Ступені готовності до бойового вильоту
З метою забезпечення своєчасного вильоту апчз на виконання бойових завдань, а також забезпечення чергування екіпажів, КП та засобів керування у мирний час у авіації ЗС встановлені три ступені готовності до бойового польоту.
Під ступенем готовності до бойового польоту розуміється нормований стан АТ, екіпажів, технічних розрахунків, засобів наземного обслуговування та ПУ, що забезпечують виліт на виконання бойового завдання у встановлені терміни.
Ступенями готовності до бойового вильоту є:
- перша готовність (готовність №1);
- друга готовність (готовність №2);
- третя готовність (готовність №3);
- четверта готовність(готовність №4).
При готовності №1сили та засоби апч займають таке положення:
- літаки: повністю підготовлені до бойового польоту (двигуни випробувані, літаки дозаправлені та завантажені, ракети, бомби, контейнери з розвідувальним обладнанням чи засобами РЄП підвішені, гармати заряджені, обладнання повністю підготовлено)
- засоби запуску двигунів та передстартового контролю: підключені;
- льотний склад: знаходиться у кабінах;
- технічний склад та спеціалісти наземних засобів забезпечення: біля літаків;
- розрахунки КП: на робочих місцях;
- засоби керування: увімкненні та готові до негайного використання;
- бортові та наземні радіостанції: увімкненні на прийом.
У деяких випадках у готовності №1 літаки можуть знаходитись із запущеними двигунами.
Так наприклад, час вильоту екіпажу або пари літаків МіГ-29, Су-27 з готовності №1 складає 6 хв., а для вильоту ескадрильї, які озброєної літаками бомбардувальниками Су-24 - 7-10 хв.
При готовності №2сили та засоби апч займають таке положення:
- льотний склад: у спорядженні зі знятими шоломами або без нього, знаходиться у літаках або в інших місцях, встановлених командиром;
- особовий склад десанту чи військ, що перевозяться: знаходиться у готовності до посадки;
- озброєння чи техніка, що перевозиться або будуть десантовані: завантажені у літаки;
- технічний склад та спеціалісти наземних засобів забезпечення: біля літаків, або в місцях встановлених командиром;
- розрахунки ПУ: на робочих місцях;
- засоби управління: перевірені та готові до роботи.
Так наприклад, час вильоту екіпажу або пари літаків МіГ-29, Су-27 з готовності №2 складає 10 хв., а для вильоту ескадрильї, яка озброєна літаками бомбардувальниками Су-24 – 15-30 хв.
При готовності №3 сили та засоби апч займають таке положення:
- літаки заправлені, гармати зарядженні, контейнери з розвідувальним обладнанням, або з засобами РЄП ракети та бомби підвішені, або підготовлені до підвішування та зберігаються поблизу літаків;
- льотний, технічний склад та спеціалісти знаходяться на заняттях, працюють або відпочивають у місцях, встановлених командиром, частина технічного складу чергує біля літаків;
- аеродромно-технічні засоби: розташовані поблизу стоянки літаків;
- чергова зміна розрахунку КП: на робочих місцях;
- засоби керування: перевірені та готові до роботи.
Так наприклад, час вильоту екіпажу або пари літаків МіГ-29, Су-27 з готовності №3 складає 10 хв., тобто такий самий, як з готовності №2.
При готовності №4 сили та засоби займають таке положення:
- літаки підготовлені до бойового вильоту та знаходяться на стоянці чергових засобів у сховищах відкритого та закритого типу, з яких забезпечується виліт за сигналом з КП аеродрому в установлені строки. На літаках льотчиками випробуванні двигуни і перевірена працездатність всього обладнання в обсязі вимог керівництва з льотної експлуатації(Інструкції льотчику), заглушки, чохли на ППД і ліхтарях кабіни, а також запобіжні чеки катапультних крісел не зняті;
- захисні пристрої з головок самонаведення авіаційних керованих ракет, оптичних вибухачів і запобіжні наземні чеки з пускових пристроїв на зняті ракети закриті захисними чохлами;
- автомати захисту мережі та перемикачі в кабіні знаходяться у вимкненому положенні;
- висотні костюми льотного складу знаходяться в спеціальному приміщенні в готовності до одягання;
- льотний та інженерно-технічні склад займається навчально-бойовою підготовкою або знаходиться на відпочинку згідно з встановленим розпорядком дня. Рішенням командира авбр ІТС може притягатися на польоти, до виконання інших завдань без зниження бойової готовності чергових сил. Спеціалісти наземних засобів забезпечення знаходяться в спеціальному приміщенні поблизу літаків;
- засоби управління та забезпечення бойової роботи, АСУ перевірені і підготовлені до включення;
- чергові зміни бойових обслуг КП знаходяться в приміщенні ПУ, черговий по прийому та випуску літаків – на СКП (КДП) або в спеціальному приміщенні для чергових екіпажів, керівник зони посадки(ближньої зони) – на робочому місці або в приміщенні для чергових екіпажів.
В метеоумовах, при яких можливе обледеніння, літаки (вертольоти) які знаходяться в готовності №1,2,3,4 дозволяється закривати швидкоз’ємними чохлами.
Ступінь готовності до бойового польоту, термін перебування в ній та час вильоту з кожній готовності встановляється старшим начальником. Тривалість безперервного перебування льотного складу у готовності №1 не повинна перевищувати однієї години. Перехід із одної готовності в іншу проводиться по сигналу або по плану-графіку.
Таким чином, ступені готовності апчз до бойового польоту встановлюються з метою забезпечення своєчасного їх вильоту на виконання бойової завдання, а також забезпечення чергування екіпажів, КП та засобів керування у мирний час.
Питання для самоконтролю
- Що таке принципи ведення бойових дій апч?
- Що таке способи бойових дій?
- Що таке бойовий порядок?
- Основні параметри бойового порядку.
- Види бойових порядків.
- Основні форми бойових порядків.
- Основні форми бойового застосування авіаційних підрозділів, частин.
- Суть бойової готовності апчз і її основні компоненти.
- Фактори, які впливають на бойову готовність апчз.
- Ступені бойової готовності, встановлені у Збройних Силах України.
- Суть готовності до бойового вильоту і кількість встановлених ступенів.
- Необхідність встановлення готовності до бойового вильоту.
Дата добавления: 2020-07-18; просмотров: 517;