Варіанти реле часу.
1. Ємнісне реле:
(Рис. Схема ємнісного реле часу.)
При включеному рубильнику S, конденсатор заряджається до напруги U0. При відключенні S, ємність розряджається по контуру R-C-K, напруга на ємності та котушці К зменшується.
Призменшенні напруги до значення напруги відпускання Uвідп реле спрацьовує.
(Рис. Принцип дії ємнісного реле часу)
t1 – час витримки
2. Ел. магнітне реле часу.
(Рис. Будова ел. магнітного реле часу.)
У цьому реле використовують вихрові струми для уповільнення спрацьовування ел. магнітної системи. На магнітопровід одягнена металева гільза або шайба 3, рівнозначна короткозамкненій обмотці з одним витком.
При зміні потоку Ф0, який створюється струмом у котушці 2, у гільзі 3 наводяться вихрові струми. Потік Фвихр від цих струмів має такий напрям, при якому він заважає зміні потоку Ф0, у відповідності до принципу Ленца.
Коли Ф0 зростає, Фвихр спрямований проти нього , а коли Фо спрямований проти нього, а коли Ф0 зменшується – напрям Фвихр співпадає з ним. Для суттєвих витримок часу доцільно використовувати процес відпускання реле, коли із-за малого магнітного опору повітряних зазорів у магнітопроводі потоки та швидкість зміни потоків велика.
Відповідно великі вихрові струми, які спроможні утримувати якір суттєвий час . Без урахування впливу вихрових струмів у стальному магнітопроводі стала часу реле ,с:
, (21) де:
Gm – результуюча магнітна провідність системи;
Re – електричний опір коротко замкнутої гільзи.
Коли гільза надіта на магнітопроводі, швидкість падіння потоку зменшується, і час витримки реле збільшується.
Зменшення Re підвищує сталу часу . Зменшує швидкість падіння потоку, збільшує час відпускання реле. Зміна товщини ∆ немагнітної прокладки у повітряному зазорі впливає на значення магнітної провідності Gm та значення . Зменшення прокладки підвищує результуючу магнітну провідність та підвищує сталу часу, зменшує швидкість падіння потоку, тобто збільшує час відпускання.
Змінюючи на тяжіння Qп (протидіючої пружини ) можна регулювати значення потоку.
Існують ще механічні, пневматичні, гідравлічні та інші реле часу.
3. Теплове реле.
(Рис. Будова теплового реле.)
НГ – нагрівальний елемент.
Спрацьовує при заданій температурі чутливого елементу, котрий нагрівається або струмом, який проходить через елемент, або за рахунок навколишнього середовища.
Найчастіше за чутливий застосовують біметалічну пластину із металів із різними температурними коефіцієнтами лінійного розширення. При нагріванні шар термоактивного металу суттєво розширюється, у той час як шар термоінерційного металу майже не деформується. Якщо один кінець пластини жорстко закріпити, то інший вільний кінець буде вигинатися, що приведе до спрацьовування реле.
4. Індукційне реле. (реле змінного струму).
Індукційна система має 2 магнітопроводи 1 та 2 у повітряних поміжках яких розташовано металевий диск 3, який має змогу обертатися навколо осі 0-0. Стале обертання диску досягається за рахунок перехресної взаємодії магнітного потоку Ф1 з вихровим струмом Uвихр від потоку Ф1.
Дата добавления: 2020-02-05; просмотров: 702;