Загальні положення і допущення


Для отримання математичної моделі необхідно отримати систему ДР, що описує роботу ДПТ. Взагалі опис об'єкту у вигляді СДР є найбільш загальним, оскільки з нього як окремий випадок можна отримати рівняння для статичних режимів, прирівнявши похідні функцій до нуля.

Математична модель електричної машини (ЕМ) будь-якого типу складається з рівнянь електричної рівноваги всіх контурів ЕМ і рівняння руху ротора.

 

Розглянемо принципову схему і схему заміщення ДПС.

Розглянемо формування . Відомо, що, , де - коефіцієнт пропорційності, - потік у зазорі ЭМ, - кутова швидкість. У найбільш загальному випадку магнітний потік МПС не є постійною величиною. Основна величина магнітного потоку залежить від величини струму збудження, але навіть при постійному значенні із-за впливу реакції якоря. Реакцією якоря називається явище впливу струму в силовому ланцюзі на величину магнітного потоку в ЕМ.

Оскільки магнітний потік дорівнює , причому , то при моделюванні МПС з регульованим магнітним потоком виникає необхідність обліку динамічних властивостей обмотки збудження (ОЗ) і нелінійної залежності магнітного потоку ОЗ, яка задається кривою намагнічення.

 

 

 

Для машин одного типу крива намагнічення приводиться в каталожних даних у відносних одиницях. Тому знаючи номінальні значення , можна перебудувати криву для даного конкретного двигуна. Про труднощі апроксимації цієї кривої ми вже говорили. Окрім насичення ЕМ по шляху основного магнітного потоку, іноді необхідно враховувати насичення по шляху потоку розсіювання. Індуктивність якоря складається з двох доданків

,

які відповідають основному магнітному полю і полю розсіювання зчепленому з якірною обмоткою. Величина залежить від величини струму якоря . Насичення по шляху розсіювання позначається при великих величинах струму якоря, порядку і виявляється в зменшенні величини . Якщо приймаються заходи по обмеженню пускового струму на рівні , це явище можна не враховувати. Подібний вплив на динамічні параметри ЕМ роблять вихрові струми і явища комутації. Всі перераховані чинники за певних умов можуть виявлятися, тому необхідно наперед визначитися з їх якісною і кількісною дією. У номінальних режимах цими чинниками нехтують і говорять, що прийняті наступні основні допущення:

1. струм збудження має сталі значення;

2. нехтуємо значеннями насичення, як по шляху основного магнітного потоку, так і по шляху розсіювання;

3. не враховуємо вплив контура вихрових струмів;

4. машина повністю компенсується, тобто вплив реакції якоря відсутній.

 



Дата добавления: 2021-01-11; просмотров: 359;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.