Визначення необхідної кількості


Первинних засобів пожежогасінні

Оснащення пожежними щитами

При визначенні видів і кількості первинних засобів пожежогасінні слід враховувати фізико-хімічні і пожежонебезпечні властивості горючих речовин, їх відношення до вогнегасних речовин, а також площа виробничих приміщень, відкритих майданчиків і установок.

Для розміщення первинних засобів пожежогасінні, немеханізованого інструменту і пожежного інвентарю у виробничих і складських приміщеннях, не обладнаних внутрішнім протипожежним водопроводом і автоматичними установками пожежогасінні, а також на території підприємств (організацій), що не мають зовнішнього протипожежного водопроводу, або при видаленні будівель (споруд), зовнішніх технологічних установок цих підприємств на відстані більше 100 м від зовнішніх пожежних вододжерел повинні обладнатися пожежні щити. Необхідна кількість пожежних щитів і їх тип визначаються залежно від категорії приміщень, будівель (споруд) і зовнішніх технологічних установок по вибухопожежній і пожежній небезпеці, граничній площі, що захищається, одним пожежним щитом і класу пожежі по ІСО N 3941-77 відповідно до табл. 5.78.

Таблиця 5.78 - Норми оснащення будівель (споруд) і територій пожежними щитами

№ п/п Найменування функціонального призначення приміщень і категорія приміщень або зовнішніх технологічних установок по взрывопожарной і пожежній небезпеці Гранична площа, що захищається, одним пожежним щитом, м2 Клас пожежі Тип щита
А, Б і В (горючі гази і рідини) A B (E) ЩП-А ЩП-В ЩП-Е
В (тверді горючі речовини і матеріали) A E ЩП-А ЩП-Е
Г і Д A B E ЩП-а ЩП-у ЩП-Е
Приміщення і відкриті майданчики підприємств (організацій) по первинній переробці сільськогосподарських культур ЩП-СХ
Приміщення різного призначення при проведенні зварювальних або інших вогненебезпечних робіт A ЩПП

Примітка. ЩП-А - щит пожежний для вогнищ пожежі класу А;

ЩП-В - щит пожежник для вогнищ пожежі класу В;

ЩП-Е - щит пожежник для вогнищ пожежі класу Е;

ЩП - СХ - щит пожежник для сільськогосподарських підприємств (організацій);

ЩПП - щит пожежник пересувний.

Пожежні щити комплектуються первинними засобами пожежогасінні, немеханізованим пожежним інструментом і інвентарем відповідно до табл. 5.79.

Бочки для зберігання води, що встановлюються поряд з пожежним щитом, повинні мати об'єм відповідно до вимог ГОСТ 12.4.009-83 [45] не менше 0,2 куб. м і комплектуватися відрами. Ящики для піску повинні мати об'єм 0,5; 1,0 або 3,0 куб. м і комплектуватися совковою лопатою за ГОСТ 3620-76. Конструкція ящика повинна забезпечувати зручність витягання піску і виключати попадання опадів.

Ящики з піском, як правило, повинні встановлюватися з щитами в приміщеннях або відкритих майданчиках, де можливий розлив легкозаймистих або горючих рідин.

Для приміщень і зовнішніх технологічних установок категорії А, Б і В по вибухопожежній і пожежній небезпеці запас піску в ящиках має бути не менше 0,5 куб. м на кожних 500 кв. м площі, що захищається, а для приміщень і зовнішніх технологічних установок категорії Г і Д не менше 0,5 куб. м на кожну 1000 кв. м площі, що захищається.

Таблиця 5.79 - Норми комплектації пожежних щитів



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 280;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.