Приклад розв’язку задачі


Водень масою m = 100 г був ізобарно нагрітий так, що об'єм його збільшився в n1 = 3 рази, потім водень був ізохорно охолоджений так, що тиск його зменшився в n2 = 3 рази. Знайти зміну ∆S ентропії в ході вказаних процесів.

Дано: m = 100 г= =0,1 кг n1 =3, n2=3 ∆S -? Розв’язок: Зміна ентропії ∆S=∆S1+∆S2, де ∆S1 - зміна ентропії при ізобарному нагріванні, ∆S2 - зміна ентропії при ізохорному охолодженні. де dQp=νCpdT, оскільки Р=const, ; де dQv=νCvdT, оскільки V=const

Питання і задачі :

1. Зобразіть схему теплової машини. Як розрахувати роботу і ККД машини.

2. Сформулюйте другий початок термодинаміки.

3. Дайте поняття ентропії (визначення, математичне вираження для різних процесів).

4. Коефіцієнт корисної дії ідеального теплового двигуна дорівнює 0,6. Робоче тіло за один цикл отримує від нагрівача 85 Дж теплоти. Яку роботу здійснює робоче тіло за один цикл? (51 Дж).

5. За рахунок кожного кілоджоуля теплоти, отриманої від нагрівача, ідеальний тепловий двигун здійснює 0,3 кДж механічної роботи. Який коефіцієнт корисної дії двигуна? (0,3).

6. Абсолютна температура холодильника теплового двигуна дорівнює 300 К. У скільки разів зменшиться коефіцієнт корисної дії двигуна, якщо температура нагрівача знизиться від 600 К до 400 К?(2 рази).

7. Знайти коефіцієнт корисної дії теплової машини, якщо відомо, що за цикл виконується робота 1500 Дж,якщо робоче тіло отримує від нагрівача 4500 Дж теплоти. (0,66).

8. Теплова машина, здійснюючи зворотний цикл Карно, за один цикл здійснює роботу 1 кДж. Температура нагрівача 400 К, а холодильника 300 К. Визначити ККД машини, кількість теплоти, що отримує машина за цикл, кількість теплоти, що передається холодильнику. (4000 Дж, 3000Дж).

9. Ідеальний газ, кількістю речовиною 2 моль, спочатку був ізобаро нагрітий до подвоєння об'єму, а потім ізохорно охолоджений так, що тиск зменшився в 2 рази. Визначити приріст ентропії в ході цих процесів. (11,15 Дж/К).


Розділ 3

ЕЛЕКТРОМАГНЕТИЗМ

Багато фізичних явищ, які спостерігаються в природі і житті, не можуть бути пояснені тільки на основі законів механіки, молекулярно-кінетичної теорії і термодинаміки. У цих явищах проявляються сили, діючі між тілами на відстані, причому ці сили не залежать від мас взаємодіючих тіл і, отже, не є гравітаційними. Такі сили називають електромагнітними силами.

Про існування електромагнітних сил знали давно. Але систематичне, кількісне вивчення фізичних явищ, в яких проявляється електромагнітна взаємодія тіл, почалося тільки у кінці XVIII століття. Працями багатьох учених в XIX столітті завершилося створення стрункої науки, що вивчає електричні і магнітні явища.

Слово "електрика" походить від грецького ηλεχτρον - електрон (бурштин). Здатність натертого бурштину отримувати заряд і притягувати легкі предмети була відмічена ще у античному світі.

Слово "магнетизм" походить від назви міста Магнезія, яке знаходилося в Малій Азії, поблизу якого були відкриті властивості залізняку (магнітного залізняка FeO, Fe2O3) притягувати залізні предмети і передавати їм магнітні властивості.

Основними об'єктами вивчення в електродинаміці є електричні і магнітні поля, що створюються електричними зарядами і струмами.

Тема 8

Електростатика



Дата добавления: 2020-10-25; просмотров: 381;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.007 сек.