Правила техніки безпеки та виробничої санітарії при експлуатації вимірювальних засобів.


Правила експлуатації та зберігання вимірювальних засобів.

1. Після довгого зберігання вимірювальних засобів, перед початком їх використання, необхідно очистити їх від технічного мастила, тканиною змоченою в авіабензині і протерти насухо чистою серветкою із лляної тканини.

2. При здійсненні вимірювань на вимірювальні засоби не повинна попадати стружка, пил, емульсія, інше агресивне середовище. Вимірювання слід здійснювані чистими, сухими руками.

3. Перед вимірюванням необхідно здійснити перевірку вимірювальних засобів на нуль.

4. Вимірювальні головки (індикатори) повинні кріпитися надійно, але без пере тискання, щоб не сталося заклинення вимірювального стержня.

5. При вимірюванні не застосовують великі зусилля. Не дозволяється здійснювання вимірювань при ввімкненому верстаті.

6. Користуючись мікрометром не дозволяється працювати ним як скобою. Перед обертанням мікрометричного гвинта необхідно звільнити фіксатор. Вимірювання завжди слід здійснювати, обертаючи гвинт тільки за тріскачку (обертання гвинта за барабан дозволяється лише для попереднього підведення мікро гвинта до деталі).

7. Після завершення роботи вимірювальні засоби протирають сухою тканиною, потім масляною ганчіркою і кладуть до футляру.

8. Для довготривалого зберігання вимірювальних засобів після очистки змащують антикорозійним мастилом (консервують).

9. Зберігати вимірювальні засоби необхідно у футлярах, сухих теплих приміщеннях при температурі +10°...+35°С, відносній вологості повітря не більше 80% без домішок у повітрі агресивних газів.

 

 

Правила техніки безпеки та виробничої санітарії при експлуатації вимірювальних засобів.

Правила та норма з техніки безпеки і виробничої санітарії встановлені для різних галузей промисловості відповідними постановами. Нижче наведені лише деякі правила та норми, що стосуються конструювання вимірювальних засобів і умов праці контролерів.

Робочі місця контролерів вимагають підвищеної освітленості. Рекомендується застосування люмінесцентних ламп і комбінованого освітлення, а саме комбінування місцевого та загального освітлення (не допускається використання лише місцевого освітлення). Лампи повинні бути оснащенні освітлювальною арматурою. Лампи місцевого освітлення повинні мати відбивачі, що зроблені з матеріалу, який не просвічується.

Освітлювачі місцевого освітлення, що застосовуються при точних роботах з блискучими металевими деталями і при візуальному контролі їх, повинні бути перекриті знизу світлорозсіючим склом, яркість якого повинна бути 2500-4000нт при роботі з невеликими деталями та 1500 - 2000нт при роботі з великими деталями.

Освітленість робочих столів контролерів при комбінованому освітленні повинна бути не менша 1500лк при люмінесцентних лампах і 750лк при лампах розжарення.

Найменша освітленість від загального освітлення робочих кімнат для конторських занять повинна бути не менше 200лк, а конструкторських бюро -300лк. В обох випадках повинне бути додаткове місцеве освітлення.

При систематичному контролі важких деталей (маса більше 20кг) на робочому місці повинні бути відповідні підйомні пристрої. До керування цими пристроями допускаються лише контролери, знання та практичні навички яких перевірені.

Всі оголені струмоведучі частини електрообладнання повинні бути огороджені. Корпуси приладів, котрі можуть бути під напругою більше 38В, повинні бути надійно заземлені. Роботи по ремонту повинні проводитися тільки після відключення електроструму від мережі. Дверцята електрошаф та пультів керування повинні бути оснащені електроблокуванням. Для освітлення та електроприводів рекомендована напруга 6, 12, 36В.

Видача і заповнення посудин легкозаймистими матеріалами повинні проводитися за межами робочих приміщень. Запас не повинен перевищувати потреб однієї зміни. Кількість та правила зберігання легкозаймистих речовин повинні бути обумовлені з пожежною охороною.

Притуляти ці матеріали до опалювальних та електротехнічних пристосувань, а також до гарячих предметів забороняється. Зберігати ці матеріали в робочому приміщенні після роботи не допускається.

 

Перелік контрольних питань для самоперевірки:

1. Які заходи необхідно виконувати перед виконанням вимірювального засобу після його довгого зберігання?

2. Які правила необхідно виконувати під час вимірювання мікрометричними інструментами?

3. Послідовність виконання дій при консервації вимірювального засобу.

4. Правила техніки безпеки при використанні вимірювальних засобів.

5. Промсанітарія.


Тема 2:Похибка вимірювання.

План

1. Суть похибки вимірювання. Класифікація похибок вимірювання.

2. Математична обробка ряду вимірювань. Систематичні та випадкові похибки вимірювання.

 

Література: [1] c.15-25.

 

 

Студенти повинні знати:

1. Суть похибки вимірювання.

2. Класифікацію похибок вимірювання.

3. Сумарну похибку вимірювання.

4. Математичну обробку ряду вимірювань.

 

Студенти повинні вміти:

Аналізувати похибки вимірювання шляхом математичної обробки ряду вимірювань.

 


 



Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 590;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.013 сек.