Способи натягу командних поручнів
Спосіб 1. Застосовується тільки для наведення командних поручнів з вихідного берега. Опора - за дерево або ЗСК. Передбачено використання своєї додаткової петлі. Схоплюючий І - натяжний, схоплюючий II - утримуючий. Під час натягу схоплюючий II постійно відсувають від опори. Якщо натяг достатній, то на перильній мотузці зав'язують провідник, вставляють карабін 1 і кріплять ним мотузку навколо опори (мал. 8).
Мал. 8
Спосіб 2. Застосовується для натягу поручнів з вихідного берега. Опора - дерева. Схоплюючий II - натяжний, схоплюючий І - утримуючий. Під час натягу схоплюючий І постійно підсувають до опори, і він забезпечує тимчасове утримання натягнутих поручнів. Достатньо натягнуту мотузку кріплять аналогічно способу 1 (мал.9).
Мал. 9
Спосіб 3. Застосовується при наведенні переправ з цільового берега у випадках кріплення мотузки як за дерево, так і за ЗСК. Натяжний карабін вставляється у напівсхоплюючий вузол, зав'язаний на основній мотузці. Спосіб дуже простий, але вимагає значних фізичних зусиль від спортсмена, який натягує поручні. Жорстке блокування мотузки здійснюється вузлом штик (не менше трьох обертів і блокування контрольним вузлом чи карабіном, мал. 10).
Мал. 10
Спосіб 4. Найбільш відомий і простий спосіб. Опора - дерево або ЗСК. Натяг перил здійснюється поліспастом, в якому використовується тільки утримуючий схоплюючий, додаткова петля, що кріпиться на дереві і окрема натяжна мотузка (або інший кінець перильної мотузки). Натягнуті перила кріплять за опору аналогічно способу 1 (мал. 11).
Мал. 11
Дата добавления: 2016-08-23; просмотров: 1524;