Склад розрахунково-проектувального завдання
Розрахунково-проектувальне завдання складається з трьох етапів:
1. Рішення запропонованих викладачем задач для певних варіантів розрахункових схем і вихідних даних, оформлення їх за вимогами кафедри „Опору матеріалів”.
2. Написання контрольних робіт за темою РПЗ.
3. Захист РПЗ. Захист включає в себе пояснення методів і принципів розв'язання задач і відповідь на контрольні теоретичні запитання. Кількість та об’єм цих запитань визначається викладачем індивідуально для кожного студента.
Мета завдання – проведення перевірочних, проектувальних розрахунків для визначення розмірів поперечного перерізу та грузонавантаження конструкції с заданим коефіцієнтом запасу.
Дано:
1. Розрахункова схема заданої системи з вказаними довжинами дільниць і видом зовнішнього навантаження.
2. Чисельні дані.
3. Механічні характеристики деяких марок сталі – таблиця Д1.4.
РПЗ складається з трьох обов’язкових для рішення задач:
1. Перевірочний розрахунок. Для заданої схеми навантаження стержня ступінчатої зміни площі поперечного перерізу побудувати епюри внутрішніх поздовжніх сил, нормальних напружень, переміщень та перевірити міцність стержня.
Варіанти розрахункових схем наведені в додатку 1.1, а чисельні дані – в таблиці Д1.1 та Д1.4.
2. Визначення максимально допустимого навантаження. Для заданої схеми стержньової системи визначити з умови міцності допустиме значення зовнішньої сили .
Варіанти розрахункових схем наведені в додатку 1.2, а чисельні дані – в таблиці Д1.2 та Д1.4.
3. Проектувальний розрахунок. Для заданої статично невизначуваної системи з послідовним розташуванням ділянок стержня з розрахунку на міцність визначити площу поперечних перерізів на всіх ділянках стержня і побудувати епюру поздовжніх сил та нормальних напружень. Для цієї ж розрахункової схеми провести розрахунки для визначення впливу температурного навантаження та недосконалості виготовлення на напружений стан. Перевірити міцність конструкції від дії зовнішнього навантаження, температури та недосконалості виготовлення.
Варіанти розрахункових схем наведені в додатку 1.3, а чисельні дані – в таблиці Д1.3 та Д1.4.
Дата добавления: 2020-10-14; просмотров: 405;