Макросередовище будівельної фірми.


На функціонування діяльності будівельних організацій впливає великий перелік макро сил, що або відкривають нові можливості, або загрожують фірмі провалом. Ці сили практично не піддаються контролю з боку фірми.

Макросередовище будівельної фірми це сили більш широкого соціального плану, що впливають на мікросередовище як фактори: демографічного, економічного, природного, технічного, політичного, і культурного характеру. Розглянемо кожний з цих факторів докладніше:

1. Демографічне середовище. Демографія – це наука, що вивчає населення з погляду його чисельності, щільності і т.д. Демографічне середовище є предметом вивчення маркетологов, тому що здійснює великий вплив на ринок будівельної продукції, що складається з людей.

2. Економічне середовище. Для ринку будівельної продукції важливо не тільки наявність самих покупців і їхня купівельна спроможність, можливості. На купівельну спроможність людей впливає рівень поточних доходів, цін, заощаджень, і доступність кредиту. Реакція маркетингу на економічне середовище – це, по суті, реагування на купівельну спроможність споживачів. Всілякі економічні спади, безробіття, зростаюча вартість кредитів чи їхня відсутність, також негативно позначається на купівельній спроможність.

3. Природне середовище. Промислова діяльність, без вживання відповідних заходів по захисту навколишнього середовища, негативно позначається на оточення, водяні і земельні ресурси, рослинний і тваринний світ. Маркетингова діяльність будівельної фірми при створенні продукції, повинна бути спрямована на розробку заходів щодо захисту навколишнього середовища і їхнє впровадження.

4. Науково-технічне середовище. Розвиток науково-технічного прогресу повинний бути спрямований на службу людині. Учасникам ринку необхідно розбиратися в змінах, що відбуваються в науково-технічному середовищі і реагувати на можливі негативні аспекти будь-якої нової ідеї, що може обернутися збитком для споживача, викликати їхню недовіру і протидію.

5. Політичне середовище. Це середовище сильно позначається на маркетингових рішеннях. Середовище складається з правових актів і державних установ і організацій, впливових груп громадськості, що впливають на різні організації, й окремих осіб, обмежуючи їхню свободу діяльності у рамках суспільства. Маркетингова служба повинна добре знати чинне законодавство, що охороняє сумлінність конкуренції, інтереси споживачів і суспільства, стежити за їх виконанням.

6. Культурне середовище. Культурні основні цінності суспільства знаходять вираження людей у самих себе, до інших, до існуючого в суспільстві інститутам, суспільству в цілому, природі і світобудові.

 

Висновки.

Будівельна галузь у порівнянні з іншими галузями промисловості має ряд особливостей, що зв'язані з виробництвом будівельної продукції, її технологій і організацією, умовами керування, а також економічними відносинами. Такими особливостями є: стаціонарність і нерухомість, масштабність і різнобічність, різноманіття створюваної будівельної продукції, різноманітність предметів праці, створення будівельної продукції здебільшого поза приміщеннями, на відкритому повітрі, у різних геологічних, гідрогеологічних і кліматичних умовах і т.д.

Ці особливості вимагають різних методів дослідження маркетингової діяльності галузі, що зв'язані зі специфікою продукції. В одному випадки будівельну продукцію можна віднести до товару, в іншому – до послуг. Це залежить, як від власності земельної ділянки, так і від учасників проекту і їхньої ролі і функцій у створюваному проекті. Для замовника (інвестора), власника земельної ділянки, у даному випадку ця продукція є послугою, а для учасників проекту як продукт і товару виступає сам проект.

В умовах ринку будівельним товаром є і продукція, створена на визначеному місці, приватизоване житло (квартири), особняки, дачі, капітальні будинки і спорудження, розташовані на земельній ділянці (місці) власника, а також незавершене виробництво, як придбане на торгах, чи аукціонах, так і підмети в наслідку продажу.

Виходячи з усього вище сказаного випливає, що маркетинг будівництва – це будівельна діяльність, спрямована на задоволення нестатків і потреб, шляхом рішення відповідних проблем у споживачів на конкретному місці шляхом обміну.

Маркетинговим місцем додатка будівельної діяльності може бути: нове будівництво; будинки і спорудження, що реконструюються; промислові об'єкти, що підлягають технічному переозброєнню і розширенню і т.д.

Маркетингова діяльність будівельної організації здійснюється у визначеному середовищі. По визначенню Ф. Котлера: «Маркетингове середовище фірми – це сукупність активних суб'єктів і сил, що діють за боковими вівтарями фірми і впливають на можливості керівництва службою маркетингу встановлювати і підтримувати з цільовими клієнтами відносини успішного співробітництва». Маркетингове середовище фірми складається з мікросередовища і макросередовища фірми.

У мікросередовищі будівельної фірми діють: замовники (інвестори), проектувальники, постачальники, конкуренти, посередники, клієнтура. Як клієнтуру будівельних організацій виступають різні ринки: споживчий, підприємств, посередників, державних організацій і міжнародний ринок.

Макросередовище включає: демографічну, економічну, природну, науково-технічного, політичного і культурну середовища.

Тому маркетингові дослідження в будівництві повинні здійснюватися з урахуванням сил діючих у цих середовищах.

 

Питання для самоперевірки.

1) Що є будівельною продукцією?

2) Перелічите й охарактеризуйте особливості будівельної продукції.

3) Що таке продукція?

4) Що відноситься до товару будівельної продукції, а що до послуг і в яких випадках?

5) Хто визначає місце будівельної продукції і його роль у визначенні товару?

6) Від яких факторів залежить якість будівельної продукції?

7) У чому укладається специфіка будівельного товару? Приведіть приклади будівельного товару.

8) Що таке маркетинг будівництва?

9) Що є місцем для створення будівельної продукції?

10) Що таке маркетингове середовище?

11) Що таке мікросередовище будівельної фірми?

12) Які сили діють у мікросередовищі будівельної фірми. Їхня коротка характеристика?

13) На які типи ринків розділяється будівельний ринок товарів і послуг?

14) Що таке споживчий ринок будівельної продукції?

15) Що таке ринок підприємств?

16) Що таке ринок посередників?

17) Що таке ринок державних організацій?

18) Що таке міжнародний ринок?

19) Що таке внутрішній ринок?

20) Що відноситься до контактних аудиторій?

21) Що таке макросередовище будівельної фірми?

22) Склад сил, що діють на макросередовище будівельної фірми.

 



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 318;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.01 сек.