Документування результатів перевірки технічного стану КТЗ перевізником
Перевізник веде облік операцій перевірки технічного стану КТЗ у журналах, які складають та зберігають на паперових та/або електронних носіях.
Журнал реєстрації операцій перевірки технічного стану КТЗ контрольно-пропускним пунктом (далі - журнал КПП), форму якого наведено в додатку 3 до цього Порядку, ведуть на КПП для занесення в нього інформації водія про небезпечні зміни і результати перевірки технічного стану КТЗ.
Після записів, зроблених у журналі КПП протягом доби, уповноважена перевізником особа робить запис такого змісту: "Перевірку технічного стану КТЗ протягом робочих змін (зазначається дата, початок і закінчення робочих змін у часі) закінчено", ставить свій підпис і зазначає дату. Між цим і попередніми записами у журналі КПП не повинно бути пропущених рядків для виконання інших записів.
Журнал перевірки укомплектованості і контролю за самовільним унесенням змін у конструкцію і комплектність КТЗ, форму якого наведено у додатку 4 до цього Порядку, веде ВТК чи уповноважений перевізником контрольний майстер (контролер).
Перевізник контролює ведення цього журналу і усуває зазначені в ньому невідповідності технічного
Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників ( із мінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 1097 від 04.09.2008 ) до персоналу, що перевіряє технічний стан транспортних засобів відноситься:механік автомобільної колони (гаража), механік контрольно-пропускного пункту, контролер технічного стану автомототранспортних засобів (автотранспорт).
Механік автомобільної колони (гаража) має такі завдання та обов'язки:
Забезпечує контроль технічного стану автотранспортних засобів і випуск їх на лінію.
Виконує огляд та визначає несправності під час повернення автотранспортних засобів з лінії після закінчення роботи.
Бере участь у наданні технічної допомоги автомобілям на лінії. Здійснює контроль за дотриманням водіями правил технічної експлуатації, проводить інструктаж водіїв перед виїздом їх на лінію.
Контролює ефективність витрат водіями паливно-мастильних матеріалів, шин.
Бере участь в розробці графіків проведення технічного обслуговування автотранспортних засобів і здійснює контроль за якістю і своєчасністю виконання цих робіт.
Вивчає умови роботи автотранспортних засобів з метою виявлення причин їх передчасного зносу. Аналізує причини і тривалість простоїв, пов'язаних з технічним станом автотранспортних засобів, розробляє і впроваджує заходи щодо збільшення термінів їх служби, скорочення простоїв через технічні несправності. Забезпечує дотримання водіями виробничої дисципліни, правил і норм охорони праці і безпечного ведення робіт.
Повинен знати: постанови, розпорядження, накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали з організації ремонту автотранспортних засобів; призначення, конструктивні особливості та основні техніко-експлуатаційні характеристики автотранспортних засобів; правила експлуатації автотранспортних засобів; організацію і технологію технічного обслуговування і ремонту автотранспортних засобів; методи діагностики технічного стану автотранспортних засобів; основи організації ремонтного виробництва, праці і управління; основи екологічного законодавства; основи законодавства про працю.
Кваліфікаційні вимоги.
Старший механік: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр); стаж роботи за професією механіка - не менше 2 років.
Механік: повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр); для спеціаліста - без вимог до стажу роботи, бакалавра - стаж роботи за професією, пов'язаною з експлуатацією, ремонтом та обслуговуванням автотранспортних засобів, - не менше 1 року.
Дата добавления: 2021-12-14; просмотров: 342;