Класифікація видів гімнастики.
Розвиток видів гімнастики зі спортивною спрямованістю
Гімнастика як засіб фізичного розвитку, зміцнення здоров'я, військово-прикладної підготовки і лікування був відомий ще в далекій давнині.
Термін "гімнастика" з'явився приблизно в V в. до н.е. у Древній Греції й означав комплекс фізичних вправ для освітніх, військових і оздоровчих цілей. Древні греки вважали, що гімнастика додає тілу гнучкість, силу, спритність, стрункість, розвиває почуття краси, хоробрості, шляхетності. Древні греки використовували гімнастичні вправи не тільки для фізичного розвитку, але й у вишколі воїнів, а також у системі підготовки атлетів-олімпійців.
У Древньому Римі застосовували в підготовці легіонерів гімнастичні вправи на дерев'яному коні, сход і спеціальних колодах для навчання штурмовим прийомам. У гладіаторських школах гімнастику використовували для розвитку спритності, сили і витривалості гладіаторів.
В епоху Відродження гуманісти надавали великого значення заняттям гімнастикою як засобу розвитку фізичної сили і усебічного виховання молоді. У XVI в. була опублікована найбільш відома праця середньовіччя по гімнастиці И. Меркуріаліса "Про мистецтво гімнастики".
Класифікація видів гімнастики.
Різноманіття форм гімнастичних вправ і накопичений практичний досвід їхнього застосування для рішення педагогічних завдань з урахуванням профілю що займаються послужили основою для виділення щодо самостійних видів гімнастики. «Поділ гімнастики ‑ прогресивне явище. Це дає можливість точніше визначити завдання, систему вправ і особливості кожного виду гімнастики, робить гімнастику одним з найбільш розповсюджених засобів і методів усебічного фізичного виховання».
Всесоюзна гімнастична конференція 1968 р., виходячи з досвіду практичної роботи (після конференції 1948 р. ), затвердила наступну класифікацію видів гімнастики:
Перша група загально-розвивальні види гімнастики | Друга група спортивні види гімнастики | Третя група прикладні види гімнастики |
1. Основна гімнастика. 2. Гігієнічна гімнастика. 3. Атлетична гімнастика. | 1.Спортивна гімнастика. 2. Акробатика. 3. Художня гімнастика. | 1. Гімнастика на виробництві. 2. Професійно-прикладна гімнастика. 3. Спортивно-прикладна гімнастика. 4. Військово-прикладна гімнастика. 5. Лікувальна гімнастика |
Дата добавления: 2016-05-30; просмотров: 5784;