Організація дозвілля і розваг у санаторно-курортних установах

 

 

Організація відпочинку рекреантів на курортах є однією з найважливіших задач фахівців курортної справи. Роль дозвілля у формуванні сучасного способу життя величезна. Дозвілля визначають як засіб відновлення сил у процесі будь - якої діяльності, аматорських занять і ін. Численні опитування показують, що основною метою приїзду на курорт 50-70% відвідувачів є відпочинок. Цей відсоток трохи вище для морських курортів і нижче для вузько спеціалізованих (наприклад, Кавказьких Мінеральних Вод).

У будь-якому випадку, організація дозвілля відпочиваючих - важка задача, зв'язана насамперед з великою кількістю вільного часу в курортника в період перебування в здравниці.

Основними проблемами в цій сфері є:

- недотримання профілю і спеціалізації здравниць, що приводить до формування змішаного контингенту з різними, часто протилежними інтересами (дорослі і діти, сімейні і самотні, прибулі переважно на лікування або для відпочинку);

- протиріччя між необхідністю дотримання лікувально - охоронного режиму і дозвіллєвою активністю, особливо вираженої у вечірній час;

- відсутність контролю (недостатній контроль) за станом здоров'я хворих при їхній участі в активних видах відпочинку;

- невідповідність форм і методів діяльності працівників дозвіллєвої сфери дорослому культурному рівневі відпочиваючих;

- відставання матеріальної бази дозвіллєвої сфери від сучасних вимог.

Дві перші проблеми вирішити поки не вдається. Більш того, усі спроби зробити це ведуть до переваги одного з пріоритетних напрямків на шкоду іншому Якщо виходити з основного призначення санаторіїв - санаторно-курортного лікування, то, безумовно, інші види діяльності не повинні вступати в протиріччя з рішенням цієї задачі. Однак практично всі санаторії приймають людей, що бажаютьпросто відпочити, і змушені піклуватися про організацію їхнього вільного часу. Підходи до реалізації профілактичного напрямку також вимагають лібералізації. Ще більше значення дозвіллєвому напрямкові надається в пансіонатах і будинках відпочинку.

У будь-якому випадку варто керуватися принципом: розважальні заходи на курортах повинні бути організовані так, щоб не порушувати загальний шумовий режим і не заважати відпочинку людей, що не беруть участь у них.

В останні роки в організації дозвілля відпочиваючих відбуваються значні зміни. Це обумовлено:

- запозиченням досвіду закордонних курортів;

- ростом освітнього і культурного рівня населення;

- упровадженням нових технологій індустрії розваг;

- зміною структури використання вільного часу;

- активізацією гастрольної і концертної діяльності професіоналів театру й естради.

Вибір конкретних форм дозвіллєвої діяльності (мал. 13.1) залежить від можливостей матеріальної бази здравниць, її місця розташування (у межах курорту або окремо розташована) і наявності природних факторів (гір, водойм, лісу), контингенту відпочиваючих (дорослі, діти, родини), рівня професійної підготовки працівників дозвіллєвої сфери.

Найбільше традиційними формами організації дозвілля на курортах є спортивно-масова робота, екскурсійна робота, покази кінофільмів, проведення вечорів відпочинку.

Спортивно-масова роботапроводиться силами співробітників, що відають питаннями ЛФК. Тому керівники двох підрозділів (спортивно-масової роботи й організації дозвілля і розваг) повинні спільно планувати свою діяльність і знаходитися в постійному контакті.

Екскурсійна роботаможе здійснюватися як власними силами, так і з залученням спеціалізованих організацій. У першому випадку варто мати на увазі, що ця діяльність ліцензується і вимагає наявності кваліфікованих, підготовлених і сертифікованих фахівців. Крім того, необхідні підготовлені за установленою формою карти маршрутів, затверджені виконавці-гіди і транспорт. Для використання в цих цілях власного транспорту санаторій також повинний мати ліцензію на пасажирські перевезення.

У випадку залучення до екскурсій спеціалізованих організацій (туристсько-екскурсійнихфірм) потрібно укласти договір про співробітництво, де повинні бути обговорений обсяг екскурсійної діяльності і маршрути, відповідальність за ризики і невиконання зобов'язань, порядок організації екскурсій, вимоги до персоналу санаторію і форми його участі (сухі пайки, оповіщення, транспорт і ін.), фінансові аспекти. Туристсько-екскурсійна організація повинна мати ліцензію на право заняття даним видом діяльності.

Практика показує, що на всеросійських курортах для проведення екскурсій краще залучати спеціалізовані організації. Самотньо розташованим здравницям приходиться розраховувати на власні сили.

Показ кінофільмів, настільки популярний раніше, в епоху супутникового телебачення себе вичерпав. Останнім часом спостерігається пожвавлення цієї діяльності на основі використання сучасних технологій (показ останніх кіноновинок у невеликих аудиторіях за допомогою устаткування для домашніх кінотеатрів з високою якістю звуку і зображення, використання внутрішнього інтерактивного телебачення з індивідуальним вибором програм безпосередньо в номері).

Вечора відпочинкуяк і раніше є самою популярною формою розваги на курортах. Варіанти їхнього проведення можуть бути найрізноманітнішими (танцювальні вечори, вечора знайомств, дискотеки, танцювальні конкурси, святкові вечори й ін.). Проводяться ці заходи як власними силами, так і з залученням творчих працівників з сторони. Для якісної їхньої організації потрібні досить дороге устаткування і спеціальне відведені площадки (закриті або відкриті).

В останні роки значно розширився спектр водних розваг.На морських курортах досить популярні не тільки прогулянки на човнах, але і катання на яхтах, гідроциклах, віндсерфінг, водні лижі, «банани», параплани й ін. Однієї із серйозних проблем при цьому залишається безпека відпочиваючих при розвагах на воді.

Бібліотечна роботаяк і раніше затребувана відпочиваючими. Наявність вільного часу дає можливість приділити увага і цій сфері дозвілля. Необхідно відзначити, що робота бібліотекаря не повинна обмежуватися тільки видачею книг, але і передбачати проведення тематичних заходів (днів поезії і т.п.) для визначеного контингенту відпочиваючих і участь у пропаганді здорового способу життя.

Більярд, шахий інші ігри також популярні і не вимагають великих організаційних зусиль. Треба відзначити, що при наданні на прокатній основі вони можуть бути джерелом невеликого додаткового доходу.

Організація дозвілля дітейі дитячих розваг є обов'язковими у випадку прийому дитячого контингенту. Для цього необхідні додатковий штат вихователів, наявність дитячих ігрових кімнат, а в деяких випадках і навчальних класах. У здравницях для сімейного відпочинку у батьків повинна бути можливість залишити дітей під спостереженням вихователів на час прийому процедур або занять іншою діяльністю.

На великих курортах працівники служби дозвілля активно використовують для розваг відпочиваючих загально курортні заходиі концерти, проведені «зірками, що гастролюють» естради, театру і кіно. До загально курортних заходів можна віднести кінофестивалі («Кінотавр» у Сочі, «Кіношок» в Анапі й ін.), покази мод («Оксамитні сезони в Сочі»), виставки і ярмарки загальнодержавного значення. На більшості курортів проводяться Дні міста, відкриття літнього сезону, морські свята й ін.

Слід зазначити, що в сфері дозвілля і розваг, як у ніякий інший, дуже багато чого залежить від особистості аніматора, він професіоналізму, творчої активності і бажання працювати в контакті з відпочиваючими. Найвищої оцінки заслуговує робота аніматорів, яким удається сформувати з відпочиваючим колективом, виявити в ньому неформальних лідерів і залучити їх до проведення розважальних заходів. Залучення споживача в процес надання послуг є сьогодні головним пріоритетом у сфері сервісу, особливо в справі організації дозвілля. Залучення відпочиваючих до підготовки і проведення концертів, вечорів відпочинку, конкурсів і інших заходів дозволяє не тільки задовольнити їх потреби, але і створити теплу дружню атмосферу. Рішення цієї задачі значно полегшується в умовах масових (змінах) заїздів відпочиваючих.

 

 

7.2. Анімаційний сервіс як новий напрямок в організації дозвілля відпочиваючих

 

 

При розгляді категорії «відпочинок», як правило, використовують два поняття: «дозвілля» і «рекреація».

У перше вкладають комерційно-розважальний зміст, у поняття «рекреація» - соціальний (відновлення сил і оздоровлення). Обоє компоненти знаходяться в тісній взаємодії, яскравим прикладом тому може служити організація анімаційного сервісу.

В останні роки сферу розваг на російських курортах стали також іменувати анімаційною, що свідчить про впровадження в індустрію розваг західних підходів.

Під туристською анімацією(анімаційним сервісом) розуміють пожвавлення відпочинку й організацію безпосередніх вражень від особистої участі в заходах. Це соціально-культурна і туристсько-оздоровча категорія, що інтегрує представлення про визначений тип туристської діяльності людини і характеризується його суспільною діяльністю, побутом, формою задоволення матеріальних і духовних потреб, правилами індивідуального і соціального поводження. Вона в значній мірі обумовлена соціально-економічними умовами, але разом з тим багато в чому залежить від мотивів фізіологічної діяльності конкретної людини, від особливостей його психіки, стану здоров'я і функціональних можливостей організму.

Це також комплекс оперейтингу по розробці і наданню спеціальних програм проведення вільного часу, організація розваг і спортивного проведення дозвілля.

Анімаційно-культурна діяльність найбільше повно представлена на Заході.

 

 

7.2. Закордонний досвід анімаційного сервісу на світових курортах.

 

 

За кордоном поступово збільшується обсяг вільного часу в населення, а отже, йде процес якісного збільшення дозвіллєвих програм і послуг. Індустрія розваг почалася там розвиватися більше напівстоліття тому назад, результатом чого є розвита система організації дозвілля. Найбільше всього в цій справі процвітали США, Канада, країни Західної Європи. Туристський анімаційний сервіс найбільш розвитий у курортних зонах, де він сприяє підвищенню аттрактивності туристичних подорожей і якості відпочинку. Туризм як найважливіший засіб активного відпочинку припускає використання цього засобу, спрямованого на всебічний розвиток особистості, зняття нервових навантажень і відновлення здоров'я.

У курортних зонах усього світу існує чітке усвідомлення того, що особлива роль належить організації дозвілля відпочиваючих: ігровим заходам, активним змаганням, різним шоу і святам, іншими словами,- анімаційному сервісові. На Заході основною діяльністю анімаційного сектора є щоденні програми розваг, що включають у себе асортимент безкоштовних послуг анімації для дорослих і дітей.

Переоцінити роль системи анімації складно, тому в бюджетах багатьох країн окремим рядком передбачені витрати на анімаційні заходи. Досвід роботи сочінських студентів на практиці в готелях Іспанії, а також докладний аналіз анімаційного сервісу інших країн дозволяють говорити про високий рівень анімаційного сервісу за кордоном, а також про розмаїтість анімаційних структур у готелях. В одних готельних структурах функції анімації покладені на одного фахівця, в інших існує єдина система якісної підготовки аніматорів, а десь особливе значення надається дорогому реквізитові, інвентареві й уніформі, а тим часом і фінансові витрати на навчання фахівців мінімальні. Так чи інакше, але першорядною задачею є організація якісного дозвілля для клієнтів.

Незважаючи на те що анімаційна база кожного готелю має свої особливості, усі послуги анімаційного типу можна структурувати у такий спосіб (табл. 7.1).

У кожного об'єкта туристського розміщення мається своя щоденна розважальна програма, структура якої залежить від кількості і контингенту відпочиваючих,розташування об'єкта, персоналу, графіків харчування, екскурсій і ін.

Таблиця 7.1

Послуги анімаційного типув закордонних готелях

 

Стандартні Додаткові Ексклюзивні
Дитяче містечко Ігрові автомати Прокат велосипедів, роликів, скутерів Скалодром
Дитяча кімната Тенісні корти Пейнтбол-клуб
Басейн: водні шоу і ігри Стрільба з луку й арбалета Роллердром
Волейбольна площадка Баскетбольна площадка Батут
Пляж Парк Комп'ютерний клуб
Дискозона/танцпол Дайв-центр (снорклинг) Автодром
Гримувальна і місце диск-жокея Пневматичний тир Армрестлінг- клуб
Спорткомплекс Клубна пісня-гімн Міні-аквапарк

 

Аналіз досвіду країн з успішно розвивається туристичною галуззю показує, що в індустрії розваг потрібні якісні програми, дороге і високоякісне устаткування, нові підходи в керуванні, висококваліфікований персонал.

Обґрунтування організації анімаційного сервісу в місцях розміщення відпочиваючих.Головною характеристикою успішного відпочинку для туриста є не кількість куплених їм сувенірів, не вартість коктейлів у барі і не колір кахельної плитки у ванній кімнаті, а психологічний стан клієнта протягом відпочинку, настрій. Чим краще настрій клієнта, тим більше він розташований до здійснення покупок і споживанню послуг. При організації обслуговування відпочиваючих важливо чітко розуміти, що саме по собі високоякісний стан об'єкта туристського розміщення не забезпечить повноцінний комфорт для туриста. Оживити стіни готелю, дати можливість відпочиваючої перейнятися ідеєю його улаштовувачів (будь те спортивна, оздоровча або пізнавальна направленість) - от головна задача приймаючої сторони.

Розробляючи штатну структуру об'єкта туристського розміщення й аналізуючи вплив персоналу на психологічний стан відпочиваючих, необхідно прийняти в увагу, що основну роль у створенні того або іншого психологічного клімату в отеленні грає персонал анімаційного сервісу -аніматори. Саме від їхніх особистісних якостей і уміння створити в туристів особливий настрій і відчуття комфорту, затишку в кінцевому рахунку залежить, наскільки повноцінним буде відпочинок гостей готелю.

Аніматор- фахівець з формування і просування туристсько-спортивного продукту на туристському ринку й організації спортивно-оздоровчої діяльності туристів. Професійна команда анімаційного сектора, що цілодобово піклується про дозвілля відпочиваючих, організує і проводить ігри, конкурси і спортивні змагання, запрошує на представлення, театральні і танцювальні шоу, мюзикли, комедії, концерти класичної музики, перегляд кінофільмів на великому екрані, вечірки на пляжі. Загалом, робить усі, щоб зробити відпочинок цікавим і незабутнім.

Діяльність анімаційних секторів готелів здатна згладити незначні недоліки сервісу і підвищити прибутковістьготелю. Досвід показує, що клієнт навіть у випадках невдоволення організацією харчування або послугами бара, сервісом служби прийому або спортивною базою готелю прагне оселитися на час відпочинку в тому отеленні, де його дозвілля було організовано якісно і цікаво і до нього були виявлені турбота і розуміння.

Про ефективність роботи анімаційного сектора судять не тільки по обсязі доходу бара під час вечірніх представлень, якості спортивного інвентарю або обсягам продажів сувенірів з фірмовою символікою, але і по кількості позитивних відкликань на адресу анімаційної команди при заповненні анкет від'їзду. Таким чином, анімаційний сервіс є непрямим для об'єкта розміщення джерелом прибутку.

У вивченні анімаційного сервісу співвідношення теорії і практики складає 10% до 90%. Тому переваги створення даного сектора краще вивчати на живому прикладі в процесі роботи.

 

 

7.3.Інфраструктура анімаційного сервісу в оздоровчо-лікувальних закладах

 

 

Інфраструктура анімаційного сервісу.Будь-який спосіб проведення дозвілля гарний тільки тоді, коли він психологічно виправданий. Людям, чия робота вимагає постійної напруги, корисний відпочинок-розрядка, що знімає утому і стреси. Хтось, навпаки, має потребу в зарядці, активізації. Крім того, в анімаційній діяльності важливо враховувати вікові особливості клієнтів. Звідси необхідність розробки цілеспрямованих програм, що припускають залучення культурно дозвіллєвих установ, що знаходяться в даній місцевості. Чим різноманітніше програма відпочинку, тим вона цікавіша. Це особливо актуально при складанні анімаційних програм для дітей і підлітків, що в силу своїх вікових особливостей не можуть довго займатися одною справою. Анімаційний сервіс базується на декількох ключових компонентах. З урахуванням сприятливих зовнішніх умов формула реалізації анімаційного проекту виглядає в такий спосіб (мал. 13.2).

Розважальні програми Сочінського КВ «Дагомис» містять у собі:

- щоденні заходи для відпочиваючих. Заходи для турпрограми, розроблені разом з відділом продажів і маркетингу (святкові програми, заїзди від департаменту соціального захисту, студентські програми, фестивалі і семінари, програми для дитячого табору);

- корпоративну анімацію для співробітників Комплексу і їхніх дітей (новорічні програми, спортивно-ігрові заходи, випуск стінгазети);

- святкові програми.

Організація свят є однією з найбільш складних з погляду реалізації робіт і припускає проведення:

- свят при готелі 1 раз на один-два тижні (сімейних олімпіад, веселих стартів, показів відео, караоке, вікторин, музичних і танцювальних вечорів, театралізованих спектаклів і ін.),

- свят під турпрограми (конкурсів граффіті, брейк-данс-змагань, аквашоу й ін.),

- великих заходів (Нового року, Дня туризму, Дня народження готелю, фестивалів і карнавалів).

Щоденна програма анімації.Програма розваг при об'єкті розміщення може містити в собі:

- спортивні ігри і змагання для дорослих (аэробіка на пляжі або в басейні, волейбол на пляжі або в басейні, водне поло, дартс, армрестлінг, настільний теніс, стрілянина з цибулі і пневматичного пістолета);

- дитячі програми (ігри і конкурси в дитячому містечку і басейні, вечірні розважальні програми, тематичні свята);

- вечірні шоу-програми (шоу-конкурси, ігрові шоу, комічні шоу, дискотеки, виступу естрадних колективів, проведення тематичних вечірок (реггі, латино-американська музика, рок-н-рол, російська естрада, диско 70-х, хіп-хоп, электромузика) і ін.).

Технологія анімаційної діяльності.Анімація припускає безкоштовну організацію дозвілля відпочиваючих, а тому анімаційна сфера є не прямим, а непрямим джерелом прибутку. Це дуже чітко проглядається на прикладі зростання попиту пунктів харчування при проведенні вечірніх шоу-програм. Також можливе підвищення прибутковості бази розміщення шляхом проведення кампаній по реалізації сувенірних предметів (майок, брелків, кепок, календарів і ін.) з фірмовою символікою (установка стенда з рекламною продукцією в холі, а також її поширення в ході ігрових вечорів, дитячих конкурсів і т.д.).

Одним з найважливіших компонентів технології просування споживання анімаційних послуг є реклама.

Виробництво і реалізація послуг анімаційної сфери, як правило, носять одноразовий характер. Значимість повідомлення інформації до клієнта про призначеному йому продукті складно переоцінити, тому реклама анімаційних послуг є невідривної складової індустрії розваг. Відвідуваність заходів прямо залежить від рівня реклами анімації. Основними методами в даному випадку є візуалізація й аудіо-реклама.

Візуалізаціяприпускає:

- використання спеціальної уніформи командою анімації;

- -установку стендів з анімаційними програмами (розробку макета, визначення розмірів, кількості і місця розташування стендів);

- створення і поширення по номерах готелю листівок з інформацією про анімаційні програми;

- вручення фірмового диплома за перемогу в іграх і змаганнях.

Аудіорекламамістить у собі:

- рекламу по мегафону на пляжі, костюмовані виходи до ресторани перед вечірніми програмами;

- радіорекламу на пляжі і на території готелю.

У Росії як рекламу можна використовувати ще і додаткові послуги. Прибуток від них можна направити на покриття поточних витрат сектора анімації (закупівля інвентарю і призів для проведення свят і шоу-програм, запрошення колективів, витрати на рекламу) і розвиток інфраструктури здравниці. З огляду на необхідність комплексного підходу і складність організації будь-якого заходу анімаційного характеру, доцільно ретельно продумувати спеціальну план-програму кожного заходу.

Матеріально-технічна база. Для організації і проведення анімаційних програм необхідна матеріально-технічна база, створення якої звичайно вимагає значних капіталовкладень.

Матеріально-технічна база сектора анімації містить у собі:

- спортивний інвентар: устаткування для проведення різних спортивних заходів (м'ячі, дартс, стіл, ракетки, кульки для настільного тенісу, пістолети пневматичні, кулі, мішені, луки, стріли, обручі, баскетбольний щит, стіл для армрестлінга і т.д.);

- театральний реквізит (костюми і супутній реквізит для проведення шоу-програм - декорації, аудіозаписи, усе необхідне для гриму й ін.);

- дискотехніка (світло - апаратура, музична апаратура, колекція лазерних дисків з музикою, мікрофони й ін.);

- додатковий інвентар (канцелярія, стенди й ін.).

З метою підвищення аттрактивності дозвіллєвих програм часто залучають шоу-колективи. Рівень вартості їхніх послуг залежить від кількості артистів, що беруть участь у заході, їхнього професійного рівня, жанру, у якому вони працюють, наявності своєї апаратури, розташування об'єкта для виступів, часу виступу, періодичності, дати (у святкові дні вартість їхніх послуг зростає на 50-150%), якості реквізиту і костюмів, використання спец ефектів і ін.

Території здравниць, розташованих у межах міста, як правило, невеликі. У готельних комплексів у зеленій зоні звичайно досить місця для проведення різних ігрових заходів.

Для якісного анімаційного сервісу як мінімум необхідні:

- естрадна площадка;

- волейбольна площадка;

- дитяче містечко;

- басейн.

При наявності достатнього обсягу інвестицій асортимент об'єктів індустрії розваг може бути значно розширений і містить у собі:

- дискотеку, обладнану за останнім словом техніки;

- пневматичний тир;

- центр підвідного плавання (дайвінг);

- роллердром - спеціально обладнану територію для катання на роликових коньках, скейтбордах, фингербордах, кікбордах і велосипедах типу ВМХ;

- скалодром;

-пейнтбол-клуб - спеціально обладнану територію для командної гри зі стріляниною барвними кульками;

- міні-аквапарк.

Технічна підтримка (музичне і світове оформлення) при проведенні шоу-програм.Звуковий супровід і висвітлення є важливою частиною створення атмосфери затишку і комфорту в будь-якому ресторані,клубі, барі. Від якості музики, висвітлення сцени і залу багато в чому залежить відвідуваність, а отже, і успіх даного закладу. Завжди приємно знаходитися там, де простір озвучений рівномірно, а акустичні системи сприймаються як невід'ємна частина інтер'єра.

Сучасні технології дозволяють створити картини, що говорять, «звучні» камені, підводні гучномовці і багато чого іншого, що особливо актуально в інтер’єрному і ландшафтному дизайні.

Високотехнологічні лазерні прилади, зенітні прожектори, акустичні системи об'ємного звучання великої потужності дозволяють домогтися неймовірних звукових і світлових афектів.

Дискотеки.Особлива увага необхідно приділити благоустроєві території дискотеки, оскільки ввечері активність відпочиваючих звичайно сильно зростає. Одна з важливих складового успіху будь-якого закладу - планування й організація розважальних програм. Це можуть бути живі виступи музичних колективів, шоу, презентації, покази мод і ін. Розважальні заходи здатні оживити будь-який інтер'єр.

Облаштування приміщення під проведення дискотек (закритих танц-холів), необхідно врахувати безліч істотних моментів.

Стіниповинні бути покриті шумопоглинальним матеріалом, щоб звук не відбивався від стін, що веде до створення дзенькоту і перекручуванню музики, а також для блокування виходу звуку за межі приміщення, адже не усі відпочиваючі воліють уночі танцювати і розважатися.

Територіятанцзалу повинна бути покрита зносостійким нековзним матеріалом, наприклад, ламінатом або каменем.

Сцена- один з основних елементів дискотеки - призначена для шоу-показів. Являє собою піднесену (як правило, від 10 до 50 см) частина танцхола. Покриття переважніше дерев'яне. Особливості конструкції сцени, як правило, залежать від місця розташування (у закритому приміщенні або на відкритій площадці) і призначення.

Для виступів невеликих колективів і сольних концертів можна обмежитися невеликою сценічною площадкою, для постановки й організації великих заходів і шоу потрібне спорудження масивної конструкції сцени, а також блоку металевих ферм. У курортних зонах під час найбільш активного періоду (червень-вересень) найбільшою популярністю користуються відкриті дискотеки на морському узбережжі. З погляду опору вітрові і підвищення стійкості конструкції, а також дизайну найбільш ефективними є сценічні площадки аркового типу.

Інтер'єр- особливо важливий компонент - повинний бути витриманий в одному стилі, сполучення колірної гами, матеріалів і форм повинне бути гармонічним.

Кабіна диск-жокеяварто розташувати таким чином, щоб оператор танцювальних програм міг візуально контролювати нею територію дискотеки. Доступ до кабіни повинний бути обмежений. У закритому танцхолі, якщо дозволяє висота стелі, її краще установити нагорі.

Гримувальнакімната необхідна практично в будь-якій дискотеці. Шоу-програми підвищують інтерес публіки, тому необхідно створити комфортабельні умови для виступаючих артистів і ведучого. У гримувальній повинні бути набір гриму, дзеркала, столи, стільці.

Бари, щопрацюють практично при кожній дискоструктурі, є основним джерелом додаткового прибутку закладу. Оформлення барної стійки повинно відповідати тематиці закладу. Наприклад, для тропічного бара на пляжі підійдуть неоновий напис «Тропік-бар», штучні листи пальм на даху, дзеркала на задній сцені, оформлення стійок канатами, графічний розпис фасадної частини в тропічному стилі, а також створення фірмового коктейлю.

Оформлення дюралайтом (світловим шнуром) і неоновим підсвічуванням різних частин інтер'єра підвищує привабливість закладу. Єдиним обмежуючим фактором у цьому плані є недостача фінансів.

На закінчення необхідно відзначити, що розвиток анімаційного сервісу сприяє залученню більшої кількості клієнтів, підвищенню доходів об'єкта розміщення, задоволеності клієнтів відпочинком, що і є метою індустрії гостинності. Такі підходи корисно реалізовувати й у санаторно-курортних організаціях.

и.

<== предыдущая лекция | следующая лекция ==>
Маржинальная концепция субъективной ценности. | Конкуренция: сущность, виды и формы конкурентной борьбы.

Дата добавления: 2016-07-27; просмотров: 4632;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.04 сек.