Устаткування для різання і розкладання вологих макаронних виробів


Макаронні вироби ріжуть і розкладають безпосередньо після випресову-вання і обдування пасм тістових заготовок. Розрізняють устаткування для різан-ня коротких і устаткування для різання та розкладання довгих виробів. Короткі вироби розкладають спеціальні механізми, передбачені в конструкціях суша-рок.

Для різання коротких виробів використовують такі механізми (рис.75):

з обертовими ножами 2 навколо осі 3, яка збігається із віссю матриці 1, а нерухомим ножем служить сама матриця (рис. 75, а) (різання по матриці);

з ножами 2, які обертаються навколо осі 3, що збігається із віссю матриці 1, але нерухомими ножами є ребра напрямного циліндра 4, паралельні площині матриці (різання у підвісному стані) (рис. 75, б);

з обертовими ножами 2 і нерухомими ножами – ребрами напрямного циліндра 4 (рис. 75, в), які розташовані під кутом до площини матриці.

У першому і другому випадках здобувають короткі макаронні вироби з прямим зрізом (ріжки, вермішель, локшина, алфавіт та ін.), а в останньому – вироби з косим зрізом (пера).

Для різання і розкладання довгих макаронних виробів у лоткові касети використовують різально–розкладальні машини (наприклад, марки Е8-ЛУМ) (рис. 75, г).

 
 

А) б) в)


 

Рис.75. Схеми механізмів: а,б,в – різальних; г – різально-розкладальної машини Е8-ЛУМ; 1 – матриця; 2 – рухомий ніж; 3 – вісь обертання; 4 – напрямний циліндр з нерухомими реб-рами-ножами; 5 – магазин касет; 6 – ланцюговий транспортер касет; 7 – касета; 8 – ножі для відрізання макаронних виробів від пасма і підрізання їх кінців; 9 – криволінійна воронка з вібролотком для напрямлення пасма виробів у касету; 10 – заповнена касета

 

Касети 7 укладають в магазин 5, з якого вони по одній витягуються лан-цюговим конвейєром 6 з упорами і переміщуються з зупинками до воронки 9 з вібролотком, який змінює напрям пасма виробів з вертикального на горизон-тальний, напрямляючи їх у касету. Два ножі 8 відрізають вироби в касеті з од-ного боку, а їх кінці – з другого і повертаються у вихідне положення. Потім транспортер 6 переводить заповнену касету в положення 10, а на її місце подає порожню з положення 7. Продуктивність машини Е8-ЛУМ до 375 кг/год. по сухих виробах.

Різання і розвішування на бастуни вологих довгих виробів для підвісного висушування виконують на подвійних саморозвішувачах (рис. 76). Подвійними їх називають тому, що на них заповнюються одразу два бастуни. Бастунами на-

 
 

зивають довгі стержні круглого або краплеподібного перерізу, на які розвішу-ють макаронні вироби для сушіння.

Макаронні вироби випресовуються із тубусної матриці 1 і на обдувачеві 2 поділяються на два пасма 8, які проходять крізь проміжки між нерухомими 3 і періодично обертовими 4 ножами повз орієнтуючі циліндри 5 і бастуни 6, які розміщено на періодично працюючому ланцюговому транспортері (рис. 76,а). Як тільки пасма досягають заданої довжини, транспортер 7 переміщує бастуни 6 до пасм, які орієнтувальними циліндрами 5 обгортаються навколо них (рис. 76,б) і відрізаються ножами 4, що приводяться у рух на один оберт (показано стрілками).

Таким чином, вологі макаронні вироби залишаються на бастунах, які лан-цюговим транспортером 7 виводяться з подвійного саморозвішувача, по дорозі зупиняючись над ножами різального механізму для підрівнювання кінців виро-бів (рис. 76,в). На місце заповнених бастунів тим самим транспортером пода-ються два порожніх, і процес поновлюється. Обрізки макаронних виробів пнев-мотранспортером подаються у тістомісильну машину преса.

У лініях для виробництва макаронних виробів фірм “Брайбанті” і “Паван” (Італія), “Бюлер” (Німеччина) та деяких інших використовуються різально–роз-кладальні механізми аналогічної дії.

Принципово відрізняється від указаних різально–розкладальна машина “Ролінокс” фірми “Боссано” (Франція). Пасма макаронних виробів у ній пере-водяться з вертикального у горизонтальний стан і розташовуються на роль-гангові з роликами, які мають канавки для орієнтації макаронів. Під рольгангом на відстані 270 мм один від одного перебувають дискові ножі, які розрізають пасма на окремі вироби. Після цього вироби з допомогою пневматичної пере-вантажувальної машини “Стендікс” перекидаються на сітчасті рамки, які пода-ються в попередню сушарку. На виході з неї вони перевантажуються в обертові барабани кінцевої сушарки, де висушуються до стандартної вологості 13%. Таким чином, на цій лінії здобувають прямі вироби довжиною 250 мм без їх подальшого розрізання.

Технічна характеристика однієї із різально–розкладальних машин і под-війного саморозвішувача наведено у табл. 28.

 

Таблиця 28

Технічна характеристика різально–розкладальної машини і подвійного са-морозвішувача

Показники Тип машини
Різально–розкладальна машина Е8-Лум Подвійний саморозвішувач лінії Б6-ЛМВ
Продуктивність по сухих виробах, кг/г 250–300
Довжина виробів на бастуні або у касеті, мм 150–225 500–570
Потужність електродвигунів, кВт 1,2 8,5
Період коливань вібролотка, с 0,053
Кількість касет у магазині, шт.
Габаритні розміри, мм: довжина ширина висота
Маса, кг

 



Дата добавления: 2020-10-25; просмотров: 371;


Поиск по сайту:

Воспользовавшись поиском можно найти нужную информацию на сайте.

Поделитесь с друзьями:

Считаете данную информацию полезной, тогда расскажите друзьям в соц. сетях.
Poznayka.org - Познайка.Орг - 2016-2024 год. Материал предоставляется для ознакомительных и учебных целей.
Генерация страницы за: 0.014 сек.