Правила судово-медичного дослідження трупів при підозрі на смерть від отруєння.


Судово-медичне дослідження трупа є найважливішим доказом отруєння. Вже під час огляду місця події і трупа можна виявити деякі ознаки, які викликають підозру на отруєння певними отрутами. Так, жовтувате забарвлення шкіри і слизових оболонок часто спостерігається при отруєнні фосфором, яскраво-червоне забарвлення трупних плям, шкіри і слизо-иих оболонок — при отруєнні оксидом вуглецю, ціанідами, нспідно-сірий колір трупних плям, шкіри — при отруєнні метгемоглобінотворними отрутами. При отруєнні сірчаною кислотою, концентрованими лугами на шкірі обличчя можуть виявитися опіки шкіри у вигляді вертикальних або горизонтальних смуг із сірим підтінком слизової оболонки губ, порожнини рота то­що. Найзначніші зміни, як правило, виявляються в шлунку і кишках. Особливо характерні вони в разі отруєння коро-іійними або місцевої дії отрутами. Гемолітичні отрути спричиняють зміни складу крові; деструктивні — зумовлюють деструкцію тканин печінки, правило, морфологічних змін не викликають.

У разі підозри на отруєння потрібно провести судо­во-токсикологічне та інші лабораторні дослідження для точного встановлення його характеру. Судово-токсикологічний аналіз внутрішніх органів трупа ча­сто має вирішальне значення для діагностики отруєн­ня, проте якщо судово-токсикологічне дослідження не виявило отрути, це не означає, що в цьому випадку не було отруєння, тому що деякі отрути, потрапляючи в організм, можуть за певних умов змінюватись і перетворюватись у нейтральні сполуки. Поряд з цим під час лабораторного дослідження може бути виявлена речовина, яка потрапила до організму як лікарський засіб або в зв'язку з професією даної особи і не могла бути причиною смерті.

Таким чином, хоч судово-токсикологічне дослідження і має надзвичайно важливе значення для встановлення фак­ту отруєння, проте результат його не є безумовним, і всі дослідження, які проводить судово-медичний експерт, доз­воляють проаналізувати іноді надто складну і відповідаль­ну ситуацію щодо діагностики отруєння, а в ряді випадків допомогти слідчим органам з'ясувати істину. При підозрі на отруєння передбачено особливий поря­док дослідження трупа і направлення внутрішніх органів і тканин в судово-токсикологічну лабораторію.

Крім судово-токсикологічного дослідження, для діагно­стики отруєння застосовують також інші методи лабора­торних досліджень: гістологічний, ботанічний, експери­менти на тваринах тощо.

 



Дата добавления: 2016-06-05; просмотров: 2019;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.