Улаштування покрить суцільних рулонних
Це підлоги, які найбільш поширені в житлових приміщеннях: лінолеумні та килимові покриття. Вони відрізняються міцністю, безшумністю під час ходіння, малотеплопроводні, красиві й гігієнічні.
Використовується декілька різновидів полівінілхлоридного лінолеума: безосновний, на тканинній підоснові, зі спіненим шаром, на теплозвукоізоляційній основі; на картоновій основі тощо.
Килимові покриття виготовляють з коротким густим ворсом на лицевій поверхні. За технологією виготовлення розрізняють килими ткані, неткані, ворсово-прошивні й голкопробивні (повстяні); з теплозвукоізоляційною підосновою й без підоснови. Ширина коливається від 1,1 до 3,0 м.
Вітчизняна промисловість випускає килимові покриття типу «Ворсоплен» — синтетичний нетканий двошаровий без теплозвукоізолюючої підоснови матеріал, однокольоровий чи багатокольоровий, шириною 0,7 м, довжиною 6м, завтовшки 5мм.
Ковроплен складається з двошарової нетканої основи з друкованим малюнком та прозорої полівінілхлоридної плівки, довжина рулона 15 м, ширина 1200...1500 мм, товщина — 4,5 мм.
Ворсовий матеріал на спіненій латексній підоснові — найбільш поширене килимове покриття для підлог, верхній лицьовий шар з ворсової синтетичної тканини, яка має високу зносостійкість; випускається в рулонах довжиною 6м, шириною 900 мм.
Лінолеум та килими приклеюють до основи клеями й мастиками, вибір яких залежить від матеріалу покриття підлог. Витрати клею й мастик для наклеювання 1 м2покриття підлог наведено в Таблиці 9.1.
Дисперсні клеї «Бустилат», АДМ-К, АК являють собою склади на основі латексів і дисперсії з наповнювачами й добавками. Під час наклеювання лінолеума на тканій підоснові клей наносять на основу зубчастим шпателем шаром завтовшки 0.4...0.5 мм, а при наклеюванні лінолеума на теплозвукоізоляційній підоснові — завтовшки 0.6...0.7 мм. Покриття наклеюють відразу після нанесення клею.
Холодна бітумна мастика «Биски» та бітумносинтетичний клей представляють собою розчин бітуму в уайт-спіріті з наповнювачем та добавками. Перед початком робіт мастику й клей необхідно ретельно перемішати. При наклеюванні лінолеуму на тканій основі холодні бітумні мастики наносять на основу зубчастими шпателями шаром завтовшки 0.4...0.5 мм. Саме покриття наклеюють через 15...20 хвилин після нанесення мастики. Клеї на основі синтетичних смол «Пермінід» КН-2, КН-3 — представляють собою розчини синтетичних смол та каучуків з наповнювачами й добавками.
Каучукові клеї вогне- та вибухонебезпечні. Тому їх заборонено наносити на основу металевими шпателями, щоб виключити можливість виникнення іскрення. Не можливо клеї розігрівати, а також розбавляти розчинниками.
Підготовка основи та улаштування покрить підлог.
Настилати лінолеум та килимові покриття дозволяється на будь-які основи: бетонні, дерев'яні тощо. Головною умовою отримання якісного покриття є добра підготовка основи. Вона полягає в тім, щоб поверхня основи була рівною й гладенькою без вибоїн та наростів. Бетонні основи вирівнюють стяжкою з цементно-піщаного розчину складу 1:2,5 або 1:3. Цемент використовують марки 400. Підготовлений розчин повинен мати консистенцію тіста.
Вкладений розчин не повинен мати раковин. Після того, як розрівняний розчин затужавіє, його можна затирати штукатурною теркою. Стяжку зволожують водою на протязі п'яти днів по два-три рази на день, що виключає утворення тріщин, підвищує її якість.
Рівність стяжки можна перевіряти за допомогою правила, що вкладається в різних напрямах на її поверхні. Місця з просвітом між рейкою й основою більше за 2 мм помічають крейдою, після чого затирають цементним розчином, що наносять за допомогою шпателя.
Перед наклеюванням лінолеуму вологість основи (стяжки) має бути не більш 6 %, тому що на більш вологі стяжки не вдається міцно наклеювати матеріал.
Для експрес-оцінки вологості використовують так званий «польовий» спосіб: на стяжку вкладається аркуш фільтрувального паперу, який закривається квадратним куском лінолеуму або плиткою ПХВ розміром 300х300 мм лицьовим боком донизу. Щоб не випарювалася волога, на края лінолеуму (плитки) вкладають який-небудь вантаж. Вологість основи (стяжки) буде рахуватися задовільною, якщо за добу фільтрувальний папір не буде насичений водою, а нижній бік лінолеуму не зволожиться.
Дерев'яні основи придатні для настилання лінолеуму в тому разі, якщо вони достатньо міцні, без щілин та дощок, що прогинаються.
Перед наклеюванням рулони лінолеуму необхідно витримати в приміщенні при температурі повітря не нижче 15оС на протязі двох діб.
Технологія наклеювання різних видів лінолеуму однакова й відрізняється тільки видом клею чи мастики. За 3...4 доби до наклеювання лінолеум розкотують насухо в призначеному приміщенні з таким розрахунком, що кромки суміжних полотнищ накладаються одне на одне з напуском 15.. ..20 мм. За цей час лінолеум прийме постійні розміри й розрівняється. Куски можна нарізати й в спеціальних майстернях по альбомах розкрою, комплектуючи їх на кімнату й в такому вигляді постачати на об'єкт.
Витримані й розкладені на поверхні основи полотнища лінолеуму обережно відгинають до середини. Починаючи від середини, на прогрунтовану основу наносять тонкий шар мастики й ретельно її розрівнюють. З кожного боку полотнища залишають непромазаною смугу шириною 80...100 мм, потім на підготовлену основу (з нанесеною мастикою) наклеюють відігнуту половину полотнища. Таким же чином наклеюють і другу його половину. Після наклеювання лінолеум прикочують котком. Суміжні полотнища повинні перекривати одне одного на 15...20 мм для прирізання кромок.
Кромки прирізають за допомогою спеціальних ножів (див. Рисунок 9.4) наступним чином:
— на кромки лінолеуму накладають металеву лінійку, ножом прирізають обидва полотнища й викидають обрізані кромки;
— під полотнище лінолеуму в місцях прирізання підкладають по всій довжині смуги картонну (або іншого матеріалу) підкладку завтовшки 2...3 мм, завширшки 30...40 мм й по лінійці ножем прирізають кромки. Прирізані кромки відгинають, промазують основу мастикою й приклеюють кромки, придавлюючи їх котком.
Влаштування підлог з килимових покрить аналогічне до технології наклеювання лінолеуму. Клейові склади використовуються в залежності від виду покриття, його підоснови, вони завжди вказані на етикетці до матеріалу, що використовується.
Плинтуси й галтелі прибивають до дерев'яних пробок, що закладено в стіни. Полівінілхлоридні плінтуси наклеюють на мастиці КН-2.
При влаштуванні підлог на тепло- та звукоізоляційній основі килими на кімнату з теплого лінолеуму заготовляють в майстернях, зварюючи полотнища токами високої частоти. Накручений на дерев'яний сердечник килим доставляють до місця вкладання, розкочують: в коридорах — поздовжньо, в кімнатах — по напрямку світла з вікон і витримують в такому становищи одну добу. Потім ножем прирізають килим по місцю, залишаючи біля стін зазор не більше 10 мм.
Після цього в дверних отворах вибирають паз V-подібної форми й заварюють стик електроінструментом, розплавлюючи присадочний прутик в струмені повітря з температурою 260...300оС.
Після розкочування килимового покриття і його прирізання ножем (після витримання 3...5 діб для стабілізації деформацій), кромки склеюють, підкладаючи під стик смугу з міцної тканини, промазаної клеєм КН-2 й притискують кромки шпателем.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 353;