Основна гімнастика, гігієнічна гімнастика, атлетична гімнастика.
Основна гімнастика.Її завдання: загальна фізична підготовка що займаються, гармонійний розвиток їхніх фізичних здібностей і підвищення життєдіяльності. Завдання, зміст і методика проведення занять основною гімнастикою конкретизується відповідно до різних контингентів що займаються: гімнастика для дітей, для жінок, для дорослих, для літніх і т.п.
Основні засоби основної гімнастики: стройові, загально-розвиваючі, прикладні вправи, нескладні комбінації вільних вправ, найпростіші елементи акробатики, спортивної і художньої гімнастики, прості стрибки, ігри й естафети. Для більш цілеспрямованого впливу вправ у заняттях застосовуються різні гімнастичні снаряди (лави, гімнастичні стінки, шести, канати) і предмети (набивні м’ячі, гантелі, ціпки й ін.). Уроки основної гімнастики характеризуються раціональним фізичним навантаженням, їм надається освітній характер. Вони проводяться так, щоб що займаються училися правильно оцінювати свої сили і можливості, пізнавали основні закономірності рухової діяльності і розуміли значення умінь, що здобуваються, і навичок.
Гігієнічна гімнастика‑ засіб оздоровлення і фізичного виховання людей, а також джерело їхньої сили, бадьорості й життєдіяльності. У наш час стало непорушною істиною, що гімнастика прискорює видужання, попереджує захворювання, робить людей бадьорими і наповнює їх енергією, зберігає здоров’я, подовжує життя.
Завдання: зміцнення і збереження здоров’я, загартовування організму, підтримка бадьорого настрою і підвищення працездатності.
Основні засоби: загальрозвивальні вправи (у виді комплексів, що складаються з 10-12 вправ), прогулянки на свіжому повітрі, масаж і самомасаж, водні процедури (обливання, обтирання, душ). Гігієнічна гімнастика проводиться в режимі дня (ранком, вдень і ввечері). За формою занять вона поділяється на індивідуальну і групову.
Знаючи деякі загальні і часткові правила, можна самому складати комплекси загальнорозвивальних вправ, з огляду на свої індивідуальні особливості. Під час складання комплексів передусім потрібно керуватися такими правилами:
1. Вправи мають відповідати віку і фізичній підготовленості людини і бути доступними. Важкі вправи виконуються гірше, і їхня ефективність незначна.
2. Підібрані вправи повинні позитивно впливати на організм. Їх варто виконувати різними частинами тіла, у різних напрямках, зі швидкістю, що змінюється, із різним характером м’язових зусиль.
3. Комплекс повинен включати вправи на відчуття правильної постави, а також спеціальні вправи на освоєння різних типів дихання (грудне, діафрагмальне, змішане).
4. Кількість вправ у комплексі може бути 8-15. Ранкова гігієнічна гімнастика містить 8-10 вправ. Гігієнічна гімнастика, що виконується в денний час ‑ 10-15 вправ. Початківці, що займаються гігієнічною гімнастикою, повинні обмежуватися мінімальною кількістю вправ.
Атлетична гімнастика— це система вправ, що розвивають силу у сполученні з усебічною фізичною підготовкою, спрямована на зміцнення здоров’я, підготовку молоді до високопродуктивної праці і захисту Батьківщини. В разі використання раціональних методів тренування, заняття атлетичною гімнастикою сприяють гармонійному злиттю сили, витривалості, спритності, що в остаточному підсумку відбивається на зовнішньому вигляді людини. Заняття атлетичною гімнастикою виховують міцних, сильних, завзятих, упевнених у своїх силах людей.
1.2. Спортивна гімнастика, акробатика, художня гімнастика.
Спортивно-прикладна гімнастикає складовою частиною загальної і спеціальної фізичної підготовки спортсменів у різних видах спорту. Успішне рішення завдань, зв’язаних з підвищенням рухової підготовленості, здійснюється шляхом застосування різноманітних вправ для розвитку сили, гнучкості, витривалості, прудкості, спритності. За допомогою гімнастичних вправ можна вибірково впливати на розвиток функцій різних систем організму, зокрема на різні групи м’язів, на різні частини тіла, органи, і варіювати обсяг і характер фізичних навантажень з урахуванням індивідуальних особливостей спортсмена. Це і дозволяє застосовувати спортивно-прикладну гімнастику як найважливіший засіб у підвищенні спортивних результатів. За допомогою вправ спортивно-прикладної гімнастики успішно вирішуються завдання зміцнення здоров’я спортсменів, удосконалення необхідних рухових здібностей. Застосовувані вправи сприяють вихованню сміливості, рішучості й інших вольових якостей. Багатий зміст гімнастичних вправ допомагає успішно вирішувати завдання фізичної підготовки спортсменів різної статі, віку і ступеня підготовленості.
Слово «акробат» походить від грецького «>акробатес», що означає «ходжу навшпиньки, лізу вгору».Акробатика, як вид фізичних вправ, виникла давнину. Зображення на збережених пам'ятниках, посудинах, фресках та інших виробах свідчать, що це вид спорту був відомий у древньому Єгипті за 2300 років до зв. е.
Займалися акробатичними вправами й у Стародавню Грецію. На Криті поруч із театралізованими процесіями, пов'язані з врожаєм і різними церемоніями, проводилися ігри робилися із биками, складовою яких були акробатичні вправи.
Художня гімнастика, вид спорту, змагання жінок на виконанні під музику комбінацій з гімнастичних і танцювальних вправ з предметом - стрічка, м'яч, обруч, скакалка, булава, без нього. При і Міжнародної федерації гімнастики, ФІЖ, в 1963 року була створена комісія з спортивно-ритмической гімнастики, які з 1998 року перейменували на "художньої гімнастики". Художня гімнастика - виключно жіночий вид спорту, в надувалася протягом багатьох років, а широку популярність почала набувати починаючи з 1961 р., коли на конгресі і Міжнародної федерації гімнастики ФІЖ, в Штутгарті було вирішено проводити змагання з художньої гімнастики.
Дата добавления: 2016-05-30; просмотров: 6198;