Ліцензія на право здійснення будівельно-монтажних робіт


 

Ліцензія на здійснення будівельно-монтажних робіт (БМР) є офіційним документом, що дає право власнику виконувати певний вид діяльності за умови виконання встановлених вимог. Ліцензія, як правило, видається на кожний вид продукції.

Порядок видачі ліцензії визначений Законом України від 01.06.2000 р. № 1775-III «Про певні види підприємницької діяльності» і «Затвердженими ліцензійними умовами проведення будівельної діяльності».

Такими умовами для здійснення підприємницької діяльності в будівництві є з погляду:

1. Організаційних:

- наявність організаційно-функціональної структури будівельної організації з розподілом зобов'язань, повноважень і відповідальності посадових осіб;

- укомплектованості будівельної організації інженерно-технічними працівниками й робітниками необхідних професій і кваліфікацій;

- наявність фонду діючих державних (міждержавних) стандартів, інших нормативних документів і нормативно-правових актів, відповідно до переліку діючих в Україні нормативних документів у галузі «Будівництво»;

- наявність способів вимірювань, методик, інструкцій, які необхідні для перевірки встановлених параметрів продукції та технологічних операцій;

- забезпечення своєчасності оформлення й ведення виробничої й виконавчої документації, передбаченої ДБН, ДСТУ, СНіП на конкретні види робіт;

- впровадження системи якості продукції суб'єкта господарювання на всіх етапах її виробництва відповідно до ДСТУ ISO серії 9000.

2. Кваліфікаційних:

- до керівників будівельної організації: повинен мати повну або базову вищу освіту відповідно напрямку підготовки (магістр, спеціаліст, бакалавр). Стаж роботи із професії для магістра або спеціаліста не менше 2-х років, бакалавра - не менш 3-х років.

- головному інженеру: повинен мати повну вищу освіту відповідно напрямку підготовки (магістр, спеціаліст). Стаж роботи по професії для магістра не менш 2-х років, спеціаліста - не менш 3-х років;

- до начальника дільниці: повинен мати повну або базову вищу освіту відповідно напрямку підготовки (магістр, спеціаліст, бакалавр). Стаж роботи із професії для магістра або спеціаліста не менше 2-х років, бакалавра - не менш 3-х років.

- до виконроба: повинен мати повну або базову вищу освіту відповідно напрямку підготовки (фахівець або бакалавр). Стаж роботи майстром у будівництві не менш 2-х років;

- до майстра будівельних або монтажних робіт: повинен мати повну або базову вищу освіту відповідно напрямку підготовки (спеціаліст, бакалавр). Стаж роботи в будівельній професії не менш 2-х років;

- до геодезиста: повинен мати повну або базову вищу освіту відповідно напрямку підготовки (спеціаліст або бакалавр). Без вимог до стажу роботи.

3. Технологічних:

- провадження робіт здійснювати відповідно до діючих в Україні нормативно-технічних документів (ДБН, СНіП, ГОСТ, ТУ).

- дотримання вимог по забезпеченню охорони навколишнього середовища відповідно до ДСТУ ISO серії 14000;

- збігу вимог по забезпеченню техніки безпеки й охорони праці.

Перелік видів робіт, що підлягають ліцензуванню, установлюється будівельною галуззю й затверджується постановою Кабінету Міністрів України.

Структура органів ліцензування будується по адміністративно-територіальному й відомчому принципу. Відомство – ліцензійні центри в областях, акредитовані експертні групи.

Для одержання ліцензії будівельна організація подає заяву в ліцензійному центрі з переліком видів і підвидів робіт, на які повинна одержати ліцензію. До заяви додаються наступні документи:

1. Наказ про призначення відповідального за збір і оформлення документів ліцензійної справи.

2. Статут підприємства (копія).

3. Свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи (копія).

4. Розпорядження про реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності (копія).

5. Довідка про включення в Єдиний державний реєстр підприємств і організацій України (копія).

6. Адресна карта.

7. Професійна структура й рівень кваліфікації зайнятих в області будівництва, проектування (ІТП і робітники професії).

8. Посвідчення зварника з атестації відповідно до нових правил (копія).

9. Обсяг будівельно-монтажних робіт і основні об'єкти будівництва.

10. Характеристика виробничої бази (договір оренди).

11. Наявність основної будівельної техніки (договір оренди, протокол намірів).

12. Система управління й контролю якості виконання будівельно-монтажних робіт (наказ про призначення відповідального за управління й контроль якості виконуваних робіт вхідного, оперативного й приймального контролю).

13. Політика в сфері якості.

14. Наявність акредитованої лабораторії (договір, протокол намірів, галузь акредитації лабораторії).

15. Дозвіл Держнадзорохоронпраці на початок робіт.

16. Опис будівельної, нормативної літератури.

17. Наявність архіву.

18. Відгуки замовників, державних контролюючих органів (ГАСК, облгаск).

19. Довідка від територіального органу Державного казначейства по місцю реєстрації ліцензіата про зарахування в прибуток держбюджету, плати за видачу або переоформлення ліцензії на будівельну діяльність.

20. Платіжне доручення, що підтверджує оплату вартості ліцензії на будівельну діяльність.

21. Свідоцтво платника ПДВ.

Після одержання зазначених документів ліцензійний центр протягом 10 днів ухвалює рішення щодо видачі або відмові ліцензії.

При ствердному рішенні питання документи направляються для експертного висновку акредитованої експертної комісії. Експертна комісія проводить експертизу з виїздом на підприємство з відвідуванням споруджуваних об'єктів, баз і т.д. з наступним складанням експертного висновку, що разом з документами замовника передається ліцензійному центру.

Представлені документи та експертний висновок розглядається акредитованою комісією ліцензійного центру за участю замовника й , при ствердному рішенні питання, зі складанням відповідного протоколу, видається ліцензійне свідоцтво.

За експертизу й видачу ліцензії провадиться попередня оплата відповідно до рішення Кабінету Міністрів України. На експертизу й ліцензування складаються договори замовника з відповідними організаціями, експертами й ліцензійним центром, а також оформляються інші документи.

Дія ліцензії може бути припинена при порушенні підприємством ліцензійних умов.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 254;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.