Робочий цикл двотактного карбюраторного двигуна
У двотактних двигунах для витиснення відпрацьованих газів з циліндра використовують примусове вдмухування повітря чи пальної суміші в циліндр. Такий процес називається продувкою. Продувка може здійснюватися різними способами. Розглянемо роботу двотактного карбюраторного двигуна з кривошипно-камерною продувкою. Коли поршень знаходиться в положенні, близькому до ВМТ, камера згоряння заповнена стиснутою робочою сумішшю, кривошипна камера заповнена свіжою порцією пальної суміші. У цей момент робоча суміш у циліндрі запалюється електричною іскрою від свічі. Тиск газів різко зростає, і поршень починає переміщатися до НМТ – відбувається робочий хід. Коли поршень закриє впускне вікно, у кривошипній камері почнеться стиск пальної суміші. Отже, при русі поршня до НМТ одночасно відбуваються такти розширення і стиску пальної суміші в кривошипній камері. Наприкінці робочого ходу поршень відкриває випускне вікно, через яке відпрацьовані гази з великою швидкістю виходять в атмосферу. Тиск у циліндрі швидко знижується. До моменту відкриття продувного вікна тиск стиснутої пальної суміші в кривошипній камері стає вище, ніж тиск відпрацьованих газів, у циліндрі. Тому пальна суміш із кривошипної камери по каналу попадає в циліндр і, наповнюючи його, виштовхує залишки відпрацьованих газів через випускне вікно в атмосферу.
Другий такт відбувається при русі поршня від НМТ до ВМТ. На початку ходу з циліндра продовжують витіснятися залишкові продукти згоряння разом з частиною робочої суміші. Потім поршень послідовно перекриває продувне вікно і випускне вікно. Після цього в циліндрі починається стиск робочої суміші. У цей же час за рахунок звільнення поршнем деякого об'єму в герметично закритій кривошипній камері створюється розрідження. Тому, як тільки нижня крайка юбки поршня відкриє впускне вікно, через нього з карбюратора в кривошипну камеру надходить пальна суміш. Таким чином, під час другого такту відбувається стиск робочої суміші в циліндрі і заповнення камери новою порцією пальної суміші з карбюратора. Після приходу поршня до ВМТ усі процеси повторюються в такій же послідовності.
Кривошипно-камерна продувка найбільш проста, але найменш досконала, тому що при цьому недостатньо повно здійснюється очищення циліндра від продуктів згоряння. Тому вона застосовується тільки в двигунах малої потужності з невеликою абсолютною витратою палива (двигуни мотоциклів, човнові, модельні і т.п.). У будівельних машинах і на транспорті подібні схеми використовуються в пускових карбюраторних двигунах.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 293;