Кавернотомія і кавернопластика
Кавернотомія – це розкриття і наступне відкрите лікування каверни. Кавернопластика – це ліквідація внутрішньолегеневої порожнини за рахунок її заповнення м’язовим, шкірно-м’язовим чи клітчаточним лоскутом на ніжці.
Показаннядо кавернотомії: великі й гігантські каверни без значного вогнищевого обсіменіння, коли через тяжкий загальний стан хворого не рекомендується резекція легень. До цієї категорії хворих належать особи похилого віку, у легенях яких, крім каверни, виявляються емфізематозні зміни, а також низькі показники функціональних проб дихання.
Кавернотомія протипоказана ослабленим або виснаженим хворим з низькими функціональними показниками дихання, а також у випадках великого бронхогенного поширення процесу і глибокого залягання каверни у легеневій тканині.
Показання до кавернопластики: залишкова порожнина каверни і бронхіальна нориця після кавернотомії; субплеврально розташована одинока санована каверна у хворого, якому функціональні резерви зовнішнього дихання перешкоджають провести резекцію легені.
Торакопластика
Торакопластика – декостація і часткова резекція декільких чи більшості ребер для спадіння грудної клітини.
Показанням для торакопластики є: хронічний фіброзно-кавернозний процес в одній легені, якщо не показано резекцію; недостатнє заповнення післярезекційної плевральної порожнини легеневою тканиною, що залишилася після часткової резекції легені; залишкова порожнина каверни після дренування її або після кавернотомії; післярезекційна емпієма плеври. При обмежених двобічних хронічних фіброзно-кавернозних процесах обмежену торакопластику можна провести послідовно з обох боків.
Протипоказанням є наявність каверни зі щільними фіброзними стінками або розміщеної у нижній частці, туберкульоз бронхів, загальний тяжкий стан хворого, зумовлений ураженням інших органів і систем організму.
Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 1978;