На зараженій території.
Припустима тривалість перебування людей на зараженій місцевості визначається в тому випадку, коли доза опромінення встановлена /задана Дзад/ і треба довідатися скількох часів /Т/ можна знаходитися на зараженій місцевості, щоб отримана доза не перевищувала встановлену.
Задача зважується з використанням табл. 5 стор. 20 М.В.
Для рішення задачі необхідні вихідні дані:
Рвх - рівень радіації в момент входу назаражену місцевістьр/год,
tнач - час входу людей після вибуху на заражену місцевість/початок опромінення, год
Дзад - установлена доза опромінення, рентген (р)
Косл - коефіцієнт ослаблення радіації.
Методика рішення задачі:
4. По табл. 1 стор. 15 М.В. знайти Косл при встановленому режимі роботи
5. Для рішення задачі розрахувати співвідношення:
6. По табл. 5 стор. 20 М.В. знаходимоприпустимий час перебування людей на зараженій місцевості /Т/ з урахуванням встановленої дози опромінення. Для чого, на перетинанні вертикального стовпчика для значення відносини "Н" горизонтального стовпчика "Час, що пройшов з моменту вибуху до початку опромінення" для значення tнач знаходимо припустимий час перебуванняна зараженій місцевості /Т/.
tнач |
Н |
ПРИКЛАД 3.1
B 3-х поверховому виробничому будинку об'єкту господарської діяльності (ОГД) робота почалася через 4 години після ядерного вибуху /tнач/, рівень радіації в цей час склав 150 р/год /Рвх/.
Визначити припустиму тривалість перебування робітників на зараженій території /Т/, якщо для них установлена доза опромінення 25 р /Дзад/.
РІШЕННЯ
1. По табл. 1 стор. 15. М.В. визначаємо Косл для 3-х поверхових виробничих будинків → Косл = 6
2. Розраховуємо відношення:
3. По табл. 5 стор. 20 М.В.знаходимо тривалість перебування
робітників на зараженій місцевості з урахуванням установленої дози опромінення. Для чого, на перетинанні вертикального стовпчика відносини = 1 і горизонтального стовпчика "Час, що пройшовз моменту вибуху так початку опромінення" для значення tнач = 4 години знаходимо припустимий час перебування на зараженій місцевості /Т/.
4ч |
1ч20мин |
ВИСНОВОК: Робітники в 3-х поверховому будинку одержують дозу опромінення не більш 25 р за умови початку роботи на зараженій місцевості через 4 години після вибуху і тривалість роботи не більше 1 год. 20 хв.
ПРИКЛАД 3.2
Через 2 години після ядерного вибуху загін першої медичної допомоги /ЗПМД/ прибув у 3-х поверховий адміністративний будинок, де рівень радіації в цей час склав 180 р/год.
Визначити скількох годин може знаходитися особовий склад ЗПМД у цьому будинку, щоб отримана доза опромінення не перевищувала 35 р.
РІШЕННЯ:
1. По табл. 1 стор. 15 М.В.визначаємо Косл для 3-х поверхового адміністративного будинку Косл = 6
2. Розраховуємо відношення:
3. По табл. 5 стор. 20 М.В. знаходимо припустиму тривалість перебування особового складу ЗПМД у 3-х поверховому адміністративному будинку на зараженій місцевості по заданій дозі опромінення.
Для чого, на перетинанні вертикального стовпчика згодом 2год. і горизонтального стовпчиків при значенні відносини рівному 1,2 визначаємо припустиму тривалість перебування на зараженій місцевості /Т/.
2ч |
2ч |
1,2 |
Т = 2 ч. 00 хв.
ВИСНОВОК: Особовий склад ЗПМД, що зайняв на зараженій місцевості через 2 год. після вибуху 3-х поверховий адміністративний будинок, при встановленому для нього дози опромінення 35 р, може знаходитися в ньому не більш 2 год.
Обране місце для розгортання ЗПМД непридатне.
Задача 4. Визначення режимів захисту робітників і виробничої діяльності об'єкту ЦО.
В умовах радіоактивного зараження основним способом захисту робітників та службовців є укриття їх у захисних спорудженнях, а також строге обмеження часу перебування на відкритій місцевості. З цією метою встановлюється режим захисту і виробничої діяльності.
Під режимом радіаційного захисту розуміється порядок дії людей і застосування засобів і способів захисту в зонах радіоактивного зараження, що передбачаємаксимальне зниження можливих доз опромінення.
Розроблені 7 типових режимів захисту + 8й для формуваньЦО /спец/. Типові режими № 1-3 розроблені для непрацюючогонаселення й описані в пам'ятці для населення "Це повинно знати і вміти кожен" Типові режими № 4-7 призначені для захисту робітників та службовців на об'єктах господарювання. Вони розроблені з розрахунку роботи об'єкта в одну чи двох змін по 10-12 годин, у виробничих будинках Косл = 7 і проживання робітників та службовців в одноповерхових житлових кам'яних будинках з Косл = 10. Режими захисту зведені в табл. 6 стор. 25-26 М.В.
Режим захисту вводиться рішенням начальника ЦО міста, населеного пункту, об'єкта господарської діяльності.
Для рішення задачі по визначенню режиму радіаційного захисту необхідні вихідні дані:
Р1 - рівень радіації на об'єкті на 1 годину після ядерного вибуху.
Косл - коефіцієнт ослаблення захисту споруджень у який будуть укриватися робітники та службовці (персонал об'єкта). Використовувати таблицю 6.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 280;