Судово-медична експертиза при розслідуванні зараження венеричними хворобами та СНІДом.


Зараження венеричною хворобою. Зараження вене­ричною хворобою, до яких відносять сифіліс, гонорею, м'який шанкр, паховий лімфогранульоматоз, трихомоніаз, г злочином проти здоров'я людини і карається згідно зі ст. 133 КК України. Особа, винна в зараженні, притягується до відповідальності в тих випадках, коли вона знала, що хвора на венеричну хворобу.

Судово-медична експертиза по справах зараження ве­неричною хворобою проводиться за участю лікаря-дерма-товенеролога, а також уролога або гінеколога що визна­чається статтю особи, яка підлягає експертизі. Залежно від характеру хвороби і поставлених перед експертизою пи­тань, обстеження може проводитись в умовах стаціонару. Чим раніше проводиться експертиза після зараження, тим легше встановити наявність хвороби, її давність і на підста­ві цього вирішити питання, хто є джерелом зараження. Якщо стадії хвороби у партнерів різні, то вирішити це питання неважко, а якщо однакові — виникають значні труднощі. В розпорядження експертів слідчим мають бути надані медичні документи з усіх лікувальних установ, де могли обстежуватися і лікуватися обидва захворілих. Вив­чення медичних документів дозволяє скласти уявлення про початок і послідовність розвитку хвороби у кожного хворого. В таких випадках, коли одна особа є джерелом зараження кількох осіб, потрібне обстеження всіх захво­рілих, а експертам повинні бути подані медичні документи на всіх цих осіб.

Зараження ВІЛ. Ця хвороба є однією з найбільших соціальних і медичних проблем в світі. Як і в інших краї­нах, в Україні прийнята Національна програма профілак­тики СНЩу, існують "Правила медичного огляду з метою виявлення зараження ВІЛ, обліку, медичного обстеження і профілактичного нагляду за ВІЛ-інфікованими" (1992). ВШ викликає смертельне інфекційне захворювання, кінце­ву стадію якого називають синдромом набутого імунодеф­іциту (СНЩ), передається статевим шляхом, а також при безпосередньому попаданні в організм людини. До категорії ВІЛ-інфікованих належать як особи без клінічних проявів хвороби (носії ВІЛ), так і хворі на СНІД. ВІЛ-інфіковані особи попереджуються в письмовій формі про необхідність дотримання профілактичних заходів з метою попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції та про крим­інальну відповідальність у разі свідомого поставлення в і іебезпеку зараження або зараження іншої особи ВІЛ-інфекцією. Для проведення експер­тизи в таких випадках залучаються відповідні фахівці, проводиться лабораторну діагностикаВІЛ-інфекції за тест-системами на ВІЛ-1/2.

 



Дата добавления: 2016-06-05; просмотров: 2707;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.008 сек.