Лабораторна робота №8
Мета роботи: вивчити принцип роботи статичних тригерів.
Короткі теоретичні відомості
Тригер – пристрій з двома рівноймовірними протилежними станами, кожний з яких може зберігатися нескінченно довго до надходження сигналу запису протилежного стану. Таким чином тригер – це керований елемент з пам’яттю.
Найпростіший тригер (Рис. 25) являє собою елемент, охоплений позитивним зворотнім зв'язком. Однак в такому тригері має місце енергетичний конфлікт при перемиканні його з одного стану в інше (для ТТЛ або ТТЛШ ІС цей конфлікт може викликати вихід з ладу мікросхеми).
Рисунок 25 – Найпростіший тригер і його таблиця станів
7.1.3 RS – тригер (Рис. 26) не має конфліктів при управлінні, але при подачі на обидва входи "1" виникає стан суперечливого запису, який не зберігається при знятті обох "1".
Рисунок 26 – RS – тригер. Побудова на елементах Пірса
На елементах Шефера такий тригер будується аналогічно, але потрібно використати систему низьких потенціалів, оскільки за допомогою кон’юнкції тригер не можна реалізувати.
7.1.4
Часто використовуються RS – тригери з диз’юнктивно або кон’юнктивно розширеним керуванням по кожному із входів.
7.1.5 Синхронний RS – тригер будується за допомогою кон’юнктивного розширення обох входів управління (Рис. 27). Рівень сигналу на виході такого тригера може мінятися тільки тоді, коли на вході С буде "1"-сигнал стробування.
Рисунок 27 – Побудова RSC – тригера.
Дата добавления: 2021-07-22; просмотров: 331;