Контроль логічних перетворень

Розглянуті в попередніх параграфах засоби контролю правильності передачі кодів виконують контроль лише незмінних даних. Якщо коди піддаються логічним перетворенням, то засоби, контролюючі їх правильність, стають дуже складними. Найпростіший спосіб контролю – це дублювання логічних перетворень та їх контроль (рис. 3.8).

Рис.3.8.

 

Відповідно до рисунку, логічна схема F дублюється аналогічною схемою. Це дає можливість забезпечувати безперервний контроль вихідного потоку інформації і у разі їх неспівпадання видавати сигнал похибки. При такій формі контролю слід враховувати той факт, що збої в роботі цифрової схемотехніки можуть з’являтись не тільки за рахунок дефектів схеми, але й при наявності завад по живленню. Тому при однакових цифрових схемах велика ймовірність появи однакових збоїв. Це значить, що дублюючі пристрої необхідно виготовляти на різних схемах. Один з таких варіантів побудови дублюючих схем – це використання взаємно протилежних логічних схем відповідно до теореми де Моргана.

 

Рис.3.9.

 

У ряді випадків для передачі контрольованої інформації використовуються парафазнi коди, коли дублюється канал передачі інформації, i по другому каналу завжди передається сигнал, інверсний сигналу першого каналу; якщо ці сигнали в кожний тактовий момент скласти за модулем 2, то нульовий результат буде завжди говорити про наявність похибки в одному з каналів.

Комбiнацiйнi схеми, що реалізують систему булевих функцій, на відміну від одновихiдних схем, можливо контролювати, не використовуючи їх дублювання. Прикладом схеми з таким контролем приводиться на рис. 3.9.

 

 


Дата добавления: 2016-09-26; просмотров: 1028; ЗАКАЗАТЬ НАПИСАНИЕ РАБОТЫ


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2018 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей. | Обратная связь
Генерация страницы за: 0.024 сек.