З горизонтальним способом завантаження (Ро –Ро)
пароми(залізничні, автомобільні);
лісовози (звичайні, пакетовози, трісковози);
навалочники (перевозять руду, вугілля, боксити, цемент, зерно і т.і.).
рефрижератори (низькотемпературні, високотемпературні, універсальні);
спеціальні (для перевезення небезпечних вантажів, для перевезення тварин).
Наливні судна – танкери(для перевезення сирої нафти, нафтопродуктів, рослинних і тваринних жирів, виновози, зріджених газів, стиснених газів, хімовози).
Допоміжні судна:
учбові судна – для практичного навчання майбутніх судноводіїв;
судна, які забезпечують безпечне судноводіння – лоцманські, маячні, рятувальні і таке інше;
судна технічного флоту – плавучі крани, плавучі доки, плавучі майстерні, плавучі станції для перевантаження рідких і масових вантажів, землечерпалки, землевідвізні шаланди і таке інше;
судна для обслуговування транспортних суден – буксири, криголами, пожежні, портові баржі, катери, баркаси, дебаркадери і таке інше.
Криголам Буксир
Окремими групами йдуть промислові судна,які використовуються для добування, переробки і транспортування риби і морепродуктів і засоби освоєння світового океану (плавучі бурові установки, судна для добування з дна твердих корисних копалин і т.і.).
По характеру сил підтримки, які урівноважують силу тяжіння судна діляться на водотонажні і з динамічною підтримкою. Судна з динамічною підтримкою (глісери, на підводних крилах. на повітряній подушці, екраноплани) мають незначну масу (до 500т) і їх питома вага в світовому морському флоті незначна .Тому ми будемо розглядати тільки водотонажні транспортні судна.
Дата добавления: 2020-06-09; просмотров: 523;