø Рівнинна територія — для лікування і оздоровлення на базі місцевих курортів, а також розвитку «зеленого туризму» в сільській місцевості;

Ø Великі міста, центри адміністративних областей — для екскурсійної рекреації та активного відпочинку.

 

Таким чином, під господарською оцінкою клімату ми розуміємо оцінку кліматичних ресурсів до яких належить енергія сонячної радіації і вітру, суми температур і кількість опадів за певний період. Вони є визначальними для вирощування сільськогосподарських культур, садів, виноградників. Кліматичні ресурси впливають на характер життєдіяльності населення та відпочинку.

 


 

Карта 2. Агрокліматичне районування

 

Карта 3. Кліматичні рекреаційні ресурси.

 


Добровольська Н.В.



Дата добавления: 2021-10-28; просмотров: 374;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.