Розрахунок доз опромінення за допомогою таблиць.


При визначенні можливих доз опромінення, отриманих людьми на місцевості, зараженої радіоактивними речовинами, з використанням табл. 4 стор. 18-19 М.В.необхіднівихідні дані:

t - час початку опромінення з моменту вибуху,

Т - тривалість перебування в зараженій місцевості,

P1 -величинарівня радіації, заміряного на зараженій місцевості р/год на одну годину після вибуху,

Косл- коефіцієнтослаблення дози опромінення (залежить від ступеня захищеності людей).

 

Методика рішення задачі:

1) визначити рівень радіації (Р1) на 1 годину після ядерного вибуху, якщо рівень радіації обмірюваний іншим часом;

2) на перетинанні вертикального стовпчика "Час початку опромінення з моменту вибуху" (Т4) і горизонтальний стовпчики "Час перебування" знаходимо дозу опромінення на відкритій місцевості (Ді) та множимо на відношення Р1/100;

3) визначаємо дозу опромінення, отриману з урахуванням ступеня захищеності людей, т.т. знайдену дозу поділяємо на Косл.

ПРИКЛАД 2.1

На площадці, де розміщається команда пожежогасіння /КПТ/ на 1 годину після ядерного вибуху рівень радіації /Р1/ склав 325 р/год.

Визначити дозу опромінення, що одержить особовий склад КПТ, протягом 3 год. на відкритій місцевості /До/ і в одноповерховому житловому кам'яному будинку /Дк/, якщо опромінення людей почалося через 5 год. після вибуху.

РІШЕННЯ.

1. По табл. 4 стор. 18-19 М.В. Визначаємо дозу опромінення /Д1/, отримануособовим складом КПТ на відкритій місцевості при рівні радіації 100 р/год на 1 годину після вибуху

- на перетинанні вертикального стовпчика "Час початку опромінення з моменту вибуху" зі значенням t = 5год. і горизонтально стовпчика "Часперебування на зараженій місцевості" зі значенням Т = 3год., знаходимо значення дози опромінення Д1

 

32,4

Д1 = 32,4

 

2. Визначаємодозу опромінення /До/, отриману при перебуванні особового складу КПТ на відкритої місцевості


= 105р

3. Визначаємо дозу опромінення /Дк/, отриману особовим складом КПТ за час перебування в одноповерховому житловому кам'яному будинку.

По табл. 1 стор. 15 М.В. знаходимо коефіцієнт ослаблення дози опромінення одноповерхового житлового кам'яного будинку. Він дорівнює 10.

Косл = 10

 

Тоді доза опромінення /Дк/, отримана особовим складом КПТ за 3 години перебування в одноповерховому житловому кам'яному будинку дорівнює:

ВИСНОВОК:

Особовий склад КПТ, що знаходиться на відкритій місцевості; може піддатися переопроміненню. Необхідно укрити його до спаду рівня радіації до безпечної межи, що не викликає променевої поразки.

ПРИКЛАД 2.2

Санітарна дружина /СД/ надає першу допомогу населенню в населеному пункті, де через 2 год. після вибуху, рівень радіації /Р2/ = 200 р/год.

Роботи ведуться на відкритій місцевості, в одноповерхових житлових дерев'яних будинках і в підвалах одноповерхових житлових кам'яних будинків.

Визначити дози опромінення, що одержать медичні працівники за 5годинроботи, якщо роботи почалися через 4години після вибуху.

1. Визначаємо рівень радіації /Р1/ на місцевості на 1 годину після вибуху.

По табл.2 стор. 16 М.В. знаходимо коефіцієнт перерахування рівнів радіації:

 

Р1/Р2
2,3

Він дорівнює 2,3

Тоді рівень радіації 1/на місцевості на 1 годину після вибуху дорівнює:

Р1 = 200×2,3 = 460р/год

2. По табл. 4 стор. 18-19 М.В. визначаємо дозу опромінення 2/, отриманулюдьми на відкритій місцевості при рівні радіації 100 р/год (на 1 годину після вибуху). Для чого, на перетинанні вертикального стовпчика "Час початку опромінення з моменту вибуху" зі значенням 4год. і горизонтального стовпчика "Час перебування на зараженій місцевості" зі значенням Т = 5 годин знаходимо значення Д2 = 56,6р

56,6

3. Визначаємо дозу опромінення о/,отриману особовимскладом СД на відкритої місцевості.

 

Р

 

4. Визначаємодозу опромінення /Дд/, отриману особовим складом СД з урахуванням його роботи в одноповерхових житлових дерев'яних будинках.

По табл. 1 стор. 15 М.В.знаходимо коефіцієнт ослаблення дози радіації одноповерхових житлових дерев'яних будинків. Він дорівнює 2Косл = 2

 

Тоді доза опромінення, отримана особовим складом СД при роботі одноповерхових дерев'яних житлових будинках /Дд/ складе:

Дд = 130р

5. Визначаємо дозу опромінення /Дп/, отриману особовим складом СД

у підвалах одноповерхових житлових кам'яних будинків.

По табл. 1 стор. 15 М.В. знаходимо коефіцієнт ослаблення радіації підвалів одноповерхових житлових кам'яних будинків. Він дорівнює 40. Косл = 40

Тоді доза опромінення, отримана особовим складом СД при роботі в підвалах одноповерхових житлових кам'яних будинків /Дп/ складе:

 

Дп = 6,5 р

ВИСНОВКИ:

1. Особовий склад (о.с.) СД, що робить першу медичну допомогу населенню на відкритій місцевості й в одноповерхових дерев'яних будинках може пере опромінитися і занедужати променевою хворобою 1 ступеня.

2. Особовий склад СД працюючий у підвалах одноповерхових кам'яних будинків за 5 год. роботи одержить дозу опромінення нижче припустимої.

3. Робота о.с. на відкритій місцевості й у дерев'яних будинках не припустима.

 

Задача 3. Визначення припустимої тривалості перебування людей



Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 244;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.019 сек.