Пари, основні визначення


 

Пара, що перебуває в динамічній рівновазі з рідиною, називається насиченою. ЇЇ стан характеризується тиском насичення Рн, і температурою насичення tн, причому tн=f(Рн). Пара, що не містить крапель рідини і температура якої дорівнює температурі насичення, називається сухою насиченою (с.н.п.). Суміш с.н.п. із крапельками рідини називається вологою насиченою парою (в.н.п.) і характеризується степенем сухості х

;

Для рідини, нагрітої до tн x=0, а для с.н.п. x=1.

Величина (1-x) називається степенем вологості.

Пара, температура якої вище температури насичення при даному тиску, називається перегрітою.

4.4 Процес паротворення в P-υ і T-S координатах

 

Якщо при t=0°C і тиску Р підводити до 1 кг води теплоту, на рисунку - точка а, то одержують наступні процеси: ab – підігрів до температури кипіння (tн), – процес пароутворення; cd – перегрів пари. У точці b вода закипить, а у точці с вся перейде в пару та стане сухою насиченою. При збільшенні тиску до Р' одержують аналогічні процеси: a'b', b'c' і c'd'. Область діаграми від осі Р до лінії А'А – твердий стан речовини, між лініями А'А і АК – рідинний, між АК і КМ – стан в.н.п., праворуч від лінії АМ – перегріта пара. Лінії: А'А – крива плавлення; АК – ліва або нижня погранична крива, кожна точка лінії відповідає рідині, нагрітої до температури кипіння (tн), для неї х=0; КМ – права (верхня) погранична крива, кожна точка лінії відповідає с.н.п., х=1. Точка К – критична точка.

 

В T-S координатах площі під лініями: ab – теплота на нагрівання рідини до tнqр; bc – теплота пароутворення r, кДж/кг; cd – теплота на нагрівання пари – qп.



Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 555;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.