Стан попиту і види маркетингу


Значний вплив на методи маркетингу має попит споживачів.

Попит характеризує кількість товарів, яку можна продати на ринку за конкретний проміжок часу за різними цінами. Закон попиту – споживачі придбають більше товарів за більш низькими цінами, ніж за більш високими.

Графічно закон попиту можна представити за допомогою кривої попиту,яка показує залежність між рівнем цін та обсягом товарів, що можуть бути куплені на ринку за тими чи іншими цінами. Крива попиту характеризує еластичність попиту.

Кількісно реакцію попиту на зміну ціни виражають через коефіцієнт еластичності попиту за формулою.

 

ЕП=(П12)* 100/П12 : (Ц12)*100/Ц12,

 

де ЕП –еластичність попиту;

П12 – відповіднопопит за цінамиЦ12.

Цінова еластичність показує процентну зміну кількості реалізованої продукції на процентну зміну ціни.(Ец).

Якщо підприємство реалізує продукцію, попит на яку є:

Ец > 1 еластичний, Ец < 1 нееластичний, Ец = 1 – унітарний.

Попит буває різних видів; негативний, відсутній, прихований, спадаючий, нерегулярний, повноцінний, надмірний, нераціональний.

1. Негативний попитвикликаний негативним ставленням покупців до товару або послуг.

2. Відсутність попитуЦільові споживачі можуть бути не зацікавлені в товарі або байдужі до нього.

3. Прихований попит- ситуація, коли багато споживачів не можуть задовольнити свої побажання за допомогою представлених на ринку товарів і послуг (нешкідливі сигарети, більш економічні автомобілі).

4. Спадаючий попит. характеризується падінням попиту на товар.

5 Нерегулярний попитхарактеризується коливанням збуту товару на протязі певного проміжку часу (година пік на транспорті, перевантаження музеїв у вихідні дні тощо).

6. Повноцінний попит. Такий попит звичайно буває тоді, коли організація задоволена своїм торговельним оборотом.

7. Надмірний попитіснує, коли рівень попиту вище, ніж можливість його задовольнити.

8. Нераціональний попит, підвищений попит на шкідливі для здоров'я товари і послуги: сигарети, алкогольні напої, наркотики.

Відповідно різний стан попиту на товари і послуги обумовлює застосування різних видів маркетингу.

Демаркетинг - вид маркетингу, який спрямований на зниження попиту на товари та послуги, оскільки його не можна задовольнити через брак виробничих потужностей, товарних ресурсів, сировини. В основному демаркетинг використовується для престижних товарів або під час розгортання виробництва, особливо коли мова йде про нові товари, моделі, тощо. Для зниження попиту можуть застосовуватися такі прийоми, як підвищення ціни на товари або послуги, від реклами і стимулювання продажу та ін.

Конверсійний маркетинг - маркетинг, який використовується в умовах негативного попиту, тобто при такій ситуації на ринку, коли всі або більшість його сегментів відхиляють даний товар або послугу.

Протидіючий маркетинг - він застосовується з метою забезпечення інтересів суспільства в тому випадку, коли попит на певні товари або послуги може вважатися ірраціональним.

Маркетинг, що розвивається, реалізується в умовах, коли попит на товари тільки формується, тобто коли процес перетворення потенційного попиту на реальний є головним завданням.

Ремаркетинг - необхідний в ситуації зниження попиту, що є характерним для всіх видів товарів та будь-якого періоду часу в залежності від фази життєвого циклу товару.

Синхромаркетинг - орієнтований на умови, коли попит в значній мірі перевищує виробничі потужності, або навпаки, обсяг виробництва даного товару виявляється більшим, ніж: потреби ринку.

Концентрований маркетинг - передбачає зосередження маркетингових зусиль на великій частці одного або декількох субринків.

Масовий маркетинг - пов'язаний із забезпеченням масового виробництва, розширенням і стимулюванням збуту одного і того ж товару для різних покупців.

Промисловий маркетинг - забезпечує взаємодію фірми з організаціями-споживачами, які купують товари і послуги для їх подальшого використання у виробництві або перепродажі іншим споживачам.

Пробний маркетинг - пов'язаний з реалізацією продукту в одному або декількох обраних регіонах і спостереженням за реальним розвитком подій в рамках передбаченого плану маркетингу.




Дата добавления: 2021-09-25; просмотров: 286;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.