Улаштування покрить із штучних матеріалів
Пластикатні плитки: це плитки з полівінілхлориду, кумарону й таке інше. Використовують в житловому та цивільному будівництві. Підлоги легко настилаються й ремонтуються. Але вони мають велику кількість швів: знижується гігієнічність та підвіщується віддир.
Основи повинні бути міцні, сухі й жорсткі. До їх наклеювання в приміщеннях мають бути закінчені всі монтажні та основні опоряджувальні процеси. Рівність основи виміряють двометровою рейкою, при цьому зазори не повинні бути більшими за 2 мм. Вологість основи — не вище 10%, вологість повітря — не вище 60 %, t=15оС. Обов'язкове систематичне провітрювання.
Наклеювання виконують на мастиках типу КН-2, КН-3 або гумобітумних мастиках. Спочатку виконуються підмазка, окремі горбочки вирівнюють при допомозі шліфувальних машин. Основа ретельно вичищається, просушується. Плитки з метою підвищення їх пластичності рекомендується підігрівати до t=40...45оС, або витримувати в теплому приміщенні. За добу до нанесення мастики основа грунтується: склад грунту при гумобітумних мастиках — бітум з бензином при кумароно-каучукових (КН-2) — 10% водний розчин ПВА-емульсії. Грунтування виконується за допомогою вудочки або пістолетом.
Після висихання грунтовки виконується розмічування підлоги: спочатку знаходиться центр приміщення і проводяться середні лінії.
Укладання плиток починають з середини. Якщо укладання плиток іде по діагоналі — спочатку проводять лінії під відповідним кутом до головних осей. При цьому по периметру влаштовується фриз, шириною такою, щоб основне поле закінчувалося по всьому периметру половинками з одного кольору.
Для перевірки плитки спочатку розкладають насухо. Якщо біля стіни цілі плитки не вміщуються, їх підрізають по місцю при допомозі рамочного або важільного плиткорізу.
Шар мастики повинен мати товщину не більш за 0,5 мм, для чого використовують шпателі зубчасті з висотою зуба 1мм. Нанесена мастика має підсушитися 10...15 хвилин (взимку 20...30 хвилин). Перед укладанням плитки її тильну сторону також змазують КН-2, а потім кромку притискують до раніше укладеної й опускають на мастику всією площиною.
Увага! ходити по підлозі можна через 48 годин після її настилання.
Підлоги з керамічних плиток: гігієнічні, довговічні, вологостійкі, стійкі на стирання. Використовують в санузлах, лікарнях, крамницях, їдальнях, вокзалах, метро, на сходинкових клітинах тощо. Вони холодні, тому не використовуються в житлових помешканнях. Якщо їх вкладати на кислото- або лугостійких мастиках вони добре cпираються їх дії. Добре влаштовувати підлоги різних малюнків та кольорів.
Основа повинна бути жорсткою бетонною або залізобетонною. Вкладання виконується на цементному розчині (1:3), шар розчину завтовшки 10.. ..15мм. Стяжка виконується з розчину не нижче М25.
Перед укладанням стяжки бетонну основу поливають водою (промивають). Жирові плями видаляють 2...3 % розчином соляної кислоти або 5 % розчином кальцинованої соди. Потім промивають чистою водою.
Плитки сортують в залежності від розмірів та кольору й рясно змочують водою. Після підготування основи починають виконувати її розмічання й встановлення маяків.
Розрізняють такі види маяків:
— реперні, що встановлюються безпосередньо біля стін, по винесеній відмітці чистої підлоги;
— фризові, розташовані в кутах та на лініях фриза;
— проміжні, що використовуються при настиланні підлог в помешканнях великої площини, коли відстань між протилежними фризовими маяками перевищує 2 м (див. Рисунок 9.5).
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 307;