Технологічні параметри відсадки
Технологічні параметри відсадки визначаються якістю і кількістю збагачуваного матеріалу, тобто їх гранулометричним, фракційним складом і фактичною питомою продуктивністю відсаджувальної машини. Технологічні результати відсадки характеризуються взаємозасміченням кінцевих продуктів збагачення, а також показниками технологічної ефективності – середнім ймовірним відхиленням і погрішністю розділення .
Гранулометричний склад вихідного матеріалу визначає структуру постелі відсаджувальної машини. Зі зменшенням крупності збагачуваного матеріалу підвищується гідродинамічний опір постелі, внаслідок чого знижуються ефективність і точність розділення матеріалу.
Наявність в збагачуваному матеріалі зерен плоскої форми приводить до зниження пропускної здатності постелі і погіршення ефективності розділення. Низька міцність зерен збагачуваного матеріалу сприяє його ошламлюванню, що ускладнює процес відсадження.
Товщина постелі на решеті відсаджувальної машини залежить від крупності збагачуваного матеріалу. Регулювання товщини постелі здійснюється автоматичними регуляторами.
Фракційний склад вихідного матеріалу характеризує його збагачуваність. Чим вище вміст в збагачуваному матеріалі проміжних фракцій (зростків), тим нижча ефективність процесу відсадки.
Питома продуктивність відсаджувальних машин визначається за нормами навантаження на 1 м2 решета. Вона обумовлена фізичними властивостями і крупністю вихідного матеріалу, вимогами до якості кінцевих продуктів, конструктивними особливостями відсаджувальних машин та ін.
Питома продуктивність відсаджувальних машин коливається в широких межах від 5 до 30 т/год∙м2. Продуктивність відсаджувальної машини визначається за формулою:
, т/год, (7.13)
де – питома продуктивність, т/год∙м2; – площа відсаджувального решета, м2.
Зі збільшенням питомої продуктивності знижується ефективність збагачення. При низькій питомій продуктивності технологічні показники теж погіршуються.
Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1302;