Роль гуманітарних,суспільних та фундаментально економічних наук у формуванні світогляду економіки.


Формування сучасного економіста передбачає творче оволодіння кожним студентом фундаментальної економічної теорії. У формуванні сучасного ринкового світогляду важлива роль належить суспільним наукам.

Виявляти та враховувати у практичній діяльності загальні закономірності соціально – економічного розвитку можливе лише на основі глибокого знання сучасної економічної теорії.

Сучасна економічна теорія має творчий характер. Це універсальний метод пізнання і еволюційного перетворення діяльності.

Економічна наука –це фундаментальний розвиток сучасного ринкового типа господарювання.

Відповідно до діючих державних освітніх стандартів і навчального плану студенти послідовно вивчають цикли навчальних дисциплін. Елементами яких є знання в галузі суспільних наук. Це блок гуманітарних та соціально –економічних дисциплін, які містять такі дисципліни як філософія, економічна теорія, політекономія, історія економіки та економічної думки.

 

Видатний економіст Джон Мейнард Кейнс найбільш повно розкрив сутність призначення професії економіста, цілі, можливості науки «економіка». Він писав,що економічна теорія не є набором вже готових рекомендацій, які можуть бути застосовані у господарській політиці. Вона є швидше методом, ніж вченням,інтелектуальним інструментом, технікою мислення,що допомагає тому хто володіє нею,робити правильні висновки.

 

Першою із блока гуманітарних і соціально – економічних дисциплін вивчається філософія політекономія . В курсі філософії вивчаються найбільш загальні закономірності розвитку природи,суспільства і людського мислення, розкриваються питання методології вивчення всіх явищ природи і суспільства,обґрунтовується діалектика як філософський метод теоретичного мислення і як наука про всебічний розвиток природи,суспільства і людина.

Діалектика – це наука про все загальність закономірних зв’язків і розвиток природи,суспільства,людини і його мислення,метод пізнання перетворення дійсності,яка ґрунтується на цьому вченні.

Діалектика є методологією економічної науки. Основою методології будь якої суспільної науки є діалектика. Реалізація діалектичного підходу передбачає вивчення кожного економічного явища і процесу в динаміки з врахуванням усіх чинників,які впливають на його розвиток.

Особлива роль у суспільній підготовці економістів належить соціальним та політологічним проблемам.

Функції суспільних наук в системі вищої освіти:

- загальноосвітня(пізнавальна) – ознайомити студентів із системою знань про закони розвитку сучасного світу;

- методологічна – навчити студентів володіти економічними методами, принципами,моделями ефективного застосування традиційних і новітніх технологій для рішення економічних задач;

- виховна – має велике виховне значення;

В умовах науково –технічної революції особливо зростає роль фундаментальних наук у підготовці економістів. набуття навиків фундаментального теоретичного мислення,глибоких знань загальних математичних і природничо –наукових дисциплін є необхідним и умовами оволодіння такими найважливішими прикладними дисциплінами, як маркетинг,менеджмент,прогнозування і планування і ін.

 

 



Дата добавления: 2020-11-18; просмотров: 377;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.009 сек.