Принципи й способи проведення евакуації


Евакуація -найбільш радикальний і діючий засіб захисту населення від надзвичайних ситуацій конфліктного і не конфліктного характеру і їхніх можливих наслідків, вона здійснюються, коли фактичні показники наслідків НС загрожують життю і здоров'ю населення. Сутність евакуації - вивести населення з населених пунктів міст, регіонів, чим значно зменшити щільність його в умовах НС і знизити можливі втрати.

Залежно від масштабів й особливостей надзвичайної ситуації рішення про проведення евакуації населення приймають:

на загальнодержавному рівні - Кабінет Міністрів України;

на регіональному рівні - Рада міністрів Автономної Республіки Крим, голова обласної держадміністрації;

на місцевому рівні - голова Київської та Севастопольської міської держадміністрації, голова районної держадміністрації;

на об'єктовому рівні - керівник об'єкта.

Планування, забезпечення й проведення евакозаходів здійснюється на підставі постанови КМУ № 1432 від 26.10.2001 р., виходячи із принципу необхідної достатності й максимально можливого використання наявних власних сил і засобів.

При недостатності власних сил і засобів передбачається залучення сил і засобів вищих органів виконавчої влади у встановленому порядку.

Евакуаційні заходи плануються й здійснюються по виробничо-територіальному принципі, відповідно до якого розосередження й евакуація робітників, службовців і непрацюючих членів їхніх родин організуються й проводяться по об'єктах економіки, а евакуація іншого населення, не зайнятого у виробництві, - за місцем проживання через житлово-експлуатаційні органи по територіальному принципу.

Евакуація населення планується й здійснюється комбінованим способом, що полягає у вивозі в заміську зону частини еваконаселення всіма видами наявного транспорту з одночасним виводом іншої його частини пішим порядком. Використається транспорт, не зайнятий військовими й іншими особливо важливими перевезеннями по мобілізаційних планах, незалежно від форм власності. З огляду на вкрай обмежену кількість транспорту, виділюваного для потреб ЦО-ЦЗ в період перекладу країни на воєнний стан, установлений порядок першочергового забезпечення їм.

При недостатності власних сил і засобів передбачається залучення сил і засобів вищих органів виконавчої влади у встановленому порядку.

У першу чергу транспортом вивозяться:

- медичні установи;

- населення, що не може пересуватися пішим порядком (вагітні жінки, жінки з дітьми до 14 років, хворі, що перебувають на амбулаторному лікуванні, чоловіки старше 65 років і жінки старше 60 років);

- робітники та службовці вільних змін об'єктів, що продовжують роботу у воєнний час у містах, що мають категорію;

- співробітники органів державного керування, найважливіших науково-дослідних установ (НДУ) і конструкторських бюро (КБ).

Інше населення планується виводити пішим порядком. Працюючі зміни об'єктів, що продовжують виробничу діяльність у містах, що мають категорію з моменту початку евакозаходів залишаються на своїх робочих місцях у готовності до вкриття в захисних спорудженнях. Розосередження їх у заміської зоні здійснюється після завершення евакуації і після прибуття вільних (відпочиваючих) робітників змін із заміської зони. Однак, при значних строках евакуації населення може виникнути необхідність проведення перезміни на підприємствах паралельно з евакуацією населення.

Загальна евакуація проводитися шляхом вивезення основної частини населення з міст і небезпечних районів усіма видами наявних транспортних засобів на відповідну адміністративну територію та виведення найбільш витривалої його частини пішки.

Часткова евакуація проводиться з використанням транспортних засобів, що експлуатуються за діючим графіком. Для прискорення евакуації за рішенням керівника відповідного органу виконавчої влади залучаються додаткові транспортні засоби.

Оповіщення населення про загрозу й виникнення надзвичайної ситуації здійснюється з використанням усіх систем оповіщення, мереж зв'язку, засобів радіомовлення й телебачення із залученням сил і засобів органів МВС.

Безпечний район визначається рішенням органу виконавчої влади, як правило, на території своєї області (Автономної Республіки Крим).

За кожним підприємством, установою, організацією, об'єктом закріплюється район або пункт розміщення.

У разі коли евакуйоване населення неможливо розмістити в безпечному районі своєї області (Автономної Республіки Крим), частина його може розміщуватися в сусідній області з обов'язковим узгодженням цього питання з керівником виконавчої влади відповідної області.

Безпечні для розміщення евакуйованого населення райони та порядок його доставки від пунктів висадки до місць розміщення визначаються рішенням відповідного органу виконавчої влади, на території якого планується розміщувати евакуйоване населення, за заявками органу виконавчої влади й об'єкта, що проводити евакуацію.

Для евакуації населення із зон радіоактивного забруднення навколо атомних електростанцій визначається не менш як два райони для розміщення евакуйованого населення в протилежних напрямках, з урахуванням переважаючого для цієї місцевості напрямку вітру.

Органи виконавчої влади, на території яких планується розміщувати евакуйоване населення із зон радіоактивного забруднення навколо атомних електростанцій, зон катастрофічного затоплення та землетрусу, видають ордери на право зайняття громадських будівель і приміщень.

У разі хімічного зараження, виникнення повені, катастрофічного затоплення, масових пожежевакуація здійснюється в безпечні райони поблизу місць виникнення надзвичайної ситуації.



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 220;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.047 сек.