Державні стандарти вищої освіти. Освітньо – кваліфікаційна характеристика.(ОКХ).


Освітньо-кваліфікаційна характеристика є державним документом, в якому узагальнюється зміст освіти, тобто відображаються цілі освітньої та професійної підготовки, визначається місце фахівця в структурі національної економіки і вимоги до його компетентності, інших соціально важливих властивостей та якостей.

Цей стандарт (ОКХ) встановлює галузеві кваліфікаційні вимоги до соціально-виробничої діяльності випускника вищого навчального закладу за спеціальностями 7.050107 "Економіка підприємства” та 6.050100 “Міжнародна економіка ” освітньо-кваліфікаційного рівня – бакалавр з економіки, і державні вимоги до властивостей та якостей особи, яка здобула освітній рівень повної вищої освіти відповідного фахового спрямування.

Освітньо-кваліфікаційна характеристика описується системою типових задач і показниками якості їх вирішення. Поглиблений рівень підготовки фахівців з економіки підприємства забезпечується набором обов’язкових фундаментальних та спеціальних дисциплін, поточними та випускними державними іспитами з використанням прогресивних технологій навчання та контролю знань, розробки науково-дослідної програми.

Відповідно до посад, що може займати випускник вищого навчального закладу, в ОКХ наведені типові задачі діяльності та вміння, якими повинен володіти випускник за змістом виробничих функцій, таких як управління, організація, технологічна, дослідницька, контрольна [5].

 

 

міст виробничої функції Назва типової задачі діяльності Зміст уміння
Управлінська Формування ринкової стратегії підприємства. Вміти оцінювати попит та пропозицію,формувати ринкові переваги та підвищувати конкурентоспроможність підприємства. Вміти визначати місію та цілі діяльності підприємства,розробляти стратегію та тактику її здійснення. Вміти розробляти план маркетингу як складову бізнес-плану підприємства. Вміти проводити оцінку стратегічної позиції компанії ринку. Вміти формувати стратегію діяльності підприємства при виході на зовнішній ринок. Вміти вести конкурентну боротьбу за допомогою вдалої стратегії конкуренції.
  Забезпечення конкурентоспроможності підприємства. Вміти визначати позицію підприємства на ринку,проводити постійний моніторинг основних конкурентів. Вміти проводити аналіз,визначати фактори,що сприяють росту конкурентоспроможності підприємства. Вміти знаходити шляхи підвищення якості продукції і послуг. Обґрунтувати шляхи економіки всіх видів ресурсів для збільшення конкурентоспроможності підприємства.
  Розробка перспективних,поточних і оперативних планів діяльності підприємства. Вміти проводити аналіз і розрахунок основних економічних, фінансових показників діяльності підприємства,планувати потребу в матеріальних,фінансових та трудових ресурсах. Вміти на основі даних статистичної звітності оцінювати комерційний потенціал підприємства та визначити шляхи підвищення ефективності його використання. Вміти прогнозувати тенденції розвитку підприємства,складати багатоваріантні розрахунки техніко –економічних показників.
  Прогнозування динаміки попиту на продукцію. Здійснювати прогнозування попиту на продукцію.
  Розробка виробничого плану підприємства. Вміти розраховувати показники бізнес-плану на основі вивчення внутрішніх та зовнішніх факторів, оформляти проект його здійснення.
  Розробка та обґрунтування напрямів та засобів розширення ринків збуту продукції. Планувати господарські зв’язки з партнерами та укладати угоди на виробництво та постачання. Вміти вибирати ефективні напрями організації закупок та продажу в умовах конкуренції. Аналізувати ефективність засобів розширення збуту.
  Планування та обґрунтування міжнародних проектів. Проводити техніко – економічне обґрунтування необхідності та ефективності впровадження нових міжнародних проектів на основі здійснення розрахунків економічних показників. Вміти проводити розрахунки міжнародних проектів за допомогою сучасних засобів автоматизованої обробки економічної інформації.
  Регулювання поведінки персоналу в процесі діяльності підприємства. Вміти регулювати діяльність персоналу на основі розроблених та затверджених стандартів та нормативів. Аналізувати та оцінювати необхідність регулюючого впливу на об’єкт. використовувати систему регулювання,що спрацьовує при наявності помітних відхилень від регламентів,норм стандартів. Розробляти пропозиції щодо заміни або відміни регламентів, що не відповідають діяльності.

 

На основі освітньо-кваліфікаційної характеристики розробляються навчальні плани вищих навчальних закладів, проводиться атестація випускників, їх розподіл, аналіз професійного використання, оцінка якості підготовки спеціалістів на різних етапах навчання, професійна орієнтація студентів, які вступають до вищих навчальних закладів, і оформляються договори на підготовку бакалаврів зі спеціальностей 6.050100 “Міжнародна економіка ” та 7.050107 "Економіка підприємства”.

 



Дата добавления: 2020-11-18; просмотров: 343;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.006 сек.