Основні вузли відсаджувальних машин типу МО і ОМА


Завантажувально-знешламлювальні пристрої призначені для відділення надлишкової води і шламу, а також зниження швидкості надходження матеріалу у відсаджувальну машину і рівномірного його розподілення по ширині решета. Як завантажувально-знешламлювальні пристрої відсаджувальних машин застосовують дугові або конусні грохоти.

Пульсатори. У відсаджувальних машинах пульсації з заданими параметрами циклу відсадки створюються роторними (рис. 7.5) або клапанними (рис. 7.6) пульсаторами.

Роторний пульсатор(рис. 7.5) складається з корпуса 1 з торцевими кришками 4 і вала 5, на якому жорстко закріплені два стакани – впускний 2 і випускний 3. Відкриття і закриття впускного і випускного вікон, а також зміна площі їх перетину досягається обертанням валу.

В корпусі пульсатора є канал 7 для впуску повітря в машину і випуску в атмосферу через вихлопне вікно 6. Витрати стисненого повітря, що надходить з ресивера, регулюється дросельною заслінкою 8. При обертанні вала стаканом 2 періодично перекривається впуск повітря в пульсатор через вікно 9, а стаканом 3 – його випуск в атмосферу через вихлопне вікно 6.

 


Роторні пульсатори мають жорстко задані, нерегульовані параметри режиму відсадження, що не дозволяє оперативно змінювати частоту пульсацій, тривалість впуску і випуску повітря для регулювання відсаджувальної машини при зміні характеристики збагачуваного матеріалу.

Ці недоліки усунуті в клапанних пульсаторах (рис. 7.6), які забезпечують зміну частоти пульсацій від 30 до 80 хв-1 і дозволяють одержувати різні цикли відсадження. Завдяки більшому прохідному перетину клапанні пульсатори забезпечують збільшені витрати повітря, що подається в машину за один цикл.

 

 


Клапанний пульсатор складається з впускного 2 і випускного 7 клапанів, що змонтовані у спільному корпусі 1. Шток кожної пари клапанів 2 і 7 з'єднаний з пневмобалонами 3 і 5. Клапани закривають отвори за допомогою стисненого повітря, у вихідне положення клапани повертаються під дією пружини 6. Хід клапанів регулюється гвинтами 4.

Режим впуску і випуску повітря задається електропневматичною системою управління, яка можливості управління коливальним режимом відсаджувальної машини.

Регулювання розвантаження важких продуктів з відсаджувальних машин здійснюється автоматичними регуляторами рівня електричного і пневматичного типів.

Автоматичний регулятор рівня електричної дії типу АРУ (рис. 7.7) застосовується у відсаджувальних машинах типу МО.

 

 


Датчиком висоти шару важкої фракції на решеті відсаджувальної машини служить пустотілий поплавок. При відхиленні від заданого положення поплавок піднімається або опускається, при цьому повзунок реостата вимірювального пристрою вилкою переміщається відносно повзунка завдання і на вхід регулюючого пристрою 3 подається напруга розбалансу, яка підсилюється електронним підсилювачем і подається в ланцюг електродвигуна, який збільшує або зменшує швидкість обертання роторного розвантажувача.

Автоматичний регулятор рівня пневматичної дії(рис. 7.8) застосовується у відсаджувальних машинах типу ОМА. Він складається з поплавкового датчика 1, який пов’язаний системою важелів з золотниковим пристроєм 2; пневмоциліндра 3 з поршнем і системою важелів і троса зворотного зв’язку.

При нормальній товщині (висоті) шару важких фракцій отвори золотникового пристрою закриті. При збільшенні (зменшенні) товщини цього шару поплавок 1 піднімається (опускається), стакан повертається і стиснене повітря надходить в нижню (верхню) частину пневмоциліндра 3. Поршень зі штоком переміщається вгору (вниз), повертає важільну систему і сектор 4, який відкриває (прикриває) отвір розвантажувального кармана.

При надходженні стисненого повітря по один бік поршня, другий бік через відповідний отвір корпуса золотника сполучається з атмосферою.

 

 



Дата добавления: 2016-07-22; просмотров: 1288;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.